Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze autko do 3 tyś. Benzyna. Sedan.

koni1997 22 Sty 2017 15:40 510 9
  • #1 22 Sty 2017 15:40
    koni1997
    Poziom 17  

Witam.
    Czas zacząć rozglądać się za pierwszym samochodem.
    Wiadomo że w takim zakresie cenowym nie kupię nic co będzie w super stanie, zadbane ani bez śladu korozji, nie oszukujmy się, ale coś żeby nie ciekło podczas deszczu i miało podłogę ;)

Co do moich wymagać, miałby być to sedan czterodrzwiowy bądź hatchback (z czego bardziej bym kładł nacisk na sedana) gdyż auto będzie co jakiś czas eksploatowane w 4/5 osób. Co dzień to ma 3 osoby. (dojazdy do szkoły, raz na jakiś czas dłuższy wypad)

Silnik Benzyna, jeżeli będzie LPG bardzo będę zadowolony. Skrzynia biegów - jeżeli w tej cenie znajdzie się automat który nie rozsypie się po 12 km od sprzedawcy auta będę bardzo zadowolony, choć przekładnia automatyczna w aucie za takie pieniądze nie wiem czy będzie najlepszym pomysłem.

Mam kilka typów aut które podobają mi się pod względem wizualnym, spełniają też wymagania iż są sedanem i przyjmują LPG bez większych problemów.

Auto będę miał gdzie garażować, należę też do grona osób które raczej nie będzie zwlekało z naprawami, a drobniejsze usterki będę mógł z kimś naprawić.

1.Nissan Primera P11 (przedlift)
    1.6 GA16DE myślę że 90 kuca wystarczy na pierwsze autko, ma jeździć nie latać ;) Rozrząd na łańcuchu, same autko wygląda bardzo ładnie, choć widzę że progi lubi sobie ruda zająć oraz nadkola, ale co się dziwić w 20 letnim struclu ;) Wygląda nadal świeżo, i zdaje się być wygodny gdyż jeszcze nigdy nie byłem w primerze.

2.Opel Vectra B
    Tu z kolei myślałem nad 16 zaworowym 1.8, wydaje mi się że nie będzie problemu z częściami w końcu to Opel, wygląda jak flaki z olejem, dość wygodny, i chyba nie ma się co rozpisywać, widzę że lubi się z rdzą.

3.Peugeot 406
    Sam nie mam pojęcia jaki motor, gdyz podobno lubią sobie te 406 wypić benzynki, dlatego tak coś w stylu 1.8. I chyba nie ma problemu z rdzą.

4.Mazda 626 (V)
    1.8 16v
    Wygląda dość ładnie, nie jeździłem taką ale również zdaje się być wygodna, rdza na nadkolach to widzę problem.

5.Mercedes Benz W202
    Wchodźmy w moją ukochaną markę. Mimo że to C klasa jest niezwykle wygodny (jak dla mnie) Świetnie się prezentuje swoim surowym wyglądem.
    1.8 16 zaworów.
    Jeździłem trochę jako pasażer i uważam go za świetne autko.
    Tylko szczerze się trochę boję czy RWD na pierwsze auto to dobry pomysł, czy naprawdę jest się czego bać ? :cry:

Pod uwagę brałem jeszcze Audi 100 i BMW E34 ale to już trochę większe auta, silniki też większe, co zapewne koszty eksploatacji też wzrosną sporo więc zrezygnowałem z nich.

Który z pięciu wymienionych autek da tą radość jazdy powiedzmy 2 lata ?(choćby dwa ;) )

Pozdrawiam.

0 9
  • #3 22 Sty 2017 15:59
    koni1997
    Poziom 17  

Omega jest świetna, ale obawiam się trochę kosztów eksplatacji, oraz to że jest dość "krowa"- jest bardzo spora :/ mam dość wąski wjazd do garażu i chyba wgl. mi się by nie zmieściła :/

0
  • #4 22 Sty 2017 16:07
    Jackall
    Poziom 26  

Koszty porównywalne z vectrą, rdza też he he. Nie mómwimy tu o dużych silnikach, tylko o 2.0. Ten pali 10-12 litrów lpg. Masz za to pewność, że skrzynia nie wyjdzie bokiem. Napęd na tył daje frajdę, można polatać bokiem. Części są tanie i dostępne.

0
  • #5 22 Sty 2017 18:44
    pp_pablo
    Poziom 19  

Może Ford Mondeo MK2 z lat 1998-2000?

0
  • #7 22 Sty 2017 20:13
    pp_pablo
    Poziom 19  

Oczywiście, że nie. Jak dobrze poszuka to znajdzie z instalacja LPG, a jakby dołożył jeszcze 1000zł do budżetu to nawet wybór spory.

0
  • #8 22 Sty 2017 20:50
    andrzej20001
    Poziom 42  

Astra F 1.6 8V.

0
  • #9 22 Sty 2017 21:12
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Co to takiego "tyś"?
    Czy to skrót od TYŚĘCY???

0
  • #10 22 Sty 2017 21:28
    koni1997
    Poziom 17  

Widzę że nie ma sensu prowadzić dyskusji bo trafiłem na forum polonistyczne.

Pierwsze autko do 3 tyś. Benzyna. Sedan.

0