Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Zmywarka AEG model Favorit Sensorlogic -nie działa.

amadeofather 22 Sty 2017 16:36 540 4
  • #1 22 Sty 2017 16:36
    amadeofather
    Poziom 10  

Witam!
    Objawy zmywarki: Po wyborze programu i zamknięciu drzwiczek nic się nie dzieje. Wcześniej od razu startowała pompa wyrzucająca wodę.
    Prosty wniosek: nie działa pompa.
    Rozkręciłem zmywarkę, wymontowałem pompę i tu mój problem !
    Jak sprawdzić czy pompa, którą trzymam w ręce jest sprawna czy nie . Model to Ascoll M109 230-240 Vac 50Hz 25W
    Czy można wykonać jakieś pomiary np amperomierzem lub podłączyć w jakiś obwód elektryczny.

Za prostą i jasną podpowiedź będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
    Krzysztof

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2017 17:09
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Podłącz ją po prostu pod 230V. Jak nie będzie zatarta lub spalona to musi zacząć działać.

0
  • #3 22 Sty 2017 17:27
    Robo-technical
    Poziom 25  

Jak pompa się kręci włóż ją z powrotem i jak masz możliwość zalej ją wodą i podłącz wtedy 230V. Ma wypompować! Jak to działa to sprawdź czy do pompy dochodzi zasilanie 230V - w tym celu musisz wybrać jakiś program na zmywarce. Zachowaj Pełną OSTROŻNOŚĆ!!!

0
  • #4 22 Sty 2017 17:27
    misiek1111
    Poziom 21  

Skoro po zamknięciu drzwiczek nic się nie dzieje, to najpierw do sprawdzenia styk w zamku drzwiczek.

0
  • #5 24 Sty 2017 21:39
    amadeofather
    Poziom 10  

Witam!
    Pompa oddana do fachowca, który podłączył ją do prądu i okazało się, że się kręci.
    Zamontowałem ją więc w zmywarce licząc na cud, że może tylko się zawiesiła.
    Po zalaniu wodą i uruchomieniu programu znowu usłyszałem znajome buczenie pompy. Zmywarka powróciła do żywych. Za wszelka pomoc bardzo dziękuje

PS.
    Za całe zamieszanie winna jest metalowo/plastikowa spinka, którą często zamyka sie worki z żywnością, która w jakis sposób przedostała się przez filtr?
    Temat zamknięty.

0