Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32PFL5007K - Restart w kółko

22 Sty 2017 16:56 2379 11
  • Poziom 32  
    Witam. Telewizor najpierw pracował z analogową kablówką. W grudniu dostał multiroom z UPC na module. Ale były problemy. Na większości kanałów się wyłączał poprawnie pracował tylko Polsat. Moduł został zamieniony na dekoder UPC ale dalej były z problemy. Przy odtwarzaniu z dekodera wyłączał się, natomiast bez problemu odtwarzał Iplę z internetu.Pracownik UPC stwierdził, że telewizor się psuje. Klientka dokładnie nie pamięta co i w jakiej kolejności było ale zdaje się, że telewizor wyświetlił jakieś komunikaty o aktualizacji oprogramowania ( przy czym żadnego pendriv'a w TV nie było - zatem musiał wykryć oprogramowanie w sieci). Zrobiła nawet fotki. Niestety TV przestał reagować. Po wyłączeniu postanowiła zrobić mu reset do fabrycznych i po tym fakcie po włączeniu pojawia się klepsydra logo "Philips" i restartuje. I tak w kółko.
    Próbowałem zapodać mu pendriv'a z firmware ale nie podejmuje próby aktualizacji tylko restartuje. Pytanie czy ktoś już się spotkał z takim uszkodzeniem? Prawdopodobnie wykasowało mu oprogramowanie. Czy jest szansa wgrać mu je czy to z pena czy z komputera ( logger)? Czy wymiana pamieci? Do Sharpa czy Sony parokrotnie kupowałem pamięci Nand od kolegi Mailo. Zamieszczam fotki zrobione przez klientkę
    32PFL5007K - Restart w kółko 32PFL5007K - Restart w kółko
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Może by najpierw sprawdzić, na wszelkij słuczaj, co do ciebie gada w SDM?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od monitorów
    Ten sam problem (model i chassis) na znanym forum Link

Zasilacz org. DELTA DPS-119AP > pasuje SM od Delta DPS-139AP

Taka info. kiedyś otrzymałem....
    Cytat:
    Q552.4E LA
    * And other of this chassis.

If you turn on -only watch (clock) and the logo and not included through OK in the upgrade menu- broken Nand.
    And from another device (even the same chassis ) will not work. Will be logo and reboot - Checked.
    But sometimes cured by upgrading from office site PH - but the TV needs to enter the upgrades menu.
    (* moje: menu aktualizacji. )
    If 80% of the update slow on write the Write Data Reboot the Main to replace it.
    All because of troubles in basse-Nend and the firmware itself

To było swego czasu na tym forum Link

na tym holenderskim forum kiedyś walczyli z tym problemem , Link
  • Poziom 24  
    Zmiana nazwy pliku na upgrade.pkg też nie pomaga?
  • Poziom 32  
    Spróbowałem ale bez rezultatu. Dla uzupełnienia telewizor po włączeniu ma klepydrę po chwili przez może 7 sekund biały Philips na czarnym tle potem czarno przez kilka s. następnie na 2s niebieski Philips na białym i restart ale już do niebieskiego Philipsa po dłuższej chwili ( brak klepsydry i białego logo). I potem już w kółko niebieski Philips na białym ( ze śladami grafiki - trybiki itp) co 20 sekund
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W serwisówce opisane jak wykonać aktualizację.

W tym TV nie wymienisz NAND z zawartością innego TV.
  • Poziom 32  
    Zapodałem na pena autorun.upg
    Niestety
    Po wyłączeniu i ponownym włączeniu to samo. Zatrzymuje programowanie pod koniec... :cry:
    Doczytałem jeszcze
    Ale po zmianie nazwy pliku na "software.upg" nie widzi żadnego pliku. Podobnie jak zmieniłem za sugestią Topserwis na "upgrade.pkg". Mogę jeszcze spróbować na "uprade.upg" ale dopiero wieczór bo wyjeżdzam teraz.

Dodano po 1 [minuty]:

Obawiam się, że uszkodzony Nand ale skoro parowany z prockiem to :cry:
  • Poziom 23  
    Takie podgrzanie może nic nie dać, ale to dobrze wróży(nie jest to uszkodzenie struktury), jeśli jest uszkodzenie połączenia miedzy procesorem a MB pomoże jedynie reflow. Czasem można to zdiagnozować po dociśnięciu układu do płyty. Pamięci nie są BGA może by spróbować po kolei je zdjąć zrobić backup i wgrać jakiś testowy plik zweryfikować czy się dobrze wgrało. Dałoby to odpowiedź czy pamięć ma uszkodzone komórki. To są 29F4G08ABADA ? Pytanie który programator je obsługuje Willem ezoflash?

Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 13  
    May be those instructions could help me to find a solution for mine. I think, it's not good to copy the NAND for this chassis. When i copy the NAND, I can't find OSD any more. I hate this chassis