Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona

22 Sty 2017 17:00 1068 6
 • Poziom 8  
  Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona

  Witam. Proszę o pomoc w celu usunięcia żyroskopu elektronicznego z płytki widocznej na zdjęciu. Co mam wylutować żeby przestał działać. Chcę ze starego drona zrobić czołg zdalnie sterowany, lecz jak ruszam płytką, to żyroskop powoduje że silniki wariują. z góry dziękuje za pomoc
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 39  
  Istnieje ogromna szansa że w przypadku braku komunikacji z żyroskopem płytka przestanie funkcjonować.
  A z takiego zdjęcia ciężko powiedzieć który układ. Prawdopodobnie ten w lewym górnym rogu stabilizatora. Podaj jego oznaczenie.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 38  
  Żyroskop jest na samym środku płytki drukowanej. Po obudowie bym obstawiał MPU6050. Ale tak jak kolega wyżej pisał, w przypadku braku komunikacji z nim płytka po prostu przestanie działać.
 • Poziom 8  
  czy z tych zdjec da sie cos dowiedzieć? Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona
 • Poziom 39  
  Nie, bo fotografujesz nie te układy. Jak kolega wyżej pisał, ten posrodku płytki, niedaleko stabilizatora. Kwadracik z nóżkami na wszystkich bokach.
  Co i tak nam nie powie czy płytka zadziała bez niego. Ale będzie można dojść które piny to magistrala po której komunikuje się z głwnym MCU. A wtedy można ją zewrzeć lub przeciąć, i uzyskać odpowiedź czy to będzie żyło ;)
  Obstawiam że nie. Ale to zależy jak napisane jest oprogramowanie w MCU.
  Można też od razu go wyciąć, tylko po co niszczyć sprawną płytkę?
 • Moderator Robotyka
  pietro427 napisał:
  Usuwanie żyroskopu elektronicznego z drona

  witam. Proszę o pomoc w celu usunięcia żyroskopu elektronicznego z płytki widocznej na zdjęciu. Co mam wylutować żeby przestał działać. Chcę ze starego drona zrobić czołg zdalnie sterowany, lecz jak ruszam płytką, to żyroskop powoduje że silniki wariują. z góry dziękuje za pomoc


  Nie wykorzystasz tej płytki do tego. Nie nadaje się.
  Najlepsze z zabawek co można wykorzystać do budowy czołgu, to 2-wu kanałowe samolociki z dwoma silnikami. Ale czołg wtedy nie będzie jeździł do tyłu.

  Dobudowy czołgu potrzebujesz dwa silniki, dwa regulatory dwukierunkowe (w dronach, samolotach i helikopterach są tylko jednokierunkowe) oraz mikser V-tail/Delta, do zmiksowania kanałów silników.

  W zabawach, poza czołgami, takich rzeczy się nie stosuje. Nie ma zatem jak tego wykorzystać.
  Musiałbyś kupić wyposażenie modelarskie, a to wyjdzie drożej niż kupno czołgu zabawki.
 • Poziom 8  
  dziekuje za zainteresowanie. rozwiąże problem w inny sposob. pozdrawiam