Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Prostownik bk300a, co oznaczają poszczególne parametry.

marhond73 22 Sty 2017 17:24 756 7
  • #1 22 Sty 2017 17:24
    marhond73
    Poziom 7  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Czy ktoś może mi tak po chłopsku nie książkowymi regułkami co oznaczają poszczególne parametry prostownika ze wspomaganiem rozruchu BK 300A firmy Kukla.

Moc rozruch [VA] 1400
    Prąd zwarcia obwodu wyjściowego [A] 120

Parametry rozruchu
    Prąd zwarcia obwodu wyjściowego [A] lzw ~120
    Czas wyłączenia [s] ~5
    Prąd rozruchu [A] ~80
    Czas wyłączenia [s] ~8
    Napięcie załączania [V] 10
    Napięcie wyłączania [V] 13

0 7
  • #2 22 Sty 2017 17:29
    szymon122
    Poziom 37  

Wg mnie wszystkie jednostki są wystarczająco jasne. Może napisz czego nie rozumiesz..

0
  • #3 22 Sty 2017 23:13
    marhond73
    Poziom 7  

Gdyby dla mnie wszystkie jednostki były tak jasne jak dla Pana, nie było by mnie na tym forum. Jeśli będzie Pan tak łaskaw to proszę w skrócie odnieść się do tych parametrów, będę bardzo wdzięczny.

0
  • #4 22 Sty 2017 23:17
    Tommy82
    Poziom 39  

@marhond73
    Nakreśl proszę swoje obawy bo nikt nie będzie wypracowania pisał.

0
  • #5 23 Sty 2017 14:31
    marhond73
    Poziom 7  

Co to są te czasy wyłączenia 5s przy prądzie zwarcia , czy chodzi tu oto , że w przypadku zwarcia żabek przyłączeniowych do akumulatora po 5 s zadziała zabezpieczenie? I 8s przy załączeniu wspomagania rozruchu to max. czas po jakim muszę wyłączyć tę funkcję w przypadku nie odpalenia maszyny, czy to jest czas po jakim automatycznie się wyłączy? Natomiast co do napięć załączenia i wyłączenia jak rozumiem urządzenie jest już sterowane automatycznie i po osiągnięciu napięcia w akumulatorze 13v prostownik przechodzi w stan czuwania a jeżeli spadnie do 10 v to się załączy. Czy dobrze rozumuję? Aby nie musiał Pan pisać wypracowania to proszę tylko napisać tak lub nie.

0
  • #6 26 Sty 2017 15:35
    marhond73
    Poziom 7  

Mam jeszcze jedno pytanie, bo chyba coś z tym moim prostownikiem jest nie tak, ponieważ po podłączeniu miernika do samych żabek i ustawienie płynnej regulacji na maksa napięcie ładowania jest dobre ponad 14 v, natomiast po podłączeniu miernika do akumulatora do którego oczywiście podpięty jest prostownik i regulacja ustawiona na maksa napięcie dochodzi aż do 20 a nawet trochę ponad 20 v. czy to jest normalne?

0
  • #7 28 Sty 2017 19:58
    tzok
    Moderator Samochody

marhond73 napisał:
    czy to jest normalne?
    Tak, bo taki pomiar jest całkowicie bezwartościowy, a podobne pytanie przewija się przez to forum co chwilę.

Co do czasów - bezpiecznik zwłoczny zadziała po 8s przy 80A lub po 5s przy 120A (zwarciu). Wspomaganie rozruchu załączy się gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 10V a wyłączy się gdy wzrośnie ponad 13V (czyli nie będzie ładował akumulatora po uruchomieniu silnika).

1
  • #8 30 Sty 2017 07:23
    marhond73
    Poziom 7  

Dziękuję za pomoc, i poszerzenie mojej wiedzy . Zamykam temat.

0