Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer xenyx 802 + laptop - Podłączenie miksera do komputera nagranie wokalu

Phonearena 23 Sty 2017 01:59 1143 2
  • #1 23 Sty 2017 01:59
    Phonearena
    Poziom 4  

Hej,
    Jest mi potrzeba pomoc w sprawie nagrywania dźwięku z mikrofonu studyjnego za pomocą miksera podpiętego do laptopa.

A więc tak :
    Posiadam mikrofon neewer nw-800
    Oraz mikser Behringer xenyx 802

Podpinam cinch na mikserze pod wtyczkę out a do komputera przejsciowka i jack do portu słuchawkowego lub mikrofonowego.

Problem w tym że jak tak podłącze to jak mówię coś do mikrofonu to potencjometr działa jednak komputer nie potrafi nagrać dźwięku, mogę dodać że głośniki wpięte w kanal 3/4 działaja bez problemu.

Cenne informacje do rozwiązania mojej sprawy :
    Mikrofon jest wpięty poprzez kabel xlr
    Laptop posiada zintegrowana kartę dźwiękowa realtek
    Do nagrywania korzystam z programu Audacity lub Fl studio

W razie pytań proszę śmiało pisać bo ja jestem bezradny

0 2
  • #2 12 Lut 2017 15:16
    doman18
    Poziom 17  

Dobrze zrozumiałem? Wpinasz wyjście LINIOWE chinch miksera poprzez przejściówkę 2xchinch<->minijack do portu mikrofonowego z zasilaniem ELEKTRETOWYM laptopa? Nawet jeżeli to by zadziałało to jakość byłaby bardzo okrojona przez tego twojego Realteka. Tak się tego nie robi. Do podłączania do komputera kupuje się miksery z wyjściem USB. Twój mikser ma brata o nazwie Q802USB i albo sprzedasz tamtego swojego i kupisz tego albo będziesz musiał do tego swojego miksera dokupić interfejs:

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/124/10970/behringer-pro-u-control-audio-uca222.html

0
  • #3 15 Lut 2017 00:42
    Phonearena
    Poziom 4  

To znaczy robię to tak :
    Z miksera wyprowadzam sygnał chinchami do komputera a mikrofon studyjny podpinam do miksera tym kablem grubym co ma takie 3 bolce ( chwilowo zapomniałem jak się nazywa) normalnie mi to działało jednak poprzepinałem kable i teraz nie za bardzo pamiętam jak to zrobić.
    Może być okrojona jak podpinalem bezpośrednio do kompa bez pośrednictwa miksera to straszne szumy były więc wolę pod mikser to wpiac ale nie wiem jak

0