Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

setra315nf światło nad deską oraz nie ciężko zapala i błąd EDC

matt59 23 Sty 2017 09:31 402 2
  • #1 23 Sty 2017 09:31
    matt59
    Poziom 2  

Witam Mam problem z zapalającymi się światłem na deskę rozdzielczą które Zapala się i gaśnie wiele razy Myślałem że wpływ na to mają drzwi ale kiedyś na postoju bez ruchu również zapalała i gasła lampka. Generalnie ona świeci po zamknięciu drzwi przy wyłączonym zapłonie niecałe dwie minuty i przeważnie przez ten okres właśnie broi. Może ktoś zna problem być może broi jakiś przekaźnik Ale gdzie on jest umiejscowiony Natomiast drugi Problem jest taki że autobus nigdy nie miał problemów z zapalaniem ale od pewnego czasu ciężko zapala to znaczy wchodzi w tryb równego kręcenia i zapala się kontrolka EDC Gdy jest ciepło zapala praktycznie bez problemu gdy zimniej już gorzej zostały wymienione akumulatory filtr paliwa ale zauważyłem że na przykład po dwóch dniach postoju lepiej zapala niż z dnia na dzień Dziękuję za pomoc

0 2
  • #2 24 Sty 2017 23:35
    Seether
    Poziom 14  

Witam!
    Kolego z drzwiami sprawa wygląda tak, że najlepiej jakbyś ustalił jaką masz wersję drzwi. Były dwie - jedne z elektroniką drugie bez.
    Wersja z elektroniką ma za drzwiami pod sufitem z prawej strony elektronikę (duża prostokątna srebrna puszka), przekaźniki i bezpieczniki oraz zawór z trzema cewkami. Dodatkowo przy siłowniku ('bańce') na dole drzwi masz potencjometr. W tym przypadku światło jest 'zapalane' przez elektronikę na podstawie położenia potencjometru - oczywiście przez odpowiedni przekaźnik.

Jeżeli masz prostszą wersję to pod sufitem nie ma elektroniki, tylko klasyczny zawór, który ma tylko jedną cewkę i jedną kostkę do podłączenia. Tutaj przy bańce są microswitche - dwa poziomo i jeden pionowo. Pionowy odpowiada za światła nad kierowcą i schodami.

Jeżeli będziesz wiedział jaką masz wersję to podam Ci, który przekaźnik za co odpowiada.

Co do EDC to nie napisałem jaki masz silnik - euro2 czy euro3? Najlepiej byłoby odczytać komputerem błędy. Jeżeli nie masz dostępu do kompa to podam Ci co i gdzie mierzyć.

0
  • #3 25 Sty 2017 13:25
    matt59
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Wersja drzwi na pewno elektryczna i bardzo chciałbym wiedzieć gdzie jest przekaźnik jeśli on broi . Natomiast właśnie pracuje w dość dużej firmie gdzie zaczęli kupować setry, ale nie kupując komputera a dosyć różne dziwne rzeczy się dzieją. W załączniku info o autobusie.

0