Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2011r - Cały czas zapala halogen jak do skrętu

23 Sty 2017 12:03 777 3
  • Poziom 27  
    Witam! problem jak w tytule. Po włączeniu świateł zapala prawy halogen, po wyłączeniu gasi go powoli charakterystycznie jak dla doświetlania zakrętów (powoli).
    Po wyłączeniu w boardnetz doświetlania problem nie występuje czyli ewidentnie cały czas chce doświetlać. Brak ESP jest tylko czujnik we wspomaganiu. Odczytuje zerowe wartości jak nikt nie kręci kierownicą czyli nie jest tak, że myśli że ktoś ciągnie kierownice do skręcania. VCDS pokazuje po identyfikacji modułów, że jest moduł nr 04 czyli tzw. "kąt kierownicy" ale z nim się nie komunikuje.
    Cała reszta chodzi bez zarzutów brak błędów.
    Proszę o pomoc ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Nawet jak nie ma ESP to czujnik przy kierownicy powinien być właśnie do sterowania doświetlania, ja bym zaczął od niego.
  • Poziom 27  
    Ok tylko pytanie czy jest tam czujnik bezpośrednio pod kierownicą czy sygnał idzie z kolumny kieronicy, bo raczej nie wierzę aby dokładali specjalnie czujnik do sterowania oświtleniem, skoro to samo można zaczerpnąć z kolumny kierownicy
  • Poziom 26  
    Według mojej wiedzy sygnał do doświetlania idzie z czujnika pod kierownicą nie z przekładni, miałem przypadki że nie działało doświetlanie i wymiana czujnika załatwiało problem , nie można było sprawdzić go w diagnozie.