Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala alarmowa RISCO WisDOM - cichy sygnał alarmowy

BlizzardPL 23 Jan 2017 12:50 1806 7
Optex
    BlizzardPL
    Level 2  
    Dzień dobry.

Mój problem dotyczy centrali alarmowej WisDom firmy RISCO umieszczonej na rysunku poniżej
    Centrala alarmowa RISCO WisDOM - cichy sygnał alarmowyPrzechwyty..nie.PNG Download (138.53 kB)

Ostatnio z powodu przerwy w dostawie prądu powyższa centralka wyłączyła się (brak naładowanych akumulatorków, pełniących funkcję zasilania zastępczego). Po ponownym włączeniu zasilania, centrala alarmowa po zazbrojeniu i wykryciu alarmu wydawała sygnał dźwiękowy ale był on znacznie bardziej cichy niż przed wyłączeniem centrali. Przywracałem ustawienia fabryczne, konfigurowałem linie od początku, przeglądałem i ustawiałem wszystkie dostępne opcje związane z dźwiękiem w tym typ sygnalizacji alarmu (buzzer, sygnalizator, ich połączenie), głośność sygnalizacji (wybrałem najwyższą wartość z możliwego zakresu 0-5) jednakże nie sprawiło to przywrócenia takiej głośności wydawanego alarmu jak było to wcześniej.

Stąd moje pytanie, czy ktoś miał kiedyś podobny problem lub orientuje się co może być przyczyną? Głośniki działają, ale tak jak mówię, znacznie ciszej niż powinny. Dodam, że nie posiadam żadnego dodatkowego sygnalizatora zewnętrznego czy wewnętrznego.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
  • Helpful post
    bartek0808
    Level 17  
    Witam
    Wiem że ta opcja dotyczy sygnalizatora podłączonego do zaciskow Bell, ale co dziwne mi to kiedyś pomogło i wbudowany sygnalizator był glosniejszy w menu instalatora 1,2 31 i opcja 31 zaznaczasz na tak
    Sytuacja dotyczyła centrali RISCO GTI ale moze i Tobie pomoże

A z czego jest zasilana centralka z oryginalnego zasilacza ?

Pozdrawiam
  • Optex
    BlizzardPL
    Level 2  
    Tak. Centralka jest zasilana z oryginalnego zasilacza.

Zajrzałem pod obudowę centralki i mam pytanie odnośnie Bell TMP. Czy w Twojej centralce, masz również rezystor 2,2KOm podłączony pomiędzy zaciskami BELLTMP, a COM zgodnie z rysunkiem poniżej? W moim przypadku, gdy zmieniłem wspomnianą opcję na TAK, a nie mam rezystora pomiędzy zaciskami BellTMP oraz COM, pojawia się problem, a raczej zgłaszany jest alarm o sabotażu sygnalizatora, co byłoby logiczne z wyborem tejże opcji.
    Czy w Twoim przypadku wystarczyło Ci zaznaczenie wspomnianej opcji (31) na TAK i faktycznie głośnik działał głośniej, czy jednak wpinałeś jeszcze ten dodatkowy rezystor?

Centrala alarmowa RISCO WisDOM - cichy sygnał alarmowyPrzechwyty..nie.PNG Download (191.94 kB)
  • Helpful post
    bartek0808
    Level 17  
    Tak rezystor musi być - zapomniałem o nim wspomnieć ,
    A czy centralaka zaczęła sygnalizowac alarm głosniej czy to nie pomogło ?
    Jeżeli nie mogłeś uzbroić z powodu sabotażu sygnalizatora to wymuś uzbrojenie za pomocą pilota chyba że go nie masz.
    Pozdrawiam
    BlizzardPL
    Level 2  
    Problem rozwiązany.
    Okazało się, że do wymiany był głośnik buzzer'a. Po jego wymianie głośność dźwięku była taka jak przed awarią.
    Co do zaznaczenia opcji (31) na TAK oraz wpięciu dodatkowego rezystora na zaciskach BELLTMP i COM - w centrali wisDOM ma to jedynie wpływ na załączenie alarmu od sabotażu sygnalizatora.

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    wlodart
    Level 2  
    Witam!
    A może Kolega mi podpowie gdzie dostał głośnik buzzer'a do tej centralki? Mam ten sam problem z ze starszą centralką Risco GTI. Będę wdzięczny za podanie chociaż typu/symbolu bo próbowałem z kilkoma różnymi ale bez efektu.
    BlizzardPL
    Level 2  
    Witam.
    Niestety nie pomogę, ponieważ nie wymieniałem głośnika samodzielnie, lecz wysłałem płytkę z buzzerem do serwisu, który się zajmuje naprawą centralek.
    Mogę podesłać namiary na serwis, jeśli będziesz zainteresowany/a.
    Pozdrawiam
    wlodart
    Level 2  
    A to poproszę o namiary. Jakie koszty?