Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AtMega 2560 - wykorzystanie wszystkich timerów w Arduino IDE

madiz08 23 Sty 2017 12:53 549 4
  • #1 23 Sty 2017 12:53
    madiz08
    Poziom 14  

Witam
    Czy pisząc w języku arduino z automatu mam pewne ograniczenia w dostępie do timerów?
    Przykładowo timer3
    ustawiam preskaler na 256 poprzez ustawienie bitu CS32
    Ustawiam tryb CTC poprzez ustawienie bitu WGM32
    następnie

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

oraz na końcu:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jednak te przerwanie się nie wywołuje. próbuję tak zrobić z każdym timerem, ale tylko na timerze2 moge zaobserwować na oscyloskopie, że stan pinu się zmienia. A może jednak coś pomyliłem w składni.

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2017 13:51
    namok
    Poziom 24  

Arduino wymyślono po to abyś nie musiał grzebać w rejestrach. Jeśli to potrafisz nie nie używaj arduino.
    Oczywiście możesz zmieniać rejestry timerów ale przez to niektóre funkcje mogą przestać działać: https://arduino-info.wikispaces.com/Timers-Arduino
    Napisz co chcesz osiągnąć a nie jakimi metodami to będzie można coś podpowiedzieć.

0
  • #3 23 Sty 2017 14:31
    madiz08
    Poziom 14  

Wykonuje prace inżynierską "stanowisko szkoleniowe silnika krokowego", chciałbym wykonywać kilka rzeczy czasowo niezależnie bez używania delay, takich jak taktowanie częstotliwości na sterownik krokowca, odmierzanie czasu, cykliczne sprawdzanie stanów wejść. Z bibliotek znam Timer1.h jedynie. Mógłbym to zrobić w "C" chyba, bo kiedyś dużo bawiłem się na atmegach, ale wykorzystuję panel dotykowy Nextion 7', gdzie dla arduino napisana jest już gotowa biblioteka. Potrzebowałbym trzech timerów.

0
  • #5 23 Sty 2017 17:41
    madiz08
    Poziom 14  

Dziękuję za podpowiedzi

0