Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VelSatis / Laguna II 2002 - Brak możliwości zamknięcia auta

mastersone 23 Jan 2017 13:34 876 1
    mastersone
    Level 9  
    Hej.
    Problem zaczął się jakiś czas temu, z panelu kierowcy mogłem otworzyć prawą tylną szybę, ale nie mogłem jej domknąć z tego przycisku - tylko przycisk na drzwiach prawy tył. Nie jest to jakoś mega uciążliwe więc postanowiłem, że pozostawię temat do lata.
    Jednak ostatnio wystąpiło coś jeszcze, włożyłem kartę do czytnika z HF, zamknąłem drzwi aby otworzyć maskę, i okazało się że auto zamknęło się same, nie dając ani dźwięku HF ani świetlnego, po prostu od tak.

Poleciałem szybko po drugą kartę, otworzyłem i wyjąłem kartę z czytnika.
    Jednak od dwóch dni mam problem z zamykaniem auta, mianowicie nie działa zamykanie z HF (po odejściu), nie działa zamykanie z przycisku na karcie (każda z dwóch kart sygnalizuje diodą zamknięcie , ale auto się nie zamyka), nie działa też zamykanie z przycisku na środkowym tunelu.
    Nie działa - pomimo włączenia - automatyczna blokada drzwi po ruszeniu, po prostu zero reakcji.
    Naciśnięcie przycisku otwierania czy to na karcie, czy to na tunelu środkowym powoduje uruchomienie zamków, tak jak odbywa się to normalnie, jednak nie ma reakcji na zamknięcie.
    Zamknięcie auta musi się odbyć przez przekręcenie kluczykiem zapadek w zamku, co jest denerwujące.
    Czy ma znaczenie że co jakiś czas, pomimo zablokowania kierownicy mogę nią ruszać (nie do końca wysuwa się chyba bolec blokujący ) i słychać przeskakiwanie kierownicy ?
    Od czego zacząć poszukiwania?
    jozio885
    Level 9  
    Witam
    Kolega sobie z tym poradził?