Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda - Accord 2003 2.0 nierówne obroty

23 Sty 2017 19:28 1815 3
  • Poziom 18  
    Witam.
    Pacjent Accord 2003 + 2.0 benzyna k20a6. Problemem jest brak wolnych obrotów., Co sprawdzone. Świece zamieniane miejscami jak i cewki ( launch pokazywał wypadające zapłony na 1 szym cylindrze. Nic to nie dało. Sprawdzona kompresja na 2 cylindrach ( 12 bar ).
    Silniczek krokowy nie ma wpływu na nierówne obroty bo po odpięciu nierówne obroty pozostają ale są wyższe (1200obr). Czujnik położenia przepustnicy pokazuje 10% na zamniętej ( 0,54V ) po zmniejszeniu do 0,1-0,2V nic się nie zmienia a nawet bardziej skaczą ale jakby mniej przygasa. Maksymalne wciśńiecie gazu cdif pokazuje jako 90% ? Dziwne prawda...
    EGR zamknięty sprawdzany nie jest uchylony. Sonda na wolnych częściej pokazuje dawkę bogatą około 0,8-0,9V. Nieszczelności nie widać nie słychać. Auto ma instalację gazową i w gaz wpięta jest tylko cewka z 4 cylindra.... Na gazie i na benie pracuje tak samo.

Co może być powodem falowania? Wyczytałem gdzieś że potrafią się wałki wnich wycierać ale skoro kompresj jest ok. mam wrażenie że zaraz po odpaleniu zimnego silnika jest lepiej ale tylko na chwile. map sensor na wolnych pokazuje 45kPa gdzie według wartości z netu powinno być od 20-51 czyli w zakresie.
  • Poziom 43  
    Jabcok20 napisał:
    Silniczek krokowy

Tam nie ma krokowego.
    Do sprawdzenia i regulacji luz zaworowy.
  • Poziom 18  
    Silniczek krokowy na pewno jest bo przepustnica jest na lince. Jest do zderzaka i ma regulowany czujnik pozycji przepustnicy. To ja ma sobie regulowa obroty jak nie silniczkiem krokowym....
  • Poziom 43  
    Jabcok20 napisał:
    jak nie silniczkiem krokowym....

Zaworem bocznikowym dodatkowego powietrza.
    Zajrzyj do tych zaworów i nie filozuj :D