Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autodesk Eagle w licencji subskrypcyjnej

ghost666 30 Apr 2017 14:31 12810 65
 • #61
  User removed account
  User removed account  
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #62
  victoriii
  Level 17  
  yogi009 wrote:
  Jaki jest koszt? Chyba nie mają wersji dla hobbystów?


  Na chwile obecna Altium to Altium Designer, CircuitMaker i CircuitStudio. Koszt Altium Designer to okolo 6000-7000 funtów. Circuit Studio to wersja o mniejszych możliwościach i innym interfejsie niż Altium Designer. Koszt to 805 funtów dla nowych użytkowników i 395 funtów dla obecnych użytkowników Eagle. CircuitMaker to bezpłatna wersja CircuitStudio, mająca pewne ograniczenia - konieczność przechowywania projektów w itp. chmurze. Na chwilę obecną jestem użytkownikiem Altium Designera, kupionego za jednorazową opłatę w 2014 i nie zamierzam tego zmieniać. Subskrypcja to kolejny po licencjonowaniu sposób strzyżenia użytkowników oprogramowania.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #63
  arturromarr
  Level 17  
  Po co Wam te Eagle, DipTrace, itp z ograniczeniami, jeśli jest darmowy KiCAD?
  A przy naprawdę poważnych projektach itak trzeba sięgnąć przynajmniej po Altium.
 • #65
  0x5261647A6975
  Level 10  
  Ja jestem przyzwyczajony do Eagla i póki co przy nim pozostaję. Jak do tej pory ograniczenie powierzni nie było dla mnie problemem. Jednak właśnie rozważam projekt, który będzie wymagał dłuższej płytki. Mam w związku z tym pytania odnośnie licencji, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi na stronie autodeska:

  1. Czy ograniczenie do 160cm2 oznacza jakieś konkretne wymiary jak to jest w wersji darmowej, czy mogę przykładowo zaprojektować płytkę 160cmx1cm?

  2. Z projektem napewno ogarnę się w mniej niż miesiąc, czy po tym miesiącu mogę zrezygnować z subskrypcji i ponieść koszt tylko jednomiesięcznej subskrypcji?

  3. Licencja na 1mc kosztuje 15USD, co daje ok 60zł, ale jak chcę kupić, to przenosi mnie na polską stronę, gdzie licencja kosztuje ponad 80zł. Czy da się kupić za 15USD?

  4. Aktualnie wersja standard daje możliwość 2 czy 4 warstw?
 • #66
  arturromarr
  Level 17  
  Ja też byłem, ale się w porę odzwyczaiłem i teraz nie szukam licencji jak płytka jest troszkę większa.
  Polecam KiCAD-a to już jest całkiem funkcjonalne narzędzie. Trzeba zmienić kilka przyzwyczajeń, ale tak zawsze jest przy nowym programie.
  Patrząc jak program się rozwija to warto zainwestować w niego trochę czasu.