Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bush F621QW - Dziwny dźwięk podczas obrotów bębna plus zapach spalenizny

23 Sty 2017 23:51 618 4
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam pralkę Bush F621QW od półtora roku, niestety gwarancja była na rok a więc na producenta raczej nie mam co liczyć. Więc problem mój polega na tym, że po ostatnim praniu (o ile pamiętam była to pościel i poduszka) pojawił się problem. Mianowicie podczas mechanicznego obracania bębna nawet wtedy, kiedy pralka jest wyłączona podczas obracania bębna ręką dźwięk jest nieco inny, takie jakby bzyczenie, porównywalne dla mnie z dźwiękiem malutkiego silniczka który wymontowywałem z zabawek w dzieciństwie i podłączałem do baterii :-) plus podczas dzisiejszego prania poczułem zapach nie tyle co spalenizny ale taki jak przy szlifowaniu lub kiedy szybko ocierają się dwa metalowe elementy. Zaniepokojony wyłączyłem pralkę zaraz po tym jak zaczęła wirowanie ponieważ nie wiem czym mogłoby się to skończyć. Niestety nie znam się mechanice ani elektronice i mam nadzieję, że nie będzie to poważna usterka.
    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    dziaros napisał:
    podczas obracania bębna ręką dźwięk jest nieco inny, takie jakby bzyczenie,

Pewnie szczotki silnika się kończą, lub komutator dogorywa, w tym turecko chińskim wynalazku...
  • Poziom 9  
    Czyli będę musiał wezwać jakiegoś serwisanta bo totalnie się na tym nie znam.

PS. Mieszkam w UK a więc stąd ta nazwa która jest porównywalna do sprzętu typu Manta w Polsce. ;-)
  • Poziom 9  
    Wezwałem mechanika, powiedział, że silnik jest trefny a części do takiego modelu cieżko znaleźć a więc nie opłaca się nowego silnika kupować bo kosztuje tyle co pralka a więc sprawa rozwiązana, temat do zamknięcia. Dziękuje za pomoc.