Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mitsubishi Galant VIII 2.5 V6 - Abs nie działa prawidłowo

Adaśku13 24 Jan 2017 07:44 1698 4
 • #1
  Adaśku13
  Level 10  
  Witam wszystkich mam następujący problem który postaram się w miare jak najdokładniej opisać. Tydzień temu zaobserwowałem dziwne cykanie w aucie , które dochodziło tak jakbym z deski rozdzielcze od strony pasażera . Cykanie było słychać przy prędkości 90-100hm/h . Myślałem , że coś dostało się do klimatyzacji lub jakaś śrubka jest luźna.W sobote miałem zmieniany rozrząd i po odebraniu auta i wyjechaniu z warsztatu porobiły się dziwne rzeczy . Auto na luzie chodzi elegancko po wbiciu biegu i rozpedzeniu sie do 20km/h słyszę znowu to cykanie i hamuje na włączonym absie . Jakbym delikatnie nie nacisnął na pedał hamulca włącza się abs. Podczas hamowania cykanie jest głośniejsze ale cyka w tym samym równym tempie . Po 5 min cykanie ustaje i hamulce działają prawidłowo . I tak za każdym tzn razem gdy odpalam auto .Na desce nie zapala się lampka od abs , żadnego komunikatu. Dodam jeszcze , że podczas odbierania auta od mechanika usłyszałem , że mam spalony przekaźnik od ładowania 120a ale został odrazu wymieniony. Przypuszczam , że mechanik gdy robił rozrząd spowodował jakieś zwarcie . Prosiłbym o pomoc czytałem na forach o podobnych przypadkach z abs ale takiego samego nie znalazłem.
 • #2
  tadkli9743
  Level 24  
  Witaj

  Jedź do mechanika niech sprawdzi Ci błędy komputera odpowiedzialnego za ABS
  Mam Mitsubishi Colta VII znalazłem schemat czujników ABS. W Twoim aucie zapewne jest podobne rozwiązanie.

  Pozdrawiam
 • #3
  robert_d_g
  Level 23  
  ABS można sprawdizć samemu poprzez złacze diagniostyczne metoda na spinacz, jednak jezeli lampka od ABS wogóle sie nie zapala to pewnie ktos tam grzebał wczesniej, świeży nabytek?
 • #4
  Rob
  Level 18  
  Nie wiem czy już sobie poradziłeś z tym ABS-em ?
  Myślałem, że to nowy wątek ale teraz dopatrzyłem, że to styczeń z zeszłego roku :)
  Ale napiszę co mam u siebie.
  Tzn też miałem podobne objawy.
  Mam popękane pierścienie takie z zębami od ABS-u.
  Przy normalnej jeździe czasami jest właśnie słychać takie cykanie, jak i przy hamowaniu włącza się działanie ABS-u. Myślę, że komputer odbiera nieodpowiednie impulsy od czujników i uznaje, że koła są w poślizgu więc załącza działanie ABS-u.
  Po bardziej intensywnej jeździe ABS się wyłącza z tym, że sygnalizowane jest to żółtą kontrolką. I tak też powinno być u Ciebie.
  Wtedy właśnie niby się normalnie hamuje, tzn bez cykania bo system ABS-u jest wyłączony.
  Trzeba wymienić te popękane pierścienie.
 • #5
  Adaśku13
  Level 10  
  KUpiłem nowe auto i nie mam już problemu