Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mitsubishi Galant VIII 2.5 V6 - Abs nie działa prawidłowo

Adaśku13 24 Jan 2017 07:44 1698 4
    Adaśku13
    Level 10  
    Witam wszystkich mam następujący problem który postaram się w miare jak najdokładniej opisać. Tydzień temu zaobserwowałem dziwne cykanie w aucie , które dochodziło tak jakbym z deski rozdzielcze od strony pasażera . Cykanie było słychać przy prędkości 90-100hm/h . Myślałem , że coś dostało się do klimatyzacji lub jakaś śrubka jest luźna.W sobote miałem zmieniany rozrząd i po odebraniu auta i wyjechaniu z warsztatu porobiły się dziwne rzeczy . Auto na luzie chodzi elegancko po wbiciu biegu i rozpedzeniu sie do 20km/h słyszę znowu to cykanie i hamuje na włączonym absie . Jakbym delikatnie nie nacisnął na pedał hamulca włącza się abs. Podczas hamowania cykanie jest głośniejsze ale cyka w tym samym równym tempie . Po 5 min cykanie ustaje i hamulce działają prawidłowo . I tak za każdym tzn razem gdy odpalam auto .Na desce nie zapala się lampka od abs , żadnego komunikatu. Dodam jeszcze , że podczas odbierania auta od mechanika usłyszałem , że mam spalony przekaźnik od ładowania 120a ale został odrazu wymieniony. Przypuszczam , że mechanik gdy robił rozrząd spowodował jakieś zwarcie . Prosiłbym o pomoc czytałem na forach o podobnych przypadkach z abs ale takiego samego nie znalazłem.
    tadkli9743
    Level 24  
    Witaj

Jedź do mechanika niech sprawdzi Ci błędy komputera odpowiedzialnego za ABS
    Mam Mitsubishi Colta VII znalazłem schemat czujników ABS. W Twoim aucie zapewne jest podobne rozwiązanie.

Pozdrawiam
    robert_d_g
    Level 23  
    ABS można sprawdizć samemu poprzez złacze diagniostyczne metoda na spinacz, jednak jezeli lampka od ABS wogóle sie nie zapala to pewnie ktos tam grzebał wczesniej, świeży nabytek?
    Rob
    Level 18  
    Nie wiem czy już sobie poradziłeś z tym ABS-em ?
    Myślałem, że to nowy wątek ale teraz dopatrzyłem, że to styczeń z zeszłego roku :)
    Ale napiszę co mam u siebie.
    Tzn też miałem podobne objawy.
    Mam popękane pierścienie takie z zębami od ABS-u.
    Przy normalnej jeździe czasami jest właśnie słychać takie cykanie, jak i przy hamowaniu włącza się działanie ABS-u. Myślę, że komputer odbiera nieodpowiednie impulsy od czujników i uznaje, że koła są w poślizgu więc załącza działanie ABS-u.
    Po bardziej intensywnej jeździe ABS się wyłącza z tym, że sygnalizowane jest to żółtą kontrolką. I tak też powinno być u Ciebie.
    Wtedy właśnie niby się normalnie hamuje, tzn bez cykania bo system ABS-u jest wyłączony.
    Trzeba wymienić te popękane pierścienie.
    Adaśku13
    Level 10  
    KUpiłem nowe auto i nie mam już problemu