Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Slimnote 14.1 - co o nim myślicie?

24 Sty 2017 08:44 4206 8
  • Poziom 10  
    Mam do Was pytanie ... zauważyłem, że mało znana mi i większości firma Kiano wprowadziła Slimnote 14.1 z półmatową matrycą, procesorem Intel Atom i 2GB Ram... +Win10. Co myślicie o tym laptopie? Czy będzie nadawał się do internetu lub prac biurowych? Poprzedni laptop był z prockiem Core2Duo 2.40GHz tez 2GB Ram. Jak myślicie jest to duza przepaść miedzy nimi? Czy można podłączyć do niego dysk HDD w kieszeni? Bo pamięć wbudowana to tylko 32GB+rozszerzenie SD. Jak wygląda instalacja programów? można tylko ze sklepu Windows czy tak jak w zwykłym lapku/pc?

Jego parametry:
    Procesor: Intel Atom Z3735F (4 rdzenie, od 1.33 GHz do 1.83 GHz, 2MB cache)
    Pamięć: 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    Dysk: 32 GB SSD eMMC
    Grafika: Intel HD Graphics

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 23  
    Do przeglądania internetu tak, jaki masz budzet? Może cos leszego wynajdziemy
  • Poziom 10  
    czy da się do niego podpiąć dysk zewnętrzny usb? (nie mam na myśli hdd w kieszeni) pytałem na infolinii kiano i nie wiedzieli... mówili, że to zależy od producenta albo dysk musi mieć zewnętrzne zasilanie. Laptop nie posiada USB 3.0 tylko ma porty 2.0.
  • Poziom 43  
    Za tyle lub niewiele dokładając to kupisz używanego laptopa z i3
  • Poziom 10  
    nie chcę używanego... tylko interesuje mnie ten model i nie wiem co z dyskiem usb
  • Poziom 9  
    nomadpl napisał:
    czy da się do niego podpiąć dysk zewnętrzny usb? (nie mam na myśli hdd w kieszeni) pytałem na infolinii kiano i nie wiedzieli... mówili, że to zależy od producenta albo dysk musi mieć zewnętrzne zasilanie. Laptop nie posiada USB 3.0 tylko ma porty 2.0.

Jasne dysk podepniesz tylko nie będzie szału z prędkością odczytu i zapisu danych. Widziałem, że będzie od 10 kwietnia w Biedronce za 599 zł więc cena mega atrakcyjna nawet jeżeli nie jest idealny. Tutaj masz obszerniejszą recenzje tego sprzętu: http://www.instalki.pl/testy/hardware/25935-kiano-slimnote-14-1-biedronka.html
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli chodzi o firmę Kiano to nie polecam za bardzo. Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale dawno temu kupiłem tablet dla znajomej. Parametry przyzwoite, cena dobra. Po pół roku wysiadł ekran (uszkodzenie niemechaniczne, objęte gwarancją). Po 2 tygodniach tablet odesłany, podziałał kolejne dwa tygodnie, przy okazji ekran zaczął się odklejać z obudowy. Znowu serwis. Wrócił bez dźwięku (w tym momencie znalazłem gdzieś zapewnienie, że po serwisie sprzęt jest dokładnie testowany, więc próbowałem uzyskać informacje, jak te ich dokładne testy wyglądają, skoro wysyłają do klienta tablet, w którym audio nie działa - ale na to pytanie żadna osoba pracująca w firmie nie była w stanie mi odpowiedzieć). Gniazdo słuchawkowe działało, prawdopodobnie detal w postaci nie podpiętej taśmy, ale nie chciałem gmerać więc... Serwis :) Tablet wrócił i... Zdziwienie, wszystko działało :) Po miesiącu zapadło się gniazdo microUSB. Serwis, tablet wrócił, dwa tygodnie później gniazdo wpadło znowu (i tutaj powiem szczerze, że dziewczyna używająca ten sprzęt traktowała go delikatnie jak jajo, był w pancernym etui skórzanym, podłączanie wtyczek raczej też delikatnie i prawidłowo).

Reasumując - sprzęt był fajny i w dobrej cenie, wykonanie w swojej klasie cenowej zupełnie fajne. Jeśli chodzi o jakość usług serwisowych... Wolę nie pisać, bo mi nie wypada :) Jeśli chodzi o kontakt z firmą - nie najlepiej. Po kilku ostrzejszych wymianach zdań udało mi się uzyskać bezpośredni telefon zdaje się do kierownika serwisu, co trochę poprawiło sytuację (pamiętam, że dopiero z tym człowiekiem dało się rozsądnie rozmawiać).

Wolałbym chyba jednak jakiś porządny poleasingowy sprzęt, na który często da się dostać 12 miesięcy gwarancji, niż tablet, który w porównaniu do takiego laptopa będzie miał raczej okrojone możliwości. Co do samej marki Kiano - jeśli przez ostatnie dwa lata coś poprawili to może i nie jest to zły sprzęt, u mnie niestety sprzęt tej firmy tylko ze względu na jeden sprzęt, jedyny jaki przeszedł przez moje ręce (a właściwie serwis tego sprzętu) bardzo niewielką szansę na ponowny zakup.

Pomijając już samą moją niechęć do marki - na Atomie z Windows 10 nie masz co liczyć na luksus, to nie jest specjalnie wydajny procesor. Nawet byłbym w stanie zaryzykować stwierdzenie, że duża część zadań miałaby szanse szybciej się wykonywać na ostatnich wysokich modelach Core 2 Duo. Dysk EMMC raczej nie będzie specjalnie wydajny (nie należy go mylić z SSD), do tego 32GB to zdecydowanie mało na Windows 10 (sam goły system na starcie to pewnie około 20GB, kilka aktualizacji i się flash zapełnia). Ogólnie nie traktowałbym tego sprzętu jak laptopa. Bardziej prawidłowym porównaniem byłby przeciętny tablet w obudowie od laptopa i z nieco większym wyświetlaczem.
  • Poziom 31  
    Tandetny, ciężki, mało funkcjonalny kawałek plastiku. Imitujący laptop. Z ciekawostek to brak złącza lan jest tylko karta sieciowa wifi. wlutowana na płytę, dwa porty usb 2.0 i dysk twardy oparty o rodzaj karty sd, kamerka o jakości pożal się boże. Dobrze, że wyperswadowałem zakup tego "G" mojej koleżance. Za 600zł można mieć używkę, ale znacznie przewyższająca jakością i możliwościami to cudo np.:
    http://allegro.pl/lenovo-e330-i3-2370m-8gb-160gb-13-cali-bat-3h-i6778463024.html
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-t420-i5-2-50ghz-4gb-windows-7-kamera-i6656726104.html