Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 2.2 Benzyna - Błąd zwarcia sondy

24 Sty 2017 09:56 1521 2
 • Poziom 15  
  Witam,
  problem jak w temacie, samochód okresowo wyświetla check, po sprawdzeniu Peugeot Planet 2000 wyświetla następujące błędy:
  P0131 Błąd przejściowy. Sonda lambda pierwsza. Zwarcie do masy
  P0271 Błąd przejściowy. Sterowanie wtryskiwaczem cylindra nr3. Zwarcie do plusa.
  Jest jeszcze ten sam błąd ale bez kodu i z opisem "Układ rozwarty".
  Początkowo były jeszcze błędy takie same dla pierwszego cylindra jak dla trzeciego. Po odpięciu instalacji gazowej i po skasowaniu oraz przeprowadzeniu adaptacji było kilka dni spokoju do mocniejszego mrozu i pojawiły się powyższe błędy sporadyczne. Z kontekstu pojawiających się błędów to błąd sterowania wtryskiwaczem pojawiał się w czasie rozruchu przy obrotach wynoszących 468obr/min ale nie zapalał kontrolki check. Błąd Sondy pojawiał się chwilę po rozruchu 1050obr/min gdy silnik miał temperaturę około 15*C, prędkość 24km/h oraz ciśnienie w dolocie 620mbar i on zapalił check. Ciśnienie sprawdzone po 10,5bar na każdym cylindrze. Świece mają 4 miesiące, akumulator rok. Sonda wymieniona, oryginał ma z pół roku jest czarna okopcona. Właściciel twierdzi iż błąd jak było ciepło nie pojawiał się. Jak zimny chodzi delikatnie głośniej - zapewne wariator. Zastanawia mnie napięcie na przepustnicy które wynosi w pozycji zamkniętej 1250mV a według danych z peugeot planet powinno być 620mV. Po zdjęciu przewodu od filtra do przepustnicy jest sporo świeżego oleju z odmy. Czyżby przymarzająca odma robiła takie problemy? Ktoś kiedyś umiejscowił tam grzałkę która i tak jest odcięta. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 39  
  10,5 czego? Bo jeśli to bary, to raczej za mało.
 • Poziom 15  
  Tak ciśnienie mierzone w jednostce Bar jest nawet napisane w poście. Wiem że nie jest to rewelacyjne ciśnienie ale czemu powraca błąd sondy lambda z opisem dotyczącym zwarcia z masą?