Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Odłączenie się na chwile sprzętu podpiętego pod USB oraz trzaski w słuchawkach

MiksonMRW 24 Sty 2017 10:57 366 2
  • #1 24 Sty 2017 10:57
    MiksonMRW
    Poziom 2  

Witam,
    jakiś czas temu podczas grania na kompie w słuchawkach pojawił się głośny trzask( dokładnie w prawym nauszniku), słuchawki były podpięte przez jack do płyty głównej. Po usłyszeniu tego trzasku( miałem wręcz wrażenie że mnie prąd lekko kopną w prawe ucho) zdałem sobie sprawę że nie słyszę żadnego dźwięku w prawym nauszniku, przetestowałem słuchawki w innym pc oraz na moim telefonie i wszystko jest z nimi w porządku, natomiast pod płytę podłączałem inne słuchawki i niestety dźwięk pojawiał się tylko w lewej słuchawce, tutaj właśnie zaczynają się schody. Obecnie słuchawki mam podpięte pod monitor i dźwięk jest ok(czekam na zamówiona kartę dźwiękową), jednak od tamtego trzasku wielokrotnie zaobserwowałem dziwne zjawisko, co jakiś czas pojawia się słaby trzask w słuchawkach i odłącza się wtedy na parę sekund moja klawiatura i mysz(klawiatura z podświetleniem gaśnie i nie reaguje na przyciskanie klawiszy, kursor myszki również nie drgnie) po chwili wszystko jest już w porządku. Zdarzenia te pojawiają się dość nieregularnie czasem co parę godzin a czasem parę razy w ciągu godziny.

---------------------------------------Mój sprzęt:
    -Procesor: i7-2600 3.4 GHZ 1155
    -Płyta główna: GIGABYTE GA-Z68P-DS3 LGA 1155
    -Zasilacz: OCZ MODXStream Pro 600W Modular
    -RAM: HyperX Savage 2x8GB 2400MHz DDR3 CL11 (HX324C11SRK2/16)
    -Karta graficzna: MSI GeForce GTX980 (Gaming 4G)
    ---------------------------------------Urządzenia podpięte:
    -Monitor: iiyama G-Master GB2488HSU-B2- standardowo podpięty pod DVI-D dla 144Hz, obecnie HDMI bym mógł słuchawki pod niego podpiąć
    -Klawiatura: Gigabyte GK-FORCE K7- USB tylni panel
    -Myszka: Logitech MX Master- USB tylni panel
    -Gamepad: Logitech F710-USB tylni panel
    -Słuchawki: HyperX Cloud Revolver- standardowa jack na płycie głównej, obecnie wyjście słuchawkowe na monitorze

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2017 15:43
    brofran
    Poziom 37  

Należało by posprawdzać i ew. przelutować okolicę gniazdka jack, do którego podłączone masz słuchawki .

Dodano po 2 [minuty]:

MiksonMRW napisał:
    miałem wręcz wrażenie że mnie prąd lekko kopnął
    To tylko wrażenie , słuchawki są izolowane .

0
  • #3 25 Sty 2017 13:34
    MiksonMRW
    Poziom 2  

Podłączyłem kartę dźwiękową wczoraj i wygląda na to że problem znikną, będę musiał dokładnie przyjrzeć się zintegrowanemu układowi dźwiękowemu na mojej płycie głównej, na szczęście już wiem co jest źródłem problemu ;),

0
  Szukaj w 5mln produktów