Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung mmj430d+toshiba32av933 - brak dźwięku przy 3 różnych połączeniach

deka85 24 Sty 2017 12:15 741 9
  • #1 24 Sty 2017 12:15
    deka85
    Poziom 3  

Mam problem z podłączeniem miniwieży samsung mm-j430d z telewizorem toshiba 32av933g. Na tv używam karty common interface z kablówki. Próbuję połączyć na 3 możliwe sposoby ze schematu poniżej. Nie interesuje mnie połączenie aux. Czy jest w ogóle możliwe odbiór dźwięku na wieży przy tych sposobach? UWAGA - miałem dźwięk na wieży przez 10 sekund na połączeniu za pomocą 2 metody ze schematu, ale nigdy później już na tych samych ustawieniach nie mogłem tego uzyskać. Ale dźwięk był w sumie i tak z innego kanału niż włączony na tv. Nie wiem co tam się wtedy stało.

samsung mmj430d+toshiba32av933 - brak dźwięku przy 3 różnych połączeniachBez tytu..1.jpg Download (112.48 kB)

W ustawienia wieży można wejść tylko po podłączeniu przez hdmi i można je zmieniać dla źródła usb lub dvd, więc nie wiem czy cokolwiek tam się przyda do połączenia z tv, ale i tak próbowałem i nie wyszło. W menu tv bardzo mało możliwości ustawień. Wszystkie sprawdzałem dla każdego połączenia. W dźwięku jest 'cyfrowe wyjście dźwięku' i można zmienić na pcm lub automatyczny.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

edit: dodam jeszcze, że w drugą stronę dźwięk po hdmi szedł, bo mogłem słuchać cd przez głośniki tv

0 9
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2017 16:03
    marioer
    Poziom 26  

Na tylnym panelu nie ma żadnego WEJŚCIA czyli nie skierujesz sygnału do mini-wieży.Wszystkie złącza służą jako WYJŚCIA sygnałów czyli pozostaje tylko AUX,którego nie chcesz użyć :(

0
  • #3 24 Sty 2017 16:42
    deka85
    Poziom 3  

W żaden sposób nie idzie tego obejść? Fatalna wiadomość bo wszystkie aux montują teraz z przodu, a tu dodatkowo jest opuszczany panel przedni więc bardzo kiepsko to wygląda. Gdyby ten aux był z tyłu...

0
  • #4 24 Sty 2017 19:09
    marioer
    Poziom 26  

Jeżeli chodzi tylko o walory estetyczne a wieża jest "po gwarancji" to jest opcja "przeróbki" - wiąże się to z przeniesieniem gniazda AUX na tylny panel. Trochę "rzeźby" przy wierceniu i mocowaniu gniazda na tylnym panelu,ale bez problemu do wykonania. Zapytaj w swojej okolicy,czy ktoś nie podjął by się takiej modyfikacji. Nie wiąże się ona z jakimkolwiek pogorszeniem parametrów-czysto mechaniczna przeróbka.

0
  • Pomocny post
    #5 25 Sty 2017 02:32
    Polon_us
    Poziom 41  

W sumie jest możliwość wprowadzenia dźwięku inną drogą do tej mini-wieży.
    Wieża wspiera funkcję HDMI ARC, jak również TV.

Aby to uzyskać w obu urządzeniach należy włączyć HDMI-CEC i następnie samą funkcję ARC

1 - wieża -> HDMi-CEC tj. Anynet+ i ARC
    2 - TV - HDMI-CEC tj. Regza-Link, następnie "Amplifier Control" na "On" i "Speakers preference" na "Audio Receiver".

Szczegóły kolega znajdzie w instrukcji. Niestety, nie mam instrukcji z polską wersją menu w tych urządzeniach. Ale kolega poradzi sobie.

Po tych zmianach pilot telewizora powinien przejąć kontrolę nad wieżą.

Jeszcze dwie uwagi;

- ze względu na to, że wieża jest stereofonicznym urządzeniem,
    być może konieczna będzie zmiana wyjściowego ustawienia cyfrowego audio w telewizorze.
    Zamiast AUTO (lub Dolby) trzeba będzie ustawić PCM.

- kabel HDMI łączący obydwa urządzenia musi spełniać wymagania HDMI 1.4a lub lepiej.

Powodzenia :)

0
  • #6 25 Sty 2017 11:02
    deka85
    Poziom 3  

O ten właśnie sposób chyba najbardziej mi chodziło, bo rzeczywiście optycznego wejścia do wieży. A sama instrukcja wieży mówi, że można puścić dźwięk z tv na głośniki wieży. Próbowałem tego też, ale zawsze miałem komunikat na wieży "NO ARC". Regze w tv włączyłem. Po przełączam jeszcze te ustawienia, o których piszesz. Być może wina kabla hdmi. Obawiałem się, że ten telewizor nie wspiera ARC ale gdzieś też już znalazłem, że powinno działać.
    Pisząc o ustawieniach wieży na HDMi-CEC tj. Anynet+ i ARC, masz na myśli chyba samo włączenie źródła dźwięku na arc, tak? Wśród źródeł oprócz fm, usb, itp, mam ARC ale mam też TV SOUND CONNECT, tylko to drugie dotyczy chyba właśnie Anynet+, które mają tylko tv samsunga. Tak przynajmniej wynika z instrukcji.

samsung mmj430d+toshiba32av933 - brak dźwięku przy 3 różnych połączeniach

0
  • #7 25 Sty 2017 12:57
    Polon_us
    Poziom 41  

deka85 napisał:
    mam ARC ale mam też TV SOUND CONNECT, tylko to drugie dotyczy chyba właśnie Anynet+, które mają tylko tv samsunga. Tak przynajmniej wynika z instrukcji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować obie opcje.
    Najwyżej nie zadziała, a nic się nie uszkodzi.

0
  • #8 26 Sty 2017 19:06
    deka85
    Poziom 3  

Niestety nadal nic. Nadal komunikat na wieży NO ARC. Na pewno można słuchać tv przez tą wieżę bo kolega z postu poniżej to zrobił i mu działa.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15923461#15923461

Czy mój tv może być niekompatybilny? Gdzieś czytałem, że nie każde gniazdo HDMI jest ARC. Nie wiem czy u mnie jest czy nie. Mam dwa i opisane oprócz 1 i 2, jest strzałką do środka okręgu a drugie strzałką na zewnątrz. Sprawdzałem na obydwu. Kabel HDMI zmieniłem na high speed i nadal nic.

Coś jeszcze - jak podłącze wszystko dobrze, to wieża i tv łączy się ze sobą jakoś, bo samo wskakuje na pozycję ARC na wieży, ale nie czyta jej (NO ARC).

i jeszcze jedno - jak włączę REGZA LINK to potem przy wyborze źródła w menu tv mam przy HDMI, na którym jest podpięta wieża, rozwijalną pozycję REGZA a tam dwie opzycje: 1. d.compo i 2. receiver, po wybraniu jednej lub drugiej przełącza mi na DVD wieży, czyli na setup (jeśli żadna płyta nie jest włożona). Potem po przełączeniu TV z HDMI na TV (kablówka) to i tak nic.

A może kwestia jeszcze jakiś ustawień? Poniżej wstawiam menu wieży, które załącza się na źródle USB i DVD. Na jednym zdjęciu jedna pozycja jest przestawiona - kanał zwr. audio miałem zrobiony na AUTO, tylko na zdjęciu inaczej.

samsung mmj430d+toshiba32av933 - brak dźwięku przy 3 różnych połączeniach samsung mmj430d+toshiba32av933 - brak dźwięku przy 3 różnych połączeniach

Jeszcze jeden pomysł - czy jeśli dekoder będzie miał funkcję ARC to dam radę obejść to jakoś? Obecnie mam podłączoną kartę CI bezpośrednio do TV, ale jakbym załatwił dekoder to mógłbym puścić wizję do TV a dźwięk do wieży przez ten ARC?

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Byłem u znajomego z wieżą. Miał gniazdo ARC w tv i przy tych samych ustawieniach wieży oraz moim kablu HDMI - grało. Czyli sprzęt ok, i pozostaje kwestia czy na tym tv to w ogóle odpali. Jest regza, jest opcja wyboru głośników ale połączyć się nie chce. Jakieś pomysły?

0
  • Pomocny post
    #9 27 Sty 2017 08:52
    Polon_us
    Poziom 41  

deka85 napisał:
    Jest regza, jest opcja wyboru głośników ale połączyć się nie chce.

Cóż, być może to była moja nadinterpretacja instrukcji tego telewizora.
    W większości TV, których instrukcję przeglądałem opcja "Głośniki zewnętrzne" automatycznie włączała ARC. I to przyjąłem jako pewnik w tym przypadku.
    Z drugiej strony, w instrukcji nie ma słowa o ARC ani o przesyłaniu audio z TV do zewnętrznego wzmacniacza. Sterowanie tak, są opisy na ten temat.

Zatem chyba trzeba będzie przyjąć do wiadomości, że ten TV nie wspiera ARC :((
    Pozostaje tylko wejście AUX jak na tę chwilę.
    deka85 napisał:
    czy jeśli dekoder będzie miał funkcję ARC

Nie spotkałem się dotąd z dekoderem, który miałby funkcję ARC.
    Z zasady działania ta funkcja przypisana jest do telewizora.

Przy kupnie następnego telewizora kolega upewni się, że wspiera on zwrotne przesyłanie audio po połączeniu HDMI.

0
  • #10 12 Gru 2017 10:28
    deka85
    Poziom 3  

Maile przysyłają i każą rozwiązać sprawę :) więc sorry za odkopanie tematu.

TV nie wspiera ARC .

0