Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka inwertorowa dedra DESi201 po włączeniu świeci kontrolka od przegrzania

matusp37 24 Jan 2017 13:06 1419 6
 • #1
  matusp37
  Level 6  
  Witam wszystkich próbuje naprawić spawarkę inwentorową dedra desi201 po włączeniu załącza się tylko wentylator i kontrolka stop-przegrzanie nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny takiej usterki. Sprawdzałem zasilacz i nie wiem dlaczego po podłączeniu go pojawia się napięcie na złączach zasilania mostków prostowniczych skoro przekaźnik odpowiedzialny za zalaczenie fazy znajduje się w pozycji otwarty? Bardzo proszę o pomoc w powyższym problemie
 • #2
  grzeskk
  Level 34  
  To, że napięcie pojawia się na elektrolitach to zdrowy objaw. Jeżeli nie zamyka się przekaźnik zwierający rezystor ładujący należy sprawdzić dlaczego. W pierwszej kolejności przetwornica pomocnicza. Możesz posiłkować się schematem Magnuma wydaje się podobna.
 • #3
  rafal-39
  Level 2  
  Witam, nie chce zakładać kolejnego tematu. Spawarka jak w tytule, spawa,działa tylko w pewnym momencie wentylator włączył sie na chwilkę i przestał działać. Teraz nie włącza sie w ogóle, co może być przyczyną?
 • #4
  grzeskk
  Level 34  
  Na jakie napięcie wentylator? Czy dochodzi do niego napięcie?
 • #5
  rafal-39
  Level 2  
  Wentylator na 230v, już sprawdzone, napięcie dochodzi do gniazda. wentylator podłączony na krótko nie działa czyli znaleziona przyczyna. g12038ha2bl taki model potrzebny, gdzie to w polsce dostac czy tylko ali...s
 • #6
  grzeskk
  Level 34  
  Sądząc po symbolu to wentylator o wymiarach 120 x 120 mm wysokość 38 mm, na napięcie 230V. Pewnie do dostania np. w TME lub u Piekarza. Nie musi być dokładnie o tym symbolu, ważne aby gabaryt i zasilanie się zgadzało.
 • #7
  rafal-39
  Level 2  
  Dzieki, wentylator wymieniony i działa ok