Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer Admiral-Buczy

niebieski77 19 Jul 2005 16:40 4049 3
    niebieski77
    Level 2  
    Witam.
    Przejżałem wszystkie posty dotyczące interesującego mnie odkurzacza , niestety nie znalazłem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi dlatego właśnie piszę.
    Na wstepie zaznaczam, że nie jestem fachowcem a raczej młodym majsterkowiczem, dlatego wszyscy którzy zechcieliby odpisać na mojego posta ....proszę o "łopatologiczne" tłumaczenie. Z góry dziękuję.
    Ale do rzeczy:
    Mam 2 letni odkurzacz Zelmera Admiral 1300W. W pewnym momencie zaczał strasznie buczeć, wyjąłem silnik ....co się okazało ma już wytarte szczotki i luzy na łożyskach. Po dogłębnych oględzinach okazało się że wirnik jest dośc nadpalony. Aby nie ryzykować poszedłem do sklepu zakupiłem kpl łożysk (2 sztuki) wirnik, szczotki. Odkurzacz złożyłem właczyłem i.......nadal buczy jak diabli. Przyjżałem mu się dogłebniej buczenie dochodzi ewidetnie z silnika (tj. gołego silnika -zdjąłem obudowę, kierownicę[chyba tak się to mówi]). Zauważyłem ponadto że dośc mocno iskrzy na szczotkach (mimo tego że wirnik i szczotki są nowe) oraz że łołżysko w tylnej części silnika niewiele ale podczas pracy się obraca , zatem unieruchomiłem to łożysko aby nie obracało się tzn samo w sobie tak ale nie wg własnej osi. W pewnym momencie wydawało mi się że łożysko z przodu trochę biło(tj. łożysko włożone na wirnik i w "to coś" co je przytrzymuje). Ale to tylko chyba wrażenie. Ponadto po złożeniu silnika " na sucho" ten kręci się bez wiekszych oporów i jakichś luzów. Więc gdzie jest problem bo się już pogubiłem. Za wszystkie rady i uwagi będe szczerze wdzięczny. Krzysztof
    User removed account
    User removed account  
    niebieski77
    Level 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Dokładnie go wyczyściłem ale dla ścisłości czy można dookreślić która część to turbino....... cóż jestem majsterkowiczem i nie zabardzo wiem jak co nazywać po imieniu :oops: :oops:
    lechm56
    Moderator
    Turbina to jest zespół wentylatorów i kierownic ( to co na osi wirnika)