Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 2.8 ben 1992r - oświetlenie wnętrza alarm i centralny zamek

Jarzab M 24 Sty 2017 15:22 789 4
  • #1 24 Sty 2017 15:22
    Jarzab M
    Poziom 17  

Witam forumowiczów. ostatnio pojawił się problem który obejmuje alarm centralny zamek i oświetlenie wnętrza. zaczęło się od tego że zamknąłem auto z pilota, oddalając się syrena dała potrójny sygnał że coś w aucie jest niedomknięte po czym włączył się alarm, jeszcze raz sprawdziłem drzwi klape i maske wszystko zamknięte, problem nie ustąpił. zamknąłem auto z kluczyka pozostawiając z nieuzbrojonym alarmem po czym zauważyłem że oświetlenie wnętrza zapala się i gaśnie z nieregularnymi odstępami czasowymi co faktycznie by oznaczało że coś jest nie zamknięte, wszystkie krańcówki wyczyszczone pomierzone (są sprawne) skontrolowałem kable wokół pompy centralnego zamka - są całe. nie działa kompletnie oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi lub otworzeniu auta z pilota. żadna z 3 lampek nie reaguje na żadne drzwi. z kolei zapalając je przesuwając guzik na ciągłe świecenie działa każda. wcześniej zanim zaczął się cały cyrk zaobserwowałem że zamykając auto z pilota ( powinno nastąpić mrugnięcie wszystkimi kierunkowskazami) nie mrugała w aucie lewa strona, podczas gdy kierunkowskazy i światła awaryjne działają bez zarzutu. dyskoteka na całego [; 5 minut temu zamknąłem auto uzbrajając alarm, niby wszystko było w porządku ale minęło pół godziny i zaczał wyć. co radzicie? gdzie zajrzeć?

0 4
  • #2 24 Sty 2017 19:34
    Piotrekdriver1
    Poziom 12  

Oświetleniem wnętrza steruje pompka centralnego i to jej trzeba by się przyjrzeć.Sygnał masy idzie z krańcówek leci do pompki a ona daje dalej mase na lampki.
    Widocznie alarm masz podpięty pod kable idące do lampki.Stąd problemy z uzbrajaniem.
    Co do kierunków to sprawdź bezpieczniki na brązowych kablach wychodzących z centralki alarmu.

0
  • #3 25 Sty 2017 19:02
    Jarzab M
    Poziom 17  

we wnętrzu auta znajdują się też czujki ultradźwiękowe. Jak szacujesz kolego szanse uszkodzenia którejś z nich? i w jaki sposób można by je zbadać?

0
  • #4 25 Sty 2017 19:34
    Piotrekdriver1
    Poziom 12  

Czujniki możesz odłączyć ale ja bym obstawiał pompkę.Jeszcze jest krańcówka w bagażniku ją też sprawdzałeś?

0
  • #5 31 Sty 2017 23:38
    msarni
    Poziom 10  

Sprawdź pompkę czy nie jest zawilgocona, ja tak miałem, po wysuszeniu działa poprawnie. l

0