Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Projekt / wykonanie prototypu układu opartego o raspberry pi

michal.n 24 Sty 2017 15:37 1026 1
 • #1 24 Sty 2017 15:37
  michal.n
  Poziom 1  

  Witam i z góry przepraszam jeśli to co napiszę nie będzie miało wiekszego sensu.

  Poszukuje osoby która na zlecenie mogła by przygotować projekt płytki i prototypu bazującego na raspberry pi compute module i jeśli to możliwe compute module io board.

  Celem projektu jest stworzenie sprzętu który pozwoli na:

  - wykorzystanie modułu raspberry pi compute lub wykorzystanie raspberry pi 3 model b - jesli bedzie to latwiejsze
  - podpięcię matrycy LCD bezpośrednio do płytki, tutaj z tego co się orientuje potrzebny jest kontroler LCD, będę również potrzebował pomocy w dobrze matrycy LCD
  - podpięcie dotyku
  - podpięcie kamery standardowa od raspberry lub inna rekomendowana
  - podpiecie / wbudowany sensor temperatury
  - podpiecie czujnika oświetlenia
  - slot na karte sd / micro sd jako dodatkowa przestrzeń
  - port USB na podpięcie klawiatury / hub'a USB
  - port ethernet
  - zintegrowany moduł wifi lub mozliwość podpięcia zewnętrznej płytki z wifi (idealne roziwiązanie)
  - zintegrowany moduł bluetooth
  - kontroler audio ze standardowym wyjściem jack

  Zdaję sobie sprawę, iż w praktyce skladamy tutaj cały komputer i zapewne prościej byłoby wykorzystać jakieś gotowe micro jednak jest to część potrzebna do mojego projektu IoT gdzie zależy mi na minimalnych gabarytach sprzętu.

  Produkt finalny powinien pozwolić mi na uruchomienie systemu operacyjnego raspbian, na którym będę mógł skonfigurować wszystkie komunikację (wifi, ethernet, bt) jak również uzyskać dostęp do danych z sensorów, kamery etc.

  Rozumiem, że opis nie należy do profesjonlanych, jednak osoby zainteresowane proszę o kontakt w celu omówienia szczegółów.

  Jeśli mozliwe projekt może być oparty o różnego rodzaju komponenty open source, bardziej niż na wymyślaniu koła od nowa zależy mi na jednej płytce integrującej wszystko zamiast plątaniny kabli.


  Określony czas realizacji.
  Nie ma określonych ram czasowych.

  Wysokość budżetu przewidzianego na wykonanie zlecenia.
  Proszę o rozsądne propozycje cenowe, jeśli projekt i wykonanie (zakładająć że pokryje również koszty komponentów) takiego projektu idzie w dziesiątki tysięcy z góry przepraszam za zawracanie czterech liter i usunę wpis. Jest to mój prywatny projekt i nie dysponuje takim budżetem.

  Formę płatności
  Dowolna, nie jest to projekt komercyjny więc każda forma współpracy mi odpowiada - umowa o dzieło, faktura etc. Z zastrzeżeniem, iż będę oczekiwał przeniesienia praw autorskich. Płatność najchętniej przelewem, możemy również rozłożyć ją na etapy - jednak płatność po zakończeniu etapu. Jak już wspomniałem, komponenty niezbędne do pracy dostarczę, jak również możliwa jakaś niewielka zaliczka na materiały robocze.

  Formę kontaktu
  Prosiłbym o wstępny kontakt tutaj.

  pozdrawiam
  Michal

  Masz problem z Raspberry? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Raspberry. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • #2 24 Sty 2017 17:02
  Urgon
  Poziom 36  

  AVE...

  Ekran dotykowy do RPi można kupić bezpośrednio ot twórców, tak jak kamerę. RPi 3 B ma cztery porty USB, wbudowany moduł WiFi i Bluetooth, wyjścia HDMI, Composite, audio i Ethernet. Bez problemów podepniesz do niego czujnik temperatury, na przykład DS18B20, podobnie z czujnikiem oświetlenia. Dodatkową kartę microSD możesz podłączyć z użyciem przelotki USB<>SD, choć osobiścuie użyłbym kieszeni na dysk twardy pod USB. Naprawę nie wiem, czego oczekujesz, skoro prawie wszystko masz już w RPi 3B, ale jak chcesz, to mogę Ci to poskładać za tysiąc złotych + koszty części...