Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MasterTIG Kemppi 3000 + Falownik GVX9000 11kW, mam 230V czy to będzie działać.?

menson77 29 Sty 2017 19:24 2406 89
    menson77
    Poziom 9  
    Chinczykom nigdy nie ufalem :-) elektrodzie Zawsze!

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Hmm....

A generator napędzany 230v? nie spalinowy. To nie będzie falownik I generator /motor/ ?
  • Sklep HeluKabel
    menson77
    Poziom 9  
    Cos rozmowa zdechła....
  • Sklep HeluKabel
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    menson77
    Poziom 9  
    Czyli do zasilenia najlepiej będzie, agregat prądotwórczy?

Co do tego falownika, pociągnie on jakiś silnik 3fazowy?
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    Co do tego falownika, pociągnie on jakiś silnik 3fazowy?
    Tak, zakładajac nieprzekroczenie mocy, jaka dysponuje Twoja sieć jednofazowa 220 VAC .....ok 1,5 kW. Dodatkowo wystąpi problem, z którym zmagasz się od początku - przy załączeniu tego falownika do sieci następuje przekroczenie prądu zabezpieczeń Twojej sieci przez początkowy olbrzymi prąd ładowania kondensatorów falownika (halogen 400 W :D )
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    Niestety po aplikacji nic się nie zmienia, gdy włączę spawarkę falownik się wyłącza i pokazuje over current.

Ty masz włączoną spawarkę podpiąć do falownika i w falowniku ją załączać .
    menson77
    Poziom 9  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Ty masz włączoną spawarkę podpiąć do falownika i w falowniku ją załączać .

Brzmi zachęcająco, ale czy ja czegoś nie wysadzę?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    Brzmi zachęcająco, ale czy ja czegoś nie wysadzę?

Kolego widzę że pojęcie o falownikach mniej niż 0.

Zawsze urządzenia włącza i wyłącza się falownikiem.
    menson77
    Poziom 9  
    mniej niż 0.

Mniej niż zero, o, o, o, o :) dlatego tu jestem, jakbym miał to by mnie tu k... nie było, chyba nie? :)

Ucza się :D

Proszę być cierpliwym, wziasc mnie za rękę i przeprowadzić przez ta gmatlanine słów oznaczeń i kabli ;p

A czy to ma jakiś sens? jest szansa na zadziałanie?

Dodano po 1 [minuty]:

Pan "powiedziałem już wszystko" pisze ze się nie da. :(
  • Pomocny post
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Kolego widzę że pojęcie o falownikach mniej niż 0.
    Niestety Kolega także ! Może Kolego poczytasz najpierw jakim zakresem mocy dysponuje sieć, a jaka jest moc spawarki !? i falownika !? Po co piszesz te bzdury? Sprawa już do końca się wyjaśniła. Kolegę oszukali Chińczycy przysyłając Mu falownik a nie Cudowny Rozmnażacz Mocy, a wcześniej Kolega zakupił spawarkę o mocy 5 krotnie przekraczającej możliwości swego zasilania. Koniec Kropka.
    menson77
    Poziom 9  
    Krzysiek no nie denerwuj się :)

Mam jeszcze takie pytanko, czy są jeszcze jakieś inne opcje zasilenia tej ze spawarki?

1.Gtenerator.
    2.?
    3.?
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika
    Powoli koledzy według tego co widnieje w DTR -ce podanej przez kolegę Krzysztofa stoi jak byk że wystarczy zabezpieczenie 10 A zwłoczne, więc nie dużo . Tylko czy ruszy naszemu autorowi ten falownik mam duże wątpliwości. Druga sprawa jak zareaguje spawarka na falownik bo to nie jest przecież czysta sinusoida. Oddał bym to do warsztatu wyspecjalizowanego w takich naprawach a nie grzebał bo może się okazać to kosztowne .
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    A czy to ma jakiś sens? jest szansa na zadziałanie?

Wiesz dla mnie normalnym jest że silniki załączam falownikiem a nie mam po drodze wyłącznika, bo to jest jasne jak słońce że po włączeniu falownika i następnym włączeniu silnika wyłącznikiem falownik wywali Over current.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Krzysztof Reszka napisał:
    wystarczy zabezpieczenie 10 A zwłoczne, więc nie dużo
    Dla sieci 3x220V ???? 11 kW falownik ????? Imienniku Moderatorze Szanowny.... hmmmmmm.. przepraszam.... A taki falownik Kolega dostał od Chińczyków - dowodem na to jest w ogóle start tego falownika z jednej fazy 220 VAC.

@Strumien swiadomosci swia Wiadome jest także, ze spawarka inwerterowa ma na wejściu prostownik i potężny kondensator - identyczne jak falownik. A wyjście falownika dostosowane jest z kolei do trójfazowego obciążenia indukcyjnego - silnika. Wiec przestań pisać te androny dalej i wprowadzać Kolegów w błąd. :cry:

@menson77 Istnieja niewielka szansa, ze uda Ci się tą spawarkę zamienić u dilera na spawarkę 1x 220VAC. Niewiele sie naspawasz przy Twoim zasilaniu, ale zawsze coś :D
    Co tu się dziś dzieje ?? :cry:
    Poziom 43  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    A wyjście falownika dostosowane jest z kolei do trójfazowego obciążenia indukcyjnego

Wyjście falownika dostosowane jest do czegokolwiek , to Ty przestań w ogóle pisać bo tematu nie rozwiąże gość.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Wyjście falownika dostosowane jest do czegokolwiek
    Tak, tak oczywiscie, szczególnie wektorowego ....brawo :D

Gdyby Pytający dysponował swoja siecią 220VAC jednofazową, ale o wydajności ≦ 50 A, można by ostrożnie rozważyć nastepujący wariant : Falownik o trójfazowym zasilaniu, zasilany jednofazowo => autotransformator trójfazowy 220 / 400 VAC skojarzony w gwiazdę = > spawarka. Ale to jest utopia, przy 10 cio amperowym zabezpieczeniu sieci.
    menson77
    Poziom 9  
    Wiesz dla mnie normalnym jest że silniki załączam falownikiem

Wiesz nie mierz innych swoja miara :D dla mnie to jest obce ;p
    Pruba wlaczenia spawarki falownikiem zakonczyla sie komunikatem Ground Fault.

Ale to jest utopia, przy 10 cio amperowym zabezpieczeniu sieci.

Zabezpieczenie mam 60A na domku, nie wiem czy to ma znaczenie, wywalał automat na rozdzielni.

Niewiele się naspawasz przy Twoim zasilaniu

Właśnie chodzi o to żebym sobie pospawał, ahh, chyba zostaje generator :|

Dodano po 39 [minuty]:

MasterTIG Kemppi 3000 + Falownik GVX9000 11kW, mam 230V czy to będzie działać.? MasterTIG Kemppi 3000 + Falownik GVX9000 11kW, mam 230V czy to będzie działać.? MasterTIG Kemppi 3000 + Falownik GVX9000 11kW, mam 230V czy to będzie działać.?

Tak to wygląda.
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    Wiesz nie mierz innych swoja miara dla mnie to jest obce ;p
    Pruba wlaczenia spawarki falownikiem zakonczyla sie komunikatem Ground Fault.

Kolego proszę nie zabijaj się .
    Co tam pomieszałeś na wyjściu falownika, po co wpiąłeś 2 przewody pod zacisk ochronny?
    menson77
    Poziom 9  
    po co wpiąłeś 2 przewody pod zacisk ochronny?

A już tak były razem w 5cio bolcowej wtyczce :)
    Poziom 43  
    Rozepnij to.
    Tylko ochronny.

Dodano po 43 [sekundy]:

ZObacz czy spawarka potrzebuje w ogóle N . Czy tylko 3F.
    menson77
    Poziom 9  
    Rozepnij to.
    Tylko ochronny.

Zrobilem tak, bez zmian. Ground Fault.

ZObacz czy spawarka potrzebuje w ogóle N . Czy tylko 3F.

Gdzie zobaczyć?
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    menson77 napisał:
    Gdzie zobaczyć?
    W DTR spawarki. ,,Ground Fault" to zadziałanie ,,wewnętrznego RCD" w falowniku......Coś Ty narobił !!??
    Rozepnij to.
    Tylko ochronny.

Znowu bredzisz, Kolego miły ?? To połączenie przewodu PE z ekranem kabla sieciowego, bo taki użył do spawarki jej producent.

@menson77 Przy takim podłączaniu, i takim ,,rozruchu" ten falownik miał zupełnie słuszne prawo zidiocieć i wywala komunikaty coraz bardziej interesujące. Ciekawe, jak to się skończy ta ,,rzeźba w g.....e" :cry: Uruchom ten falownik na trzech żarówkach, jak pisałem ! Potem szukaj transformatora. Skoro masz na domu zabezpieczenie 60 A to powinna być sieć trójfazowa, czy ja się mylę?

menson77 napisał:
    A już tak były razem w 5cio bolcowej wtyczce
    Dobrze było i jest.

Krzysztof Reszka napisał:
    zabezpieczenie 10 A zwłoczne, więc nie dużo .
    do 11 kW falownika na 3x220V ??? Imienniku......Moderatorze Łaskawy i Przyjacielu Użytkowników :cry:
    Krzysztof Reszka
    dowodem na to jest w ogóle start tego falownika z jednej fazy 220 VAC.

Też mi się to nie podoba o czym już pisałem. Etykieta ze zdjęcia tego falownika przeczy logice.
    Autorowi radzę sprzedać spawarkę za dobre pieniądze i kupić jednofazową . Generator też będzie sporo kosztował .
    menson77
    Poziom 9  
    Witam ponownie

Uruchom ten falownik na trzech żarówkach, jak pisałem !

Nie mogę znaleźć tego wywodu z żarówkami.

Skoro masz na domu zabezpieczenie 60 A to powinna być sieć trójfazowa, czy ja się mylę?

Fajnie będzie to napisać, ale się MYSLISZ ;p Zasilanie mam jedno fazowe.

Potem szukaj transformatora.

Jakiego Transformatora mam szukać? I czy to ma jakaś szanse działać?
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Po pierwsze, nie znam Twej instalacji -60A zabezpieczenie główne, a po nim 10 A ?? Po drugie - pisałem- połącz trzy żarówki 220V/100 W w trójkąt i podłącz to do wyjścia falownika, celem jego sprawdzenia i ustawienia minimum niezbędnych parametrów. Po trzecie - pomyśl, czy i jak zmodernizować tą instalację, by zabezpieczenie przed falownikiem wynosiło min. 25A zwłoczne. Potem pomyślimy co dalej. Start falownika przez halogen to bzdura i herezja.
    menson77
    Poziom 9  
    Oczekiwałem pomocy a po waszej pomocy będę musiał się do psychologa zapisać ;-)
    Poziom 43  
    zabezpieczenie przed falownikiem wynosiło min. 25A zwłoczne

Kolego zapewne w kuchennej instalacji masz zabezpieczenie 32A jak zwykle więc tam to podpinaj.
    menson77
    Poziom 9  
    Kolego zapewne w kuchennej instalacji masz zabezpieczenie 32A jak zwykle więc tam to podpinaj.

W kuchni???? Może na jednej nodze mam jeszcze stanąć? :D nie zaszkodzi :D hehehe

Dodano po 22 [minuty]:

Krzysiek pisze ze choćbym na h.... stawał to i tak nie zadziała. Dzięki za pomoc.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @menson77 Jesteś Kolego kompletnym laikiem, a bierzesz się za naprawdę trudny temat, mało tego kupując spawarkę o takich parametrach zasilania (niedostosowanych w Twojej sieci), oraz ten falownik, wykazałeś się niestety zupełną bezmyślnością. Teraz, gdy ktoś z Kolegów zasugerował, że możliwe jest znalezienie gniazda z zabezpieczeniem 25 A do zasilania np. piekarnika, a ja zaś sugerowałem, ze przy większej mocy zabezpieczeniu, istnieje niewielka możliwość !!!, zastosowania tego falownika w układzie [(falownik=> transformator trójfazowy=> spawarka ( właśnie na Elektrodzie ktoś kilka dni temu taki transformator chciał sprzedać w cenie złomu)], Ty zaczynasz ,,trollować" :cry: Szkoda Elektrody by pisać dalej. Moja cierpliwość niestety się wyczerpała. Do Widzenia Panu.
    Krzysztof Reszka
    menson77 napisał:
    Dzięki za pomoc.

Temat wyczerpany , zamykamy go .