Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel USB Bluetooth MSI podłączenie do PC

24 Sty 2017 16:58 690 21
  • Poziom 22  
    Witam. Posiadam panel bluetooth od starej płyty głównej MSI i chciał bym to podłączyć do komputera PC. Po podpięciu USB działa normalnie, ale nigdzie nie mogę znaleźć od tego sterowników. Pomoże ktoś Panel USB Bluetooth MSI podłączenie do PC ??
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nikt Ci nie pomoze. Wiesz dlaczego? Nie podales jaki masz system, nie podales identyfikatora urzadzenia z menadzera. Nie wiem po co w ogole piszesz!
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Co jest w Menadżerze urządzeń po podpięciu tego śledzia?
  • Poziom 22  
    A jednak ktoś pomógł ;-) Windows 7 64 bity, w menadzerze chyba nic nie wykrywa. Ogólnie Kolobos dziękuje za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 43  
    noidemm napisał:
    w menadzerze chyba nic nie wykrywa.

To sprawdź!
  • Poziom 22  
    Jak podepne Pendriva to pokazuje w menadzerze że jest urządzenie przenośne podpięte. Urządzenia blue nie wykrywa.
  • Poziom 43  
    noidemm napisał:
    Urządzenia blue nie wykrywa.

Jeżeli nie wykrywa to nic nie zrobisz.

PS. Może w wcześniejszej płycie było jakieś dedykowane złącze?
  • Poziom 22  
    Wydaje mi się że po podpięciu pokazuje się urządzenie kompozytowe USB i tyle.
  • Poziom 43  
    noidemm napisał:
    Wydaje mi się że po podpięciu pokazuje się urządzenie kompozytowe USB i tyle.

Podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.
  • Poziom 22  
    USB\VID_04F3&PID_0103&REV_0107
    USB\VID_04F3&PID_0103
  • Spec od komputerów
    To klawiatura podlaczona pod usb.
  • Spec od komputerów
    To panel od plyty MSI, bardzo mozliwe, ze nie bedzie dzialac z inna plyta.
  • Poziom 43  
    Jeżeli sam moduł BT jest na USB to powinno działać. Ale nie wiemy jakie to ma kable a widać 3. Nie wiemy nawet co to - bo tyle tylko co się autorowi wydaje że to jest.
    Ja tam widzę USB i chyba sata ekspres - nic co by wskazywało na BT. Zero wyprowadzeń, anten a obudowa z metalu. Zaiste jakiś dziwny ten BT by to był.
  • Spec od komputerów
    Jest usb, pod naklejka bt i 4 diody diagnostyczne.
  • Poziom 43  
    Daj zdjęcia wtyczek, zrób zdjęcie żeby tekst był czytelny.

EDIT> To prawdopodobnie opcjonalny panel do płyty MSI 655 Max. Sterowniki dedykowane raczej max pod XP. Nie wiem jak u Ciebie ale sprawdziłbym czy aby na pewno Windows tego nie widzi.
  • Poziom 43  
    Akurat dokładnie ta nie - bo tam są 2 porty USB i diody a tu jest jeden port który na USB nijak nie wygląda. Ale dokładnie to o czym pisałem - nie wyobrażam sobie BT działającego z wnętrza PC i to jeszcze na tylnym śledziu pod karta graficzną. Zero zasięgu.
  • Poziom 43  
    "Pierwszy zawiera dwa dodatkowe gniazda USB 2.0:
    Jedno zalepione naklejką z napisem "Do not remove when using Bluetooth" - z nalepką tą raz się już spotkaliśmy."

Nie chce mi się wnikać ale wygląda, na jakieś ograniczenie związane z konstrukcją płyty tj. kiedy wykorzystywany jest moduł BT (który jest na osobnej płytce) nie można korzystać ze złącza USB.
  • Red. Komputery FAQ
    Niech autor tematu rozkręci tego śledzia. Obstawiam, że to są dwa porty USB i diody diagnostyczne. Jedno złącze jw. zaślepione jest pewnie z powodu ograniczeń płyty przy korzystaniu z BT.
  • Poziom 43  
    sylweksylwina napisał:
    Obstawiam, że to są dwa porty USB i diody diagnostyczne. Jedno złącze jw. zaślepione jest pewnie z powodu ograniczeń płyty przy korzystaniu z BT.

Przecież zostało to już napisane :)
  • Red. Komputery FAQ
    W zasadzie tak ;) Do BT w płycie takiej jak 655 MAX był dodatkowy moduł który współdzielił właśnie to złącze USB. Znalazłem informację na ten temat w instrukcji do tej płyty.

Panel USB Bluetooth MSI podłączenie do PC