Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra M8010 a plastikowy panel przedni

24 Sty 2017 18:52 771 3
 • Poziom 2  
  Szanowni Forumowicze,

  nabyłem niedawno kolejny klocek do kolekcji, a mianowicie magnetofon M8010 w kolorze czarnym. Po wstępnych oględzinach stwierdziłem, że panel przedni jest wykonany z plastiku. Z tego, co się orientuję, M8010 występowały wyłącznie z panelami aluminiowymi, a ich odpowiedniki z panelami plastikowymi to M8040. Internet milczy w tym temacie. Mam w związku z tym pytanie jak dużą anomalią jest plastikowy panel w M8010 i czym owa sytuacja może być spowodowana? Pomyłką przy nanoszeniu napisów, cięciem kosztów pod koniec produkcji, czy też inną przyczyną?

  Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam,

  combinator.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 37  
  combinator napisał:
  Z tego, co się orientuję, M8010 występowały wyłącznie z panelami aluminiowymi, a ich odpowiedniki z panelami plastikowymi to M8040.

  Nie pamiętam dokładnie (czas leci), ale chyba nie. Tak było z panelami amplitunerów, a magnetofony? Początkowo były metalowe, potem zaczęło się kombinowanie. Dla klienta oznaczenie było nieistotne, cieszył się jak dziki osioł gdy dokonał zakupu. Ja sam nigdy nie trafiłem na M8010 w plastiku. Gratuluję rarytasu. Zapytam przy okazji kolegę, który był kierownikiem w ZRK, ale jednoznacznej odpowiedzi bym się nie spodziewał.
  P.S. Mnie zdarzyło się dekady temu kupić w sklepie bardzo okazyjnie M8011. Otwieram, a tam oryginalne Dolby. Ale był szał...
 • Poziom 10  
  Ja odpowiem tak: M8010 w plastiku nie jest żadnym okazem (miałem dwa takie w idealnym stanie). M8010 wychodził z ZRK z front panelem metalowym jak i plastikowym. Tak samo było z M8011. Zdaje się że wersje srebrne M8010, M8011 to był panel metalowy (Wyjątkiem był chyba M8030 srebrny- plastik, czarny- metal). Podział oznaczeń powstał w założeniach konstruktorów w praktyce było inaczej...
  Potwierdzam że M8040 ma front panel plastikowy, i co ciekawe M8018 także (choć wszystkie specyfikacje mówią inaczej, metal był w wersji przedprodukcyjnej).
 • Poziom 2  
  Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

  Czyli tak jak się spodziewałem - jest to, mniej lub bardziej radosna, twórczość ZRK. Nie pierwszy raz zresztą spotkałem się z tego typu kwiatkiem od Kasprzaka. Dla przykładu - mój ojciec w czasach młodości nabył M2404 S z fabrycznie założonym panelem od M2405. Teraz przestaje mnie to dziwić.

  Pozdrawiam,

  combinator.