Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative X-Fi Elite Pro - Nie działa zewnętrzny panel karty

razec11 24 Sty 2017 19:51 204 0
  • #1 24 Sty 2017 19:51
    razec11
    Poziom 8  

Witam
    System Windows 10 64 bit.
    Komputer stacjonarny, płyta gł. Asrock 970 Extreme 3,procesor AMD Phenom II X6, 16 GB Ram, grafika AMD Radeon HD 7870,druga karta dźwiękowa Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE, karta dźwiękowa zintegrowana z płytą gł. wyłączona z poziomu BIOS.

Problem polega na tym że po zainstalowaniu sterowników do Creative (pobranych ze strony Creative), nie działa zewnętrzny panel karty.
    Podczas instalacji sterowników widać jak na panelu załączają się diody przy potencjometrach poszczególnych dekoderów np. EAX. Sterownik instaluje się do końca bez problemów.
    Po restarcie komputera z panela zewnętrznego nie można ani włączyć ani wyłączyć żadnych koderów dźwiękowych przy pomocy potencjometrów.
    Nie działa także na panelu regulacja siły głośności.
    Karta oczywiście odtwarza dźwięki, gra, ale regulacja tylko programowo.
    Ponadto włączanie i wyłączanie czy regulacja dekoderów dźwięku działa programowo. Co ciekawe za pierwszym razem gdy to wszystko instalowałem całość działała dobrze, później coś odinstalowałem (do karty jest sporo dodatków programowych na stronie Creative), ponieważ nie wszystko mi jest potrzebne, i pojawił się wyżej opisywany problem.
    Odinstalowałem już raz wszystko, wyciągnąłem z kompa obie karty dźwiękowe i zainstalowałem wyłącznie Creative. Bez powodzenia, po instalacji głównego sterownika i restarcie kompa, panel nie działa.
    Pozdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME