Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 1.4 benzyna 2003 r - Peugeot 206 nie chce zapalić - jaka przyczyna?

Methiu83 24 Jan 2017 20:23 4065 10
    Methiu83
    Level 10  
    Posiadam Peugeota 206 1.4 benzyna 2003 rok, hatchback. Niestety od kilku dni auto nie może zapalić jak tylko przyszły mrozy? Akumulator sprawdzałem, ładowałem prostownikiem i nic nie pomogło. Po przkręceniu stacyjki auto normalnie kręci, jednak gdy już załapie natychmiast gaśnie. Gdzie szukać problemu, filtr paliwa, immobiloizer, przymarznięte paliwo? Proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    enginegarage
    Level 12  
    śłychać pompę paliwa jak włączysz zapłon?
    Methiu83
    Level 10  
    Nie mam pojęcia czy się pompa paliwa załącza, jutro sprawdzę, a słychać ją dosyć głośno przy rozruchu auta? Przy odpalaniu słychać tylko takie świstanie jakby dmuchawa się załączała. Jutro sprawdzę i dam znać.
    enginegarage
    Level 12  
    Dokladnie, sprawdź iskrę i jakie jest napięcie podczas rozruchu, jeśli spada poniżej 8v to nie odpali.
    Methiu83
    Level 10  
    Mam jeszcze takie pytanie - czy ten model auta posiada filtr paliwa, z tego co czytałem powinien mieć przy samym zbiorniku, jednak nie mogę go znaleźć w tym miejscu.
    enginegarage
    Level 12  
    Może być sitko w zbiorniku.
    Methiu83
    Level 10  
    Dzisiaj wyciągłem pompę i wszystko jest OK. Nie mam pojęcia co się dzieje. Chciałem jeszcze dodać iż parę dni temu raz mi się udało odpalić auto. Niestety do dnia dzisiejszego był to jedyny raz. Zastanawiam się czy nie jechać do mechanika i podłączyć go pod komputer czy wykryje jakieś błędy? Co radzicie?
    witek0071
    Level 9  
    Po to jest te forum żeby się czegoś dowiedzieć i nauczyć.Proszę szanownych Forumowiczów aby dzielili się sposobem usunięcia usterek i problemów w pojazdach a nie przemilczali sposób usunięcia i zamykali post!
    irekw
    Level 17  
    witek0071 wrote:
    Proszę szanownych Forumowiczów aby dzielili się sposobem usunięcia usterek i problemów w pojazdach a nie przemilczali sposób usunięcia i zamykali post!

Marzenie.
    Youri124
    Level 15  
    witek0071 wrote:
    Po to jest te forum żeby się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

Zeby sie czegos dowiedziec i nauczyc, to jest szkola i ksiazki.
    Forum dyskusyjne, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem wymiany pogladow ludzi o podobnych zainteresowaniach. Na pewno nie jest to mijsce darmowych porad dla tych, ktorzy nie sa w stanie nic zaoferowac innym.
    Niestety, elektroda coraz bardziej przypomina taka skrzynke darmowych porad. W dodatku, jest tu wielu, ktorzy uwazaja, ze jest to ich naturalne prawo.
    irekw
    Level 17  
    Youri124 wrote:
    witek0071 wrote:
    Po to jest te forum żeby się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

Forum dyskusyjne, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem wymiany pogladow ludzi o podobnych zainteresowaniach. Na pewno nie jest to mijsce darmowych porad dla tych, ktorzy nie sa w stanie nic zaoferowac innym.
    Niestety, elektroda coraz bardziej przypomina taka skrzynke darmowych porad. W dodatku, jest tu wielu, ktorzy uwazaja, ze jest to ich naturalne prawo.

Nie bardzo tą wypowiedź rozumiem.