Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 750 ti - uszkodzenie karty przez monitor

DJAcRO 24 Sty 2017 22:13 414 4
 • #1 24 Sty 2017 22:13
  DJAcRO
  Poziom 2  

  Witam ostatnio podmieniałem u kolegi monitor podłączyłem kabel vga do monitora, do komputera już był podłączony i uruchamiamy, komputer nie wydał żadnego dźwięku biosu jedynie wentylatory się kręciły i nic się więcej nie działo. Na monitorze było no signal pomyślałem o uszkodzeniu płyty głównej sam się kiedyś z tym spotkałem nic nie ruszałem komputera, i potem udałem się do domu dzisiaj się dowiedziałem się ze był u niego jego kuzyn i podobno jest uszkodzona karta graficzna i ze przyczyną był źle podłączony monitor. Moje pytanie czy jest taka sytuacja możliwa, ze źle podłączony monitor do komputera może uszkodzić kartę Graficzną, bo teraz kolega mnie obwinia za to.

  0 4
 • #2 25 Sty 2017 13:46
  Montrres
  Poziom 21  

  Nie da się źle podłączyć monitora do karty graficznej (tzn jak ktoś chce to podłączy ale uszkodzi w bardzo widoczny i jednoznaczny sposób).
  Albo karta była źle wpięta w slot PCI ( wtedy przy podłączaniu monitora może się lekko wysunąć).
  Z resztą jak ten owy kuzyn to sprawdził.

  Czy sprawdziłeś działanie komputera przed wymianą monitora?
  Może kolega coś rozwalił i zataił to żebyś na swój koszt coś robił?
  Dobrze byłoby podać całą specyfikację sprzętu.

  0
 • #3 25 Sty 2017 16:52
  DJAcRO
  Poziom 2  

  sytuacja była taka że komputer działał przed operacją zmiany monitora, gdyż zainstalowałem pewno grę koledze na steam, i po odpaleniu gry od razu był komunikat na monitorze, a dokładnie na telewizorze bo kolega korzysta, z 32 calowego telewizora z tych starszych modeli chyba sharpa brak sygnału pc, a po wyłączeniu gry alt+f4 obraz wracał stwierdziłem żeby sprawdzić na monitorze komputerowym 22 cale marki dell i po podłączeniu go kolega odpala komputer, i zauważyłem błysk jego siostra stwierdziła ze tez go widziała tylko nie mogliśmy stwierdzić jednoznacznie dokładnie skąd. czy to z gniazdka czy przy komputerze i wtedy się zaczęło komputer chodzi znaczy wentylatory się kręcą i nic poza tym zero reakcji a na monitorze no signal. nie zaglądałem do niego tylko udałem się do domu, a ich kuzyn został a wczoraj się ich zapytałem co z tym komputerem a oni wtedy wyskoczyli z to tezą kuzyna wię ja się pytam w jaki sposób niby źle podłączyłem i w jaki sposób on to sprawdził to nie umieli mi odpowiedzieć.

  0
 • #5 30 Sty 2017 11:10
  DJAcRO
  Poziom 2  

  rozwiązano.

  0