Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dolać wodę do grzejników ? - Piec de dietrich który zawór odkręcić?

25 Sty 2017 09:02 10464 10
  • Poziom 32  
    Przy ścianie masz dwa zaworki połączone wężykiem.
  • Poziom 2  
    I ktory mam odkrecic, bo jednym to sie chyba spuszcza wode. Przy wlaczonym piecu czy wylaczonym?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przy wyłączonym kotle. Lepsze zdjęcia. Aby dobić wody trzeba odkręcić oba.
  • Poziom 2  
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/7246778200_1485338476.jpg][img]
    Czyli te ktore wychodza ze sciany? Musze odczekac jakis czas po wylaczeniu kotla?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie otwiera mi tego i nie widzę tych zaworków. Otworzyć te które są połączone wężykiem.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Abyś nie był "Totalny ze mnie laik" jak napisałeś to pobierz z netu instrukcję, z której dowiesz się wielu rzeczy o kotle.
    Aby uzupełnić wodę obiegu zamkniętego CO odkręć zaworek na końcu wężyka łączącego trzeci i czwarty karbowany przewód licząc od lewej na Twoim zdjęciu. Kocioł przed uzupełnieniem powinien być zimny a najlepiej wyłączony aby nie doznał szoku termicznego.
    Po uzupełnieniu wody w obiegu (1,5-2bar) zamykasz zaworek przestawiając jego pokrętło prostopadle do zaworu.
    Uruchamiasz kocioł i on sam przez około 4 minut będzie się odpowietrzał zanim w pełni wystartuje co wynika z instrukcji.
    O ile nie masz zamiaru przepłacać za gaz to radzę zapoznać się z instrukcją lub wezwać serwisanta. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Tylko pamiętaj żeby te dwa zaworki od napełniania później zakręcić, żeby ci woda z wodociągu cały czas nie dobijała do CO, bo będzie wylewać zaworem bezpieczeństwa :idea:

Ostatnio miałem dwa takie przypadki u klientów - sąsiadów, jednego dnia jeden, a drugiego dnia drugi. Myślałem że jestem w "ukrytej kamerze" lub w programie "Usterka" :D
  • Poziom 2  
    Dziekuje za pomoc. Cisnienie w normie, grzejniki odpowietrzylem i grzeje. Jesli chodzi o zaworki do napelniania rozumiem ze maja byc w pozycji jak na 1 zdjeciu? Rownolegle do wezy? Bo jesli tak sa to dalej moge tym malym zaworkiem dolewac wode i teraz nie wiem jak jest poprawnie. Instrukcje dopiero dostane w tym tygodniu wiec napewno poczytam. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Rączka wzdłuż zaworu = otwarty
    Rączka w poprzek = zamknięty
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Kolego @daydeamer tak jak napisałeś w swoim poście #9 "ten mały zaworek" służy do uzupełniania wody w obiegu zamkniętym i po uzupełnieniu zamykasz go tak jak napisał kolega @tomek3108. Natomiast te większe pozostałe "wchodzące do ściany są: 2 od obiegu CO - centralnego ogrzewania oraz 2 od obiegu CWU ciepłej wody użytkowej tej do mycia. Układ CO jest zamknięty i jego uzupełniasz. Układ CWU jest zasilany zimną wodą z wodociągu i do niego jest właśnie podłączony ten wężyk z zaworem do uzupełnienia.