Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówki ATLANT (Minsk) MPM proszę o opinie

teknosystem 25 Jan 2017 10:08 10359 2
 • #1
  teknosystem
  Level 9  
  Witam.
  W mojej lodówce Mińsk (po 36 latach!) wysiadł agregat.
  W związku z tym stoję przed wyborem nowej lodówki.
  Znalazłem informację że fabryka w Mińsku nadal działa, zmienili tylko nazwę na Atlant.
  Polskim dystrybutorem jest firma MPM. Zapytałem znajomego który zawodowo zajmuje się naprawą AGD i wyraził się on w jak najgorszych słowach o produktach MPM. Jednak zaznaczył że te lodówki które naprawiał były w 100% chińskie.
  Być może firma MPM kiedyś sprowadzała lodówki z Chin, a obecnie z Białorusi i sprzedają je pod własną marką.  Wkleję tutaj treść ogłoszenia ponieważ regulamin zabrania umieszczania linków do aukcji.
  Quote:
  Sprzedam ABSOLUTNIE NOWĄ, oryginalnie zapakowaną chłodziarko-zamrażarkę dystrybuowaną i sygnowaną logo znanej polskiej firmy z branży AGD: MPM z Milanówka. Lodówka została wyprodukowana przez wiodącego i uznanego białoruskiego producenta sprzętu AGD z wieloletnią tradycją, firmę ATLANT, znaną szczególnie wśród starszej części społeczeństwa pod nazwą MIŃSK (Минск).
  Jeżeli miałeś kiedykolwiek produkt Mińsk, to wiesz że był on niezawodny i długowieczny, a pozbyłeś się go zapewne tylko dlatego, że był on prądożerny, a nie dlatego że się zepsuł! Wspóczesny "Mińsk" łączy w sobie tradycję z niezawodnością i jest energooszczędny (klasa A+).
  Urządzenie z logo MPM, pozbawione jest skomplikowanej elektroniki (sterowanie mechaniczne), wyświetlaczy LCD i innych "wodotrysków" obecnych we współczesnych lodówkach, które są zaprogramowane na jeden cel: zepsuć się w odpowiednim czasie!
  Ma ono spełniać 2 podstawowe funkcje: chłodzić i mrozić, i spełnia je bez zarzutu. W przeciwieństwie do innych produktów "budżetowych", również uznanych polskich producentów, w których masowo montuje się już CHIŃSKIE kompresory (serce lodówki), "Mińsk" po raz kolejny zaskakuje! Montuje co prawda swoje kompresory (Atlant), ale produkuje je na licencji DANFOSS-a (Dania). Produkty są malowane na linii dostarczonej przez firmę EISENMANN (Niemcy). Firma Atlant spełnia szereg międzynarodowych norm: DIN EN ISO 9001:2008, ISO 9001-200 0, ISO 14001-2000 , ISO 9001-96, ISO 9002.


  Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat jakości tych lodówek produkowanych obecnie?

  Pozdrawiam
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Nie wiem jak normalno gabarytowe lodówki MPM, ale te małe to China i jakość różna. Zazwyczaj termostaty siadają. Ale wątpię by te z Białorusi byłyby lepiej wykonane.
 • #3
  User removed account
  User removed account