Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX 3185FN - 3 błędy - pas transferowy, zespół utrwalacza, jedn. prz. ob

25 Sty 2017 10:18 1101 6
  • Poziom 4  
    Dzień dobry.

Dostałem taką drukarkę/xero. Po włączeniu wyskakują następujące błędy:
    1. Przygotuj nowy pas transferowy.
    2. Wymień na nową jedn. prz. obr.(podejrzewam, że chodzi o jednostkę przetwarzania obrazu).
    3. Wymień wkrótce zespół utrwalacza.

Najprawdopodobniej nie było nigdy nic kopane, ale pewny nie jestem. Bawiłem się trochę w menu i przy próbie wysłania maila z drukarki wydrukowała potwierdzenie(w zasadzie informację o nieudanym wysłaniu), a więc drukarka drukuje. Można ją jakoś uruchomić i co trzeba zrobić?

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Trzeba zresetować liczniki: pasa, bebna i fusera.
  • Poziom 4  
    Ma ktoś gotowe instrukcje ponieważ szukając na internecie po 30 minutach robi się taki mętlik, że nie wiadomo czego się chwycić...
  • Poziom 4  
    Gdyby to było takie proste to nie pisałbym tego posta. To z tego linka zrobiłem jako pierwsze... Niestety ciągle to samo. Podlutowałem również rezystor do spalonego bezpiecznika w bębnie i odłączam go po starcie drukarki, ale ten sposób również nie daje rezultatu..

• Poziom 34  
    Skoro nie możesz wykasować błędów to może drukarka miała wgrany jakiś fix. Też tak miałem, w moim przypadku tylko wymiana płyty pomogła.

Dodano po 1 [minuty]:

goolgool napisał:
    Gdyby to było takie proste to nie pisałbym tego posta. To z tego linka zrobiłem jako pierwsze... Niestety ciągle to samo. Podlutowałem również rezystor do spalonego bezpiecznika w bębnie i odłączam go po starcie drukarki, ale ten sposób również nie daje rezultatu..

Ale nie napisałeś, że to robiłeś a my nie jesteśmy z zawodu jasnowidzami.