Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ten czujnik będzie działał z siemensem S7-300

czesiu 25 Sty 2017 12:59 363 3
  • #1 25 Sty 2017 12:59
    czesiu
    Poziom 33  

Witam, proszę o informację od osób będących na bieżąco z siemensem S7-300 i jego wejściami analogowymi, czy można złączyć plusy dwóch wejść analogowych (pracujących w układzie 2-przewodowym) 4-20mA w sterowniku siemens?
    Otóż mam czujnik temperatury i wilgotności (2x 4-20mA) który ma 4 zaciski, ale sprawia problemy z dokładnością i chciałem kupić i podmienić na czujnik Apar AR252.
    On ma wspólny plus dla obu pomiarów i gdzieś mi świta, że kiedyś miałem problem z tego typu czujnikiem i siemensem, musiałem stosować separator. Nie pamiętam czy problem był gdy były wspólne plusy czy masy.
    Załączam schemat podłączeń czujników apar.
    Czy ten czujnik będzie działał z siemensem S7-300
    Proszę o informację czy będzie to działać.

0 3
  • PLC Fatek
  • #2 25 Sty 2017 13:32
    Markos80

Spec od PLC

Powinno działać. W zależności od tego, jaki masz moduł to wewnętrzne zasilanie wejść 2 przewodowych jest wspólne albo łączone parami, więc prądowo raczej da radę, jeśli oba czujniki będą chciały "pokazać" maksymalną wartość.
    Wg mnie ładniej byłoby przestawić moduł na pomiar 4-przewodowy i czujnik zasilić z zasilacza. Pytanie czy masz możliwość zmiany na module?

0
  • PLC Fatek
  • #3 25 Sty 2017 13:41
    czesiu
    Poziom 33  

Nie mogę zmienić istniejącego układu, najlepiej gdybym pojechał tam i zwarł plusy w istniejącym układzie i sprawdził czy pomiary dalej wskazują, nie wiem czy będę miał taką możliwość.

0
  • #4 25 Sty 2017 19:35
    Zgoodie
    Poziom 21  

Trzeba wymusić przepływ prądu przez wejścia pomiarowe. Wiec ja proponuje 2 minusy (-ai -wejscia) podpiac do -24V tego co zasila PLC a do(+ai) plusów wpiac te sygnaly co wychodza z czujnika. Powinno zadziałać . Oczywiscie czujnik zasilić z 24V tego samego. Patrz "schemat" :) . Testowałem takie rozwiązanie testowałem ale na innych czujnikach i działało.

0