Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor SAMSUNG UE55KU6450S- warto?

Masownik26 04 Feb 2017 09:25 6468 56
    Masownik26
    Level 5  
    Sprawdzę. rozumiem że na 60 hz oglądanie sportu się nie sprawdza?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Masownik26 wrote:
    Sprawdzę. rozumiem że na 60 hz oglądanie sportu się nie sprawdza?

Część osób nie toleruje tych 60hz w sporcie. Musisz sprawdzic czy ty bedziesz widział róznicę.

Matryce 120hz maja te przewagę, że mozesz włączyc upłynniacz (sa 2 dla 120hz i 1 dla 60hz) i wtedy dostajesz lepszą płynność kosztem "efektu teatru".
    Samsungi, Sony, Panasonici, LG mają w modelach 120hz wielostopniową mozliwość ustawiania upłynniacza ale juz np. Philipsa serii 6 czy 7 maja tylko 3/4 stopniową i w nich nie da się ustalić optymalnego upłynnienia. Działa to najczesciej zero-jedynkowo niestety :(
    Masownik26
    Level 5  
    Czarna magia. Przejdę się i zobacze, bo chce samsunga a jak widzę 100Hz samsungów w tym przedziale cenowym nie ma.
    User removed account
    Level 1  
    Masownik26
    Level 5  
    Jestem po oględzinach i powiem wam moje oko nie widzi różnicy, podejrzewam że wygląda to tak jak z audio do domu. Czytałem opinie o głośnikach, ludzie pisali że słyszą szumy a ja właśnie mam je i zero szumów.
    Ludwik XVI
    Masownik26 wrote:
    Jestem po oględzinach i powiem wam moje oko nie widzi różnicy, podejrzewam że wygląda to tak jak z audio do domu. Czytałem opinie o głośnikach, ludzie pisali że słyszą szumy a ja właśnie mam je i zero szumów.

No i dzieki temu zaoszczedzisz sporo pieniedzy :)
    jaki model finalnie wybrałeś ?
    Masownik26
    Level 5  
    SAMSUNG UE55KU6450S obraz mi odpowiada, przy meczu bo akurat leciała bundesliga nie widziałem nic co by mi przeszkadzało.. dziękuję Panowie za pomoc;) Ten hdr w tym tv jest ale czy coś poprawia w tej wersji bo nie ukrywajmy nie jest jakiś super drogi.
    Ludwik XVI
    Masownik26 wrote:
    Ten hdr w tym tv jest ale czy coś poprawia w tej wersji bo nie ukrywajmy nie jest jakiś super drogi.

Jasnośc tego TV nie pozawala wyswietlic pełnego efektu HDR ale cos tam zobaczysz. Najłatwiej to sprawdzic na konsoli PS4, pausując gre i zmieniając HDR on na Off i odwrotnie w menu.
    Masownik26
    Level 5  
    Obraz jak dla mnie i tak żyleta, ale ja jestem zwykły Kowalski nie dostrzegam widocznie aż takich szczegółów :)
    Ludwik XVI
    Masownik26 wrote:
    Obraz jak dla mnie i tak żyleta, ale ja jestem zwykły Kowalski nie dostrzegam widocznie aż takich szczegółów

Bardzo dobrze !
    O to wlasnie chodzi w zakupie TV, aby byc zadowolonym z wybranego modelu. Samsung Tobie pasuje wiec super.
    Masownik26
    Level 5  
    Tak jeszcze oglądałem to trochę przepłaciłem bo UEKU6450S a Samsung UE55KU6000 różnią sie chyba tylko bluetooth i pilotem smart
    Masownik26
    Level 5  
    Hm życie, ja mam u rodziców 4k z samsunga i wszystko smiga znajomi też. Widocznie tak trafił, zawsze są wpadki, jak czytałem komentarze o TLC to też na pęczki było podobnych komentarzy nie chce mi się szukać ale jak ktoś nie wierzy to screeny znajdę.
    Ludwik XVI
    Masownik26 wrote:
    Hm życie, ja mam u rodziców 4k z samsunga i wszystko smiga znajomi też. Widocznie tak trafił, zawsze są wpadki, jak czytałem komentarze o TLC to też na pęczki było podobnych komentarzy nie chce mi się szukać ale jak ktoś nie wierzy to screeny znajdę.

Wszystkie telewizory są dziś usterkowe. Niestety jakość produktu coraz niższa.
    Statystycznie najwięcej problemów sprawiają marki chińskie czyli TCL i Philips.
    User removed account
    Level 1  
    Masownik26
    Level 5  
    Tak jak piszę, zawsze znajdzie się osoba narzekająca i jakiś problem. Wszystko trzeba wypoziomować np co do modelu TLC TCL U55S7906

Quote:
    Spodziewałem się czegoś więcej po tak zachwalanym telewizorze, a okazało się, że to typowa Chińska budżetówka, pełna bajerów, ale pełna też bugów uniemożliwiających normalne korzystanie.
    O podłączeniu PS4 i pograniu w wyścigi można zapomnieć, input lag, smużenie...
    Niektóre funkcje są rzeczywiście Ok, ale co z tego skoro druga połowa jest mocno problematyczna?
    To tak jak gdyby kupić samochód wyścigowy z zepsutą skrzynią biegów, co mi po silniku kiedy mam ciągły problem z biegami?
    A tak zachwalali, tak polecali, czytałem na forum HDTV, ze w tej cenie nic lepszego bym nie kupił, a to chyba raczej opłacani klakierzy, niż rzeczywiści testerzy.
    Telewizor został zwrócony po 3 dniach.
    tradom
    Level 12  
    LOCOLOCO wrote:
    Bardzo proszę pokazać te statystyki.
    Philips awansował na rynku światowym i w Polsce z ostatniego raportu na 4 miejsce wyprzedzając Panasonica.

Kolega pracuje w Euro RTV AGD i najwięcej zwrotów i napraw ma Philips :D
    User removed account
    Level 1  
    Masownik26
    Level 5  
    Panowie nie chcę zakładać nowego tematu, ma ktoś gotowe ustawienia obrazu dla Samsunga UE55KU6000? Ew. są jakieś stronki z gotowymi ustawieniami obrazu?
    Ludwik XVI
    Masownik26 wrote:
    Panowie nie chce zakładać nowego tematu, ma ktoś gotowe ustawienia obrazu dla samsunga ue55ku6000? Ew są jakieś stronki z gotowymi ustawieniami obrazu?
    Zerknij tutaj: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300/settings
    Masownik26
    Level 5  
    dzięki a co może byc powodem że z telefonu samsung s4 mini chciałem z YT puścić cos na ty samsungu po screen mirroring i niby telefon widzi ten tv daje połącz, łączy i po chwili próba się nie powiodła spróbuj jeszcze raz.
    MasterBialy
    Level 6  
    Sam chciałem wziąć TCL 58 którego poleca LOCOLOCO, ale własnie znajomy się w niego zaopatrzył i co? kupa... ma w domu już 4 sztukę, co się psuło nie wiem, muszę go zapytać dokładnie :)
    55ku6000 jest kiepski z racji matrycy PLS która ma ujową czerń i totalnie nie nadaje się do żadnego HDR :) który w serii 6000 i tak jest nijaki :)
    Przewaga 6450 jest taka, ze ma matrycę VA która ma lepszą czerń i tam ten HDR da się zobaczyć jednak :)
    Philipsa 6561 ogladałem w sklepie... co do czerni to tak samo jak z samsungiem 55ku6000 kiszka i zero HDR, andek tnie jak cholera, ambi może i fajny, ale mnie nie urzeka :)
    Czerń na matrycy IPS jest raczej fioletowa niż czarna :p
    Na samsungu 6450 jest zupełnie inaczej i tego bym polecał jeśli już samsunga chcesz :)

Ewentualnie tańszy samsung 55ku6072, ale jutro pójdę do sklepu zweryfikować czy siedzi tam IPS czy VA, na necie są różne opinie co tam siedzi :p
    User removed account
    Level 1  
    MasterBialy
    Level 6  
    4 sztuka bo pracuje w euro rtv agd :)
    To na troche innych warunkach dziala wtedy, tv mu sie podoba jak najbardziej dlatego gdy korzysta z rekojmi chce wymiany tv. Moze trafia na zle sztuki po prostu, na pewno raz bylo tak ze tv gral i nagle sie wylaczyl i koniec... 2 raz port hdmi szwankowal i przerywal obraz. Moze jakos pech ale coz :)
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Philips PUS7101 ma sporo wad :(
    Jedna z głównych to bardzo niski kontrast i wyjątkowo słaba czerń. Nawet po profesjonalnej kalibracji.

"As for picture quality, a lot can be deduced from the fact that 7101 is based on IPS LCD. First of all, the panel has weak black levels and contrast."

Tutaj znajdziesz dokładna recenzje tego modelu. Z plusami i minusami: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1463996597#1