Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie zdjęc formatu BMP - Odzyskiwanie danych

25 Sty 2017 17:10 606 6
  • Poziom 6  
    Witam jeśli pomyliłem dział z góry przepraszam za to lecz niestety nie bywam na elektrodzie za często (właściwie w ogóle) i prosił bym wtedy o przeniesienie tematu

Czy istnieje możliwość odzyskania zaszyfrowanych (usunietych) danych ? dokładnie.. są to zdjęcia 8 pliów formatu "BMP"
    Ale od początku...

jakiś czas temu zrobiłem 8 screen shotów po czym edytowałem je w programie "paint" z 3 dni temu zorientowałem się że są usunięte więc wspaniałomyślnie pobrałem program o nazwie "Recovery my Photos" problem w tym ze aby odzyskać zdjęcia potrzeba licencje (licencja 200zl...) tego akurat nie wiedziałem więc zacząłem tym programem szukać plików, znalazło wszystkie 8 plików z możliwością podglądu więc wiedziałem ze to one zaznaczyłem wszystkie 8 plikow kilkam "odzyskaj" no i wyskakuje formatka "wpisz klucz licencyjny" (żadnego nie posiadam) więc anulowałem wyszukiwanie po czym pobrałem parę innych programów lecz niestety każdy inny program nie znalazł tych plików więc postanowiłem użyć znow "recovery my photos" szukałem raz... drugi...trzeci.. nie znalazł zdjęć a wcześniej wyszukał je bezproblemowo. Sam program "recovery my photos" zainstalowałem na partycji usuniętych zdjęć (wiem nie robi się tego zorientowałem się po fakcie ale tak czy siak zdjęcia znalazło) więc nadpisane nie są
    Dzień później udało mi się odzyskać 1 z 8 plików programem "recuva" po reszcie ani śladu każdy kolejny program który instalowałem był instalowany na innym dysku lub tym samym ale.. inna partycja więc do czego dążę z pytaniem..

czy istnieje możliwość aby sama wersja "trialowa" programu "recovery my photos" zaszyfrowała zdjęcia w celu wymuszenia kupna oryginalnego programu ? z licencja ? jeśli tak to czy istnieje program którym mogę odzyskać te zaszyfrowane i usunięte zdjęcia ?
    Bardzo mi na nich zależy a nie chce dawać dysku do specjalistów ponieważ zdjęcia są prywatne a nie chce tez płacić ileś set złotych

Partycja na której były zdjęcia nie była używana praktycznie w ogóle jedynie zainstalowałem 1 program którym znalazłem pliki ale nie mogłem ich odzyskać

Przepraszam ze napisałem tekst dość chaotycznie ale nie wiedziałem dokładnie od czego zacząć,jeśli ktoś potrzebuje jakieś bardziej szczegółowe informacje postaram się ich dostarczyć

Pozdrawiam,z góry dziękuje za pomoc
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dane są usunięte z partycji systemowej, czy innej? Partycja, z której były usunięte została usunięta, czy istnieje w dalszym ciągu? Zaszyfrowane dane a usunięte to dwie różne sprawy, sprecyzuj, czy dane były zaszyfrowane, czy też nie.
  • Poziom 6  
    Dane były na partycji "F" system jest na "C" 2 osobne dyski system jest na ssd a partycja "F" na której były zdjęcia jest na zwykłym dysku oprócz partycji "F" na zwykłym dysku jest jeszcze "E"

Dysk ssd - partycja C jako 1 calość
    Dysk zwykły- Partycja "F" (od zdjęć) i "E" na której instalowałem programy do odzyskania zdj lub na C żeby nie zapełniać "F" i nie nadpisać danych

Partycja na której były zdjęcia "F" istnieje w dalszym ciągu nie wgrywałem na nią nic aby nie nadpisać danych

same dane były nie zaszyfrowane tylko usunięte lecz mam podejrzenie ze program "Recovery my photos" zaszyfrował zdjęcia po tym jak je odnalazł i zaznaczyłem je żeby odzyskać tylko.. aby odzyskać była potrzebna licencja której nie posiadam wiec anulowałem odzyskiwanie i szukałem innego programu po czym już nie znalazłem 8 zdjęć tylko 1 do czego zmierzam.. program "Recovery my photos" najprawdopodobniej zaszyfrował dane aby potencjalny "klient" byl zmuszony do zakupu oryginalnego programu a nie wersji trial aby odzyskać usunięte dane które są teraz nie widoczne dla innych programów

Z szyfrowaniem chodzi mi o to że program je zrobił "niewidzialnymi" dla innych programów i dla samej wersji trial programu "recovery my photos" i musiał bym pewnie kupić oryginalna licencje do programu żeby moc je znowu zobaczyć na liście wyszukiwania po czym była by możliwość odzyskania ich (taka jest przynajmniej moja teoria na ten temat) a nie chce iść do serwisu.. bo po co ma ktoś oglądać moje prywatne zdjęcia i jeszcze brać kasę za to że odzyskał parę zdjęć (rozumie gdyby robił to przy mnie i wziął za te parę zdjęć z 30-50zlotych.. ale ceny są po 100zl wzwyż a za 200zl kupie ten program tylko po co.. skoro użyje go może 2 razy na rok ?

EDIT
    Odzyskanie zdjęc formatu BMP - Odzyskiwanie danych Mniej więcej tak to wygląda u mnie i tak jak napisałem na obrazku

Scaliłem. RADU23
    Wejdź na partycję swoją z której dane utraciłeś w DMDE i wstępnie wybierz wszystkie znalezione+rekonstrukcja, następnie ok. Przejrzyj zawartość. Jeśli także nic to w opcjach rekonstrukcji systemu plików wybierz skanowanie w obszarze partycji i przejrzyj znalezione pliki po jego zakończeniu. Jeśli będziesz miał kłopoty możesz dać ID i hasło na PW do Teamviewer.
  • Poziom 6  
    ogólnie mówiąc nie wiem o co Ci chodzi kompletnie xD nie wiem co to "DMDE" i ogólnie nie wiem za bardzo o co chodzi z tym znalezione+rekonstrukcja itp jeśli chodzi o Teamviever to ok nie ma problemu chyba ze masz gdzieś jakiś filmik na yt który to wszystko wyjaśnia co i jak robic
    Każdy przypadek jest w pewnym sensie indywidualny, nie będzie dokładnego rozwiązania nawet na YT.
    DMDE: http://dmde.com/download.html
  • Poziom 6  
    Ok dzięki za program postaram się z nim "zapoznać" jak będę potrzebował pomocy z TeamViever itp to dam znać co i jak