Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysoka temperatura procesora - Wysoka temperatura procesora w hwmonitor a niska

pawel431231 25 Jan 2017 17:25 1683 4
    pawel431231
    Level 2  
    Witam wczoraj zmieniałem stary procesor na inny razem z chłodzeniem. Sprawdziłem wtedy też temperaturę procesora w programie hwmonitor i było poniżej 40C po 1h grania w cs go. Dziś po włączeniu komputera chciałem sprawdzić temperaturę i pokazało 50C sprawdziłem w biosie temperaturę i nie przekraczała 30C dotykałem też radiator tej części która dotyka bezpośrednio procesor i była chłodna. (wszystko dobrze dociśnięta)

-pasta dobrze nałożona nie za gruba nie za mało (sprawdzałem też z większą ilością pasty jak i z mniejszą )
    -programy na których też sprawdzałem occt, speedfan, coretemp
    -chlodzenie to spartan 3pro (dobrze docisnięte)
    -procesor to q9300
    -wymieniłem teraz też zasilacz na cheftec 450 wat
    macgyver96
    Level 17  
    Zanim przeszedłeś do BIOSu temperatura zdążyła spaść do tych 30st, a 50st w stresie to bardzo dobry wynik i nie ma się czym przejmować.
    Poza tym skoro procesor został wymieniony, jak mniemam na mocniejszy to produkuje więcej ciepła jeśli jest z tej samej rodziny co jego poprzednik.
    pawel431231
    Level 2  
    procesor ma taką temperatura od razu po uruchomieniu. Zrobiłem tak włączyłem komputer od razu przeszedłem do biosu pokazało 20 pare stopni potem załadował się system i 50 stopni zrestartowałem i odrazu do biosu i znowu 20 parce stopni
    macgyver96
    Level 17  
    Takie pseudotesty nie mają sensu, liczy się temperatura podczas obciążenia.
    Jedyne co może być przyczyną różnych temperatur jest obciążenie komputera przy uruchamianiu.

Poza tym nie napisałeś nawet czego od nas oczekujesz, nie widzę żadnego pytania.
    xrenjix
    Level 22  
    A w tym HWMONITOR to te 50 stopni było na rdzeniach czy CPUTIN? Bo w Biosie odczyt jest z CPUTIN. Rożnica między CPUTIN a CPUCORE możne być ale nie za duża.
    Ale tak jak kolega wyżej takie testy jak twoje nie mają sensu. Jak masz dobre chłodzenie, dobrze założone, pastę ok to jest ono w stanie odprowadzić temperaturę na tyle szybko, że wychodzi ci co wychodzi.

Zrób test OCCT godzinny i daj zrzut z HWM. I jaką masz pastę?