Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas na kocioł - jaki wybrać?

Ziutek121 25 Sty 2017 18:39 600 7
  • #1 25 Sty 2017 18:39
    Ziutek121
    Poziom 4  

Witam wszystkich.
    Podjąłem decyzje o zainstalowaniu pieca jednak na paliwo stałe głównie na drzewo.
    I stoję przed dylematem jakiej mocy kupić . Powierzchnia użytkowa 150 m2 + zbiornik na cwu około 200l.(dodatkowo mam jeszcze garaż 30 m2 jedno pomieszczenie gospodarcze i kotłownie, w salonie dwa duże przeszklenia okna po 2,5 męt.)wstawię grzejnik dodatkowo do garażu i do pomieszczenia ale one będą używane sporadycznie. Ogólnie będę miał na dole podłogówkę a na gorze grzejniki.I pytanie odnośnie kotła jakiej firmy myślałem o defro z automatyka i jeszcze pytanie odnośnie przekroju komina fi 180 już mam ale nie wiem czy wystarczy Proszę o pomoc

• Pomocny post
    #2 25 Sty 2017 18:59
    Sono2020
    Poziom 19  

Proponuje porobić obliczenia na zapotrzebowanie na :
    http://cieplowlasciwie.pl/
    Oraz poczytać o kotłach i sposobie ich obsługi na
    http://czysteogrzewanie.pl/
    http://ranking.czysteogrzewanie.pl/

A w skrócie jak do drzewa głównie to albo jakiś kocioł zgazowywujący na drzewo lub zgazowywujący uniwersalny.
    Obecnie ciekawą konstrukcją do drzewa i węgla płomiennego jest kocioł MPM DS II
    Są też różne inne np coś z tego producenta
    http://irleh.com.pl/
    Poczytaj i jak coś to pytaj.

Nie polecam żadnych kotłów UNIWERSALNYCH górnego spalania, są to przestarzałe konstrukcje które najlepiej nadawałyby się do koksu a których na naszym rynku jest 90%.
    Nie polecam również automatyki w postaci dmuchaw wszelkiego rodzaju (oprócz wentylatora wyciągowego spalin który jest wymagany do zgazowywania i pomocny przy słabym ciągu) zwykłe nadmuchy to pomagają wydmuchać wszystko ciepło w komin.

• Pomocny post
    #3 25 Sty 2017 19:52
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Ziutek121 napisał:
    I stoję przed dylematem jakiej mocy kupić . Powierzchnia użytkowa 150 m2 + zbiornik na cwu około 200l.(dodatkowo mam jeszcze garaż 30 m2 jedno pomieszczenie gospodarcze i kotłownie, w salonie dwa duże przeszklenia okna po 2,5 męt.)

Z góry odradzam wentylatorowe , defro i inne "super" marki. Kolega wyżej juz dobrze nakierował. Do tego dołożyłbym bufor.
    Nowy dom, ocieplony wg współczesnych standardów? Jak duża kotłownia? Czy ktoś jest w domu na stałe , czy tylko w określonych godzinach?

• #4 25 Sty 2017 21:17
    Ziutek121
    Poziom 4  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Ziutek121 napisał:
    I stoję przed dylematem jakiej mocy kupić . Powierzchnia użytkowa 150 m2 + zbiornik na cwu około 200l.(dodatkowo mam jeszcze garaż 30 m2 jedno pomieszczenie gospodarcze i kotłownie, w salonie dwa duże przeszklenia okna po 2,5 męt.)

Z góry odradzam wentylatorowe , defro i inne "super" marki. Kolega wyżej juz dobrze nakierował. Do tego dołożyłbym bufor.
    Nowy dom, ocieplony wg współczesnych standardów? Jak duża kotłownia? Czy ktoś jest w domu na stałe , czy tylko w określonych godzinach?

W domu nikogo nie będzie od 7 do 16 ale za 2-3 lata przyłącza nam gaz i będziemy się tym wspomagac

• #5 25 Sty 2017 22:16
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

I tak bym kupił kocioł DS, a za 2-3 lata (pewnie będzie dłużej) sprzedasz dobry kocioł za dobre pieniądze. Jak będziesz miał gaz, to zapewniam Cię, że nie będziesz chciał palić w kotle stałopalnym.

• #6 26 Sty 2017 18:01
    Ziutek121
    Poziom 4  

andrzej lukaszewicz napisał:
    I tak bym kupił kocioł DS , a za 2-3 lata( pewnie będzie dłużej) sprzedasz dobry kocioł za dobre pieniądze. Jak będziesz miał gaz , to zapewniam Cię, że nie będziesz chciał palić w kotle stałopalnym.

Tak zrobię kupię kocioł ds zawsze będę miał alternatywę jakby gaz podrozal myślałem cały czas o kominku z płaszczem ale dobrze ze zrezygnowałem z kotłowni w salonie

• #7 30 Cze 2017 23:17
    Ziutek121
    Poziom 4  

Długo czytałem i przyszedł wybór na piec Defro kdr plus 3 20 kw tylko pytanie czy nie za drogi piec który będę używał góra dwa sezony ponieważ będę miał gaz ale alternatywnie wola mieć lepszy piec bo nie wiadomo jak będzie z gazem .Mam mały dylemat w sumie przed wyborem pieca na węgiel i drzewo Defro ma duża komorę także myśle ze jak załaduje cały piec to 12 h będzie trzymał pozdrawiam

• Pomocny post
    #8 01 Lip 2017 19:34
    marek49ae
    Poziom 22  

Ten kocioł się nie nadaje do spalania drewna. To jest kocioł do górnego spalania, a do drewna jest potrzebny dolnego spalania. Do palenia węglem i drewnem też dolnego spalania. Do palenia samym węglem górnego spalania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME