Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Odkurzacz - Iskry na komutatorze

25 Sty 2017 21:03 861 6
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z odkurzaczem. Opiszę całą sytuację. (nie wiem jaki dokładnie to model odkurzacza)
    Odkurzacz pewnego dnia przestał działać, gdy rozebrałem silnik okazało się, że skończyły się szczotki.
    Wymieniłem szczotki i odkurzacz chodził normalnie jakieś 30 sekund. Później odkurzacz zaczął dziwnie chodzić. Dostałem się do silnika odkurzacza i włączyłem go. Zauważyłem, że iskry na komutatorze są bardzo duże. Więc nie myśląc poszedłem do sklepu po drugie szczotki, ponieważ pomyślałem, że obecne kupiłem za twarde lub za miękkie. Niestety zmiana szczotek również nie pomogła. Czy macie jakieś pomysły?
    Powiedzcie mi, czy uda się uratować jeszcze odkurzacz?
  • Specjalista AGD
    Niestety wygląda na spalony wirnik, pomoże tylko wymiana całego silnika. Pewnie uda się dopasować zamiennik, ale trzeba zdjąć wymiary i szukać, cena zamiennika do 70- 100zł.
  • Poziom 38  
    Oczyść rowki komutatora i przeszlifuj komutator drobnym papierem ściernym . Nowe szczotki na początku iskrzą bo się docierają . Jeżeli łuk ciągnie się na całym obwodzie to prawdopodobnie usterka wirnika .
  • Poziom 6  
    Rowki czyściłem, komutator przetarłem papierem 2500, nadal to samo. Jaka pewność, że może być to wina wirnika?
  • Poziom 38  
    mitlex napisał:
    Jaka pewność, że może być to wina wirnika?
    Niektóre warsztaty mają testery zwarć uzwojeń wirnika . Tylko tym da się sprawdzić . :cry:
  • Poziom 13  
    Wymień silnik i po sprawie
  • Poziom 6  
    w sumie to nie opłaca się wymieniać silnika. Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.