Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Chinch Ma Jednakowe Napięcie?

ExperienceViceCity 25 Sty 2017 21:08 360 6
  • #1 25 Sty 2017 21:08
    ExperienceViceCity
    Poziom 3  

Witam. Posiadam pewien Subwoofer aktywny. Posiada on wyjścia na cztery Chinche do których podłącza się malutkie głośniczki. Chciałbym wiedzieć, czy te tym wyjściem mogę normalnie poprowadzić sygnał do wzmacniacza? Tzn kablem chinch z Subwoofera do wejścia AUX na wzmacniaczu. Czy te wyjścia chinch są jakoś dodatkowo wzmocnione dla głośniczków?

• #2 25 Sty 2017 21:17
    Ricoh_220

Poziom 32  

Nie pocieszę cię standard chinch to max 500 mV (miliwoltów) sygnał do wzmacniacza.
    Jednak potem powstały opcje by użyć tego wtyku do sterowania głośnikami .I pewne firmy najczęściej z Chin zastosowało jako złącza mocy co jest porażką.
    W mojej opinii .
    Tak zrobiła Manta Polska firma produkt z Chin.
    Osobiście kupiłem takie zestawy i mam paragony , było fajnie mp3 , divx jednak do czasu końca gwarancji i padały u mnie 4 szt. wywaliłem to wszystko bo dobre kino domowe i komputer zastąpi i u mnie działa. Teraz mam kino projektor, tv 50 Cali i nigdy więcej manty, amplituner JVC 7*100 mam niebo bo mieszkając w bloku tylko dzięki grzeczności sąsiadów których szanuję mogę czasem pograć głośno

• #3 25 Sty 2017 21:22
    mmaker
    Poziom 18  

Jeżeli wyjścia z subwoofera miały bezpośrednie połączenie do satelitek bez dodatkowego zasilania to tam wychodzi sygnał już wzmocniony pewnie w granicy kilku - kilkunastu voltów do zasilania głośnika. jeśli podłączysz to do wzmacniacza to niestety możesz go uszkodzić.

• #4 25 Sty 2017 21:29
    ExperienceViceCity
    Poziom 3  

Cóż, tego się obawiałem. Jestem w martwym punkcie.

• #5 25 Sty 2017 21:33
    mmaker
    Poziom 18  

Zawsze możesz spróbować rozdzielić sygnał na źródle i dać osobno na wzmacniacz i osobno na subwoofer, wtedy to będzie działać :)

• #6 25 Sty 2017 21:34
    brofran
    Poziom 36  

Zrób dzielnik napięcia na rezystorach i obniży Ci poziom sygnału .

• #7 25 Sty 2017 21:58
    ExperienceViceCity
    Poziom 3  

Za wysokie progi na moje umiejętności. Po prostu mam ze sobą połączone trzy wzmacniacze i chciałem do tego jeszcze podłączyć ten Subwoofer.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME