Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saxo 1.5D 2002 - Grzanie świec, obrotomierz i kontrolka od ręcznego

25 Sty 2017 22:43 483 12
  • Poziom 5  
    Witam
    Szukam pomocy w dziwnej sprawie, otóż samochód mój działał miej więcej zawsze bez problemu, po uruchomieniu silnika i wyjechaniu ze stacji paliw, samochód tak jakby zgasł na chwilę, po czym silnik znów zaczął normalnie pracować, tylko teoretycznie, ponieważ pomimo że silnik był uruchomiony obrotomierz opadł, zapaliła się kontrolka od hamulca ręcznego. Na ciepłym palił bez problemu jednak po ostygnięciu okazuje się że świece nie grzeją ( nie pali się kontrolka grzania świec). Zacząłem szperać i zauważyłem że potopiły się kable przy komputerze na odcinku jakiś (momentami) 30cm.

Bezpieczniki całe, odpalać odpala na plaku, po rozgrzaniu gdy jest ciepły też normalnie, w związku z czym moje pytanie brzmi co się mogło stać skoro są takie objawy usterki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Tak, naprawione ale świece jak nie grzały tak nie grzeją :(
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Bezpieczniki tez sprwdzone? Ogólnie całą skrzynka?
  • Poziom 5  
    Wszystkie bezpieczniki, i te pod maską i te w kabinie.
  • Poziom 31  
    Jest tam moduł zasilania świec żarowych?Jeśli tak,to zobacz czy dochodzi do niego napięcie.Jeśli dochodzi i nie wychodzi mógł się w nim przepalić wewnętrzny bezpiecznik.Tak się dzieje w przypadku zwarcia na jednej ze świec.Niektóre moduły mają oddzielne zabezpieczenia na każdą świecę.
  • Poziom 5  
    Wszystkie styki porozpinane i wyczyszczone, przekaźnik świec żarowych również zmieniony ale jak nie grzały tak nie grzeją...
  • Poziom 33  
    Modułu nie posiadasz jak rozumiem?
  • Poziom 5  
    Być może jest to moduł, coś do czego dochodzą dwa przewody (+)(-) i kostka na 5 pinów, zamawiałem w sklepie pod nazwą przekaźnik i w tym samochodzie to się tak nazywa :D
  • Poziom 33  
    Wrzuć foto tej części. Możliwe ze mówimy o tym samym
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Jak przekaźnik świec "widzi" temp. silnika >50°C to ich nie włączy, jak bym się przyglądnął czujnikowi temperatury i jego okablowaniu