Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres BOSCH TES703F1DE - Po zmieleniu kawy nie zaparza wyrzuca suche fusy

25 Sty 2017 23:52 2808 16
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie. jak w temacie mam ekspres BOSCH TES703F1DE Verobar Exklusiv.
    Dzisiaj wystąpił problem a jutro urodzinowa impreza żony :(

Po wybraniu kawy zostaje zmielona wybrana porcja jednak nie następuje proces jej zaparzenia. Część fusów sucha ląduje w pojemniku na fusy część zostaje w bloku zaparzacza. Przez chwilę z dyszy do spieniania mleka leci gorąca para a na wyświetlaczu pojawia się komunikat:

CLEAN BREWING UNIT.

Po wyjęciu zaparzacza, umyciu i wsunięcie na miejce i zamknięciu drzwiczek komunikat znika. Niestety sytuacja się powtarza przy próbie sporządzenia kawy.

Próbowałem funkcji samego spieniania mleka i zaparzenia wody, obie funkcje działają prawidłowo więc wychodzi na to że problem leży gdzieś w bloku zaparzaczy gdzie ma zostać przygotowana porcja kawy. Ten sam problem dotyczy i kawy ziarnistej i sypanej.

Będę wdzięczny za kążdą sugestię, w razie potrzeby mogę nagrać jakiś filmik jeśli to pomoże.

Wydaje mi się ze wina leży po stronie zaparzacza byłbym nawet skłonny kupić nowy (317zł) ale jeśli włożę nowy a komunikat będzie wciąż wyskakiwał?:( Ten stary na oko" wydaje się być w porządku wszystko się porusza jak należy, nic nie jest złamane ani wyrobione na moje oko laika. Ekspres dobił w styczniu do 4000 kaw, to chyba na ten model niedużo.
  • Poziom 21  
    Trzeba rozebrać zaparzacz i przeczyścić zaworek w głowicy ,może być też zaklejone sitko.
    Niestety trzeba mieć trochę wiedzy by to zrobić a nic nie połamać.
  • Poziom 4  
    Może i sitko lub coś ale żeby zatkało się tak po prostu z godziny na godzinę ? Ciśnienie cały czas było w porządku, kawa świetna. po prostu nagle trach maszyna stanęła pojawił się komunikat i tyle. Dziwne trochę. Zaznaczam że fusy są suche więc wygląda to tak jakby zaparzacz nie prasował do końca porcji kawy i zawór nie dochodził do końca położenia by wsunąć się do momentu w którym z maszyny może popłynąć do zaparzacza gorąca woda. Możliwe że coś stawia opór lub wyrobiła się jakaś sprężyna ? Na początku przy czyszczeniu zaparzacza co jakiś czas ściągałem uszczelki i smarowałem takim jakby silikonem/smarem przezroczystym ale już się skończył i tego nie robiłem kilka miesięcy może brak smarowania pod uszczelkami powodować taki objaw ? Jutro dotrze do mnie nowy kompletny zaparzacz, jak przerobi 4k kolejnych kaw to warto chyba dać te 3 stówki i mieć nowy niż kombinować. Mam nadzieję że to to tylko to, wsunąć, power on i znowu popłynie pyszna kawa:D A na tym stary potrenuje operację o których mówisz w ramach samodoskonalenia i bycia bohaterem we własnym domu^^ jeśli to nie wina zaparzacza to mam czas na zwrot tak umówiełem się ze sprzedawcą w serwisie, więc nic nie ryzykuje.
  • Poziom 4  
    Dupaaa:( Nowy zaparzacz też te same objawy. Przy wyborze kawy mlecznej wykonuje mielenie rozpoczyna spienianie mleka po czym przerywa je w połowie ekspres zatrzymujue się i rzuca ten sam komunikat:

CLEAN BREWING UNIT.

Zaczyna to wyglądać na jakiś błąd programowy czy okiem doświadczonych kolegów na coś więcej ?

Zaznaczam że wodę grzeje bez problemu, mleko spienia również, ale przy wyborze jak pisałem przerywa spienianie w połowie a kawy nie parzy w ogóle.

Zna ktoś może procedure serwisową dla tych boschy żeby zresetować ustawienia ? Naturalnie wykonywałem z menu przywrócenie do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało

każdy z ekspresów ma przeważnie jeszcze podobną procedurę ale totalnie resetującą czytałem o tym w postach użytkowników saeco mających podobne objawy i im taka procedura pomogła.
  • Poziom 21  
    Sprawdź działanie przepłwomierza,być może nie daje sygnału przepływu wody,to sprawdza się na samym początku.
  • Poziom 4  
    Zajmuje się laptopami nie ekspresami :) to pewnie jest proste ale dla mnie brzmi jak czarna magia. Powiesz mi gdzie ta część powinna być umiejscowiona i jak ją sprawdzić ? A i jeszcze jedno jak pisałem kiedy wybieram z programu gorącą wodę na np. herbatę. Ekspres zagotowuje wodę i podaje bez problemu . Czy ten przepływomierz w procesie parzenia to inna para kaloszy" ?

Nie znam się i na chłopski rozum po mojemu może to być wina przekładni ? https://north.pl/karta/przekladnia-kompletna-...kawy-bosch-tes703f1de-14,BYK-MW-ZMM0-XD8.html

No i teorii chyba przepływomierza przeczy to ze jak pisałem parzy wodę, pieni mleko, wykonuje też kompletny tryb czyszczenia i odkamieniania.

Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

UPDATE :)

Wykonałem odkamienianie oraz pełny cykl odkamieniania z czyszczeniem. Ekspres zaczął prawidłowo wykonywać płukanie wstępne po włączeniu ekspresu, robi znowu kawę z ziarnistej i mielonej. Jednakże dalej występuje problem przy włączeniu gotowej kawy mlecznej, rozpoczyna mielenie i zatrzymuje się natychmiast po rozpoczęciu spieniania mleka nie dochodzi w ogóle do zaparzenia kawy, sucha zmielona kawa ląduje w zbiorniku na fusy. Zaznaczam że gdy wybiorę samo spienianie mleka z programu spienia idealnie. Sam juz nie wiem co myśleć.

Poza tym gdzie oddać do naprawy do jakiegokolwiek serwisu czy najlepiej do łodzi do serwisu głównego bosch ?

Ktoś coś wie o ich stawkach ? Nie kroją" za grubo ?
  • Poziom 19  
    Ekspres odkamieniony, wyczyszczony, blok nowy i nadal to samo pozostaje: wielozawór- one najczęściej przeciekają (wykonane z plastiku) jeśli żle silnik go ustawi to pod czas robienia kawy woda spływa do tacki ociekowej a nie do filiżanki, zbyt grubo mieli kawę i blok nie jest w stanie jej ścisnąć, za drobno zmielona pompa nie jest w stanie przepchnąć wody przez kawę podejrzewam że nic nie zmieniałęś w regulacji młynka pozostaje pompa wody choć 4000 kaw to mało ale ja bym od niej zaczął. Spróbuj zrobić kawe na kawie mielonej bez kawy niech poleci sama woda, jeśli wylewkami popłynie lura to oznacza że wielozawór ustawia się prawidłowo- z resztą przy odkamienianiu działa prawidłowo.
  • Poziom 4  
    Dzisiaj kupiłem odkamieniacz melitty w 40g saszetkach oraz jakieś niemieckie tabletki do czyszczenia, odkamieniłem ekspres 3 razy pod rząd, potem zapuściłem mu programy czyszczenia umieszczając tabletkę również w szufladzie do kawy sypanej również 3 razy. Przepuściłem też 30 kaw jak z kawy sypanej ale na pusto ze wsadzonymi tabletkami do czyszczenia w zbiorniku na wodę i puszczałem je do momentu aż woda z dysz była krystaliczna. Wymyłem zaparzacz, ekspres robi wszystkie kawy jak nowy. Mam nadzieję że tak zostanie. Maltretowałem go aż zona zaczęła patrzeć na mnie jak na wariata:) Ale jak złożyłem sprzęt i wszyscy po obiedzie dostali w domu latte z dużą pianą, uśmiech żony bezcenny^^

Naturalnie ekspres śmiga na starym" zaparzaczu.
  • Poziom 4  
    Hmmmm zrobione kilkanaście kaw i objawy powróciły: CLEAN BREWING UNIT :( tak wiec chyba serwis się kłania.
  • Poziom 19  
    Czyli blok dobry, wielo-zawór dobry pozostaje pompa wody.
  • Poziom 4  
    Z tym wielozaworem to okazuje się może być różnie, ekspress raz kawę robił raz nie odkamienianie czasami na krótko pomagało po czym problem powracał, teraz już nawet przy uruchomieniu potrafi się zblokować i wyświetlić komunikat: Error contact hot line oraz zatrzymać się / wyłączyć w czasie procesu czyszczenia czy odkamieniania. Wiele osób pisze mi na priv że stawiają właśnie na ten wielozawór / selektor wylotu i jeszcze różnie nazywany element ale chyba wszystkim chodzi o ten sam. Na north pl nie widzę takiej pozycji może mi to ktoś tam wskazać ? https://north.pl/czesci-do-ekspresow-do-kawy/...su-do-kawy-bosch,0,TES703F1DE14,m2116931.html
  • Poziom 21  
    Częsta przyczyna to tłumik nr części TŁUMIK
    #D204917 nr producenta 00622127 BOSCH/SIEMENS
    w north Amortyzator | Tłumik pulsacji ciśnienia pompy kompletny do ekspresu do kawy 00622127
    Nr katalogowy: 704-LH-0800
  • Poziom 19  
    Poszukaj po numerze modelu ekspresu co by mieć pewność że zamówisz odpowiedni.
  • Poziom 10  
    Witam. Czy udało się naprawić ekspres? Bo mój Bosch ma podobne objawy.
  • Poziom 21  
    Przyczyn może być wiele,jaki komunikat wyświetla na ekranie
  • Poziom 10  
    Mój nie wyświetla żadnego komunikaty tylko raz robi kawę (fusy w pojemniku są bardzo mokre i „luźne”, nie tak jak na początku, zbite w kształcie krążka), a innym razem kawa leci gdzieś wewnątrz do tacy na skropliny i wtedy fusy są suche. Po restarcie, przez jakiś czas, robi kawę normalnie. Bardziej zaczyna wariować gdy chcę zrobić kawę z mlekiem...pierwsza pójdzie dobrze, przy następnej zaczyna „parskać”, buchać parą, tryskać wodą, tak jakby nie mógł się zdecydować co ma robić...czy kawę, wodę, czy spieniać mleko? Po restarcie znowu jedna kawa dobra i zaczyna się wariactwo.
  • Poziom 5  
    witam, czy udało się rozwiązać problem, bo mój ekspres Bosch Ctl636 ma podobne objawy. Nie zaparza kawy, fusy są suche, nie przepłukuje dysz przy uruchomieniu. Wszystko zaczęło se od braku spieniania mleka a teraz to i kawy nie robi. Tak jakby woda nie przedostawała się przez wielozawór. Cala woda spływa do pojmenika na scieki. Co ciekawe nie ma żadnego komunikatu o błędzie.