Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG RB31FERNCSA - lodówka - Głośna praca kompresora-digital inverter

26 Sty 2017 10:54 8145 4
  • Poziom 2  
    Kupiłem lodówkę z tematu i niestety trafił mi się egzemplarz z głośnym kompresorem. Oczywiście wg. Samsunga wszystko ok. Na pw mogę wysłać link youtube do podobnego dźwięku Czy da się coś z tym zrobić? Jakoś wyciszyć/wygłuszyć. Lodówka za sobą ma ściany po bokach meble kuchenne ale zasłaniają oko 1/3 lodówki (głębokość). Zachowane min 5cm odległości z każdej strony. Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 39  
    Nic z tym nie zrobisz, możesz spróbować wymienić lodówkę na taką która nie hałasuje. Kompresor Inwerterowy swego czasu był objęty 10-cio letnią gwarancją producenta.

majkwro napisał:
    Kupiłem lodówkę z tematu

Jest to nowa lodówka, mam rozumieć?
  • Poziom 2  
    Nowa, ma ponad 2 tyg. Nie można jej jakoś wygłuszyć, te maty które wķłada się pod i dookoła?

EDIT: rozumiem, że nie mogę zasłonić tego "otwartego tyłu" na dole gdzie jest kompresor? Lodówka ponoć oddaje ciepło bokiem....
  • Poziom 9  
    Wklej link z dźwiękiem jak pracuje albo nagraj filmik.
  • Poziom 1  
    Witam, jeśli masz jeszcze ten problem z lodówką, to napisz co dokładnie jest nie tak, jam mam raczej podobną, RB31FERNBSS, trzy litery na końcu w modelu są inne, moja jest No Frost, głośno chodziła, też miałem zamiar reklamować, ale rozpracowałem ją sam, i już śpię spokojnie, a zdarzało się wstawać w nocy i uciszać, tak barabaniło. Poz

Dodano po 32 [minuty]:

Jednak opiszę naprawę głośnej lodówki. Po odkręceniu tylnej osłony , widzimy sprężarkę, na sprężarce na górze zmontowany jest biały pojemnik na skropliny, z którego odparowuje zebrana tam woda, i to właśnie on był całą przyczyną tego barabanienia, raz że był lekko odkręcony, jest w samym jego środku niewidoczna śrubka, można ją namierzyć palcem, bo raczej zobaczyć jej nie można, trzeba bardzo króciutki wkrętaczek żeby ją do kręcić, ale do zrobienia. Ale to wszystko za mało, bo jeszcze nie było dość cicho, więc na ten biały zbiorniczek nakleiłem gąbkę, wzdłuż pojemnika dwa długie pasy gąbki, jeden na drugi, dla tego dwa, bo jeden było za cienko, ma być na tyle grubo, żeby dokręcając tą aluminiową osłonę, lekko ona dociskała tą gąbkę, i w ten sposób wytłumiał ten biały pojemnik, ja użyłem takiej centymetrowej gąbki z naniesionym już klejem, dwa pasy, czyli razem około 2 cm, gąbki takiej używaj dekarze do uszczelniania blachy na dachu, ale to już kto co ma pod ręką to zastosuje, ale ta gąbka nadaje się idealnie. Jeśli ktoś nie zrozumiał to proszę pisać, a nawet podać telefon, to zadzwonię i postaram się pomóc. Postanowiłem napisać o tym, bo mnie to doprowadzało do szału, nawet w nocy zdarzało się wstawać i ją uciszać, i pomyślałem że może są ludzie co też nie mogą przez to spać. Jeśli pomogłem, to klikaj że pomogłem. Poz