Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa drukarki 3d podłączenie silników krokowych

DJ_Zientek 26 Jan 2017 12:16 2835 5
    DJ_Zientek
    Conditionally unlocked
    Witam

Rozpocząłem budowę drukarki 3d, całość będzie bazowała na ramie PRUSA i3 steel 3mm wyciętej laserowo (jak by ktoś potrzebował taką ramę jestem w stanie załatwić, informacja priv). Praktycznie wszystko już skompletowane ale problem polega na tym że jest to moja pierwsza styczność z silnikami krokowym, pytaniem moim jest to jak podłączyć silniki z sześcioma wyprowadzeniami gdzie w sterowniku mam tylko 4 piny na silnik (sterownik Ramps 1.4 + A4988), silniki które posiadam Mineba 17PM-H005-P2VA, mam ich 5 sztuk, proszę o pomoc w tej sprawie, pozdrawiam
    DJ_Zientek
    Conditionally unlocked
    Dziękuję za podpowiedz ale w moim silniku A` i B` są połączone razem , czy jak rozłączę je to czy silnik będzie działał jako bipolarny?

Budowa drukarki 3d podłączenie silników krokowych
  • Helpful post
    krzysssztof
    Level 21  
    Tak - rozłącz i zostaw niepodłączone.
    Podłączasz A,B,C,D i wtedy silnik działa jako bipolarny.
    DJ_Zientek
    Conditionally unlocked
    Witam, po przecięciu łącznika uzwojeń w silnikach działają bez zarzutu w sterowniku bipolarnym, za pomoc dziękuję i pozdrawiam
    DJ_Zientek
    Conditionally unlocked
    Kolejne pytanie, moje silniki 17PM-H005-P2VA działały jako unipolarne o mocy 0,75 A czy po rozcięciu uzwojeń (przeróbka na bipolarne) amperaż się zwiększył czy zmniejszył ?

Pozdrawiam