Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo TAB 2 A10-30 - Ten sam ekran na dwóch tabletach, jak zrobić?

adamkol1 26 Jan 2017 22:35 5331 12
    adamkol1
    Level 10  
    Witam serdecznie,

posiadam dwa Tablety marki Lenovo TAB 2 A10-30. Tablety będą używane do wyświetlana tekstów piosenek w zespole muzycznym.

Czy jest możliwość aby na dwóch tabletach wyświetlany był ten sam obraz? Czyli, jedna osoba zmieniając tekst na swoim tablecie, sprawi, że to samo wyświetli się na drugim. Czy jest możliwość aby to zrobić bez dostępu do internetu?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
    Freddy
    Level 43  
    Do tego służy opcja Cast Screen - sprawdzałeś czy działa?
    Freddy
    Level 43  
    Producent podaje, że ma być urządzenie z "WiFi Miracast compatible".
    Jako jeden z wielu urządzeń typu "display" jest np. LG V755 G Pad III.

Takie mądre linki podajesz, a tego nie sprawdziłeś w tymże linku? :)
    adamkol1
    Level 10  
    Nie ma możliwości zrobienia tego przy pomocy Team Viewer bez połączenia z internetem?
    gradek83
    Level 42  
    adamkol1 wrote:
    Nie ma możliwości zrobienia tego przy pomocy Team Viewer bez połączenia z internetem?

Czy tą polecaną tak przez kolegę Freddy opcję Cast Screen sprawdzałeś czy działa pomiędzy dwoma tabletami a nie tylko np smart TV ?

Co do Team Viewer o ile dobrze pamiętam nie ma tam opcji łączenia innej jak przez internet.
    adamkol1
    Level 10  
    Nie widzę w ogóle opcji cast screen na tym tablecie, to opcja która powinna być w systemie?
    Freddy
    Level 43  
    Zobacz TUTAJ.
    adamkol1
    Level 10  
    Niestety nie posiadam tej opcji - u mnie wygląda to tak. Czy tą opcje trzeba jakoś wgrać do urządzenia, czy po prostu dla tego modelu nie jest ona dostępna?

Przesyłam zdjęcie, jak wygląda to u mnie.
    Lenovo TAB 2 A10-30 - Ten sam ekran na dwóch tabletach, jak zrobić?
    Freddy
    Level 43  
    Wejdź w ustawienia->wyświetlacz powinna być opcja "Ekran Cast".
    Którą masz wersję Androida?
    adamkol1
    Level 10  
    Wersja Androida to - 5.1.1.

Wszedłem w ustawienia tak jak radziłeś - bez zmian. Nie znalazłem funkcji Ekran Cast :/
    U1U2U3
    Level 1  
    Cześć,
    Przeszedłem ostatnio przez temat screen mirroringu ze smartfona na tablet(y) oraz tablet-tablet (Androidy - Galaxy S9+ oraz 2 x Huawei Mediapad T5 10'). Celem było puszczenie dzieciom bajki na dwóch ekranach (tabletach) jednocześnie.
    Po wypróbowaniu szeregu darmówek, sprawnie (lecz nie ultra płynnie) działającą aplikacją okazała się Screen Mirror od Smart Dato vGmbH (https(dwukropek)(frontslashx2)play(dot)google(dot)com/store/apps/details?id=com(dot)screenmirrorapp&hl=pl).
    Wersja pro (za ~22 PLN) umożliwia mirroring natywnej rozdzielczości przez przeglądarkę poprzez adres IP.
    Dzięki temu, po zasianiu lokalnego WiFi z telefonu (dawca filmu), na dwóch dodatkowych tabletach widoczny jest ten sam obraz. Niestety trochę skacze, ale to raczej wina kończącej się wydajności procesora telefonu.
    W tej konfiguracji dźwięk idzie po Bluetooth, do mobilnego głośniczka.
    Całość działa płynniej przy użyciu hotspota z jednego tabletu i mirroringu ekranu na drugi tablet. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwośi sterowania z poziomu smartfona, ale coś za coś.
    Generalnie apka godna uwagi, jak już ktoś kupi dwa tablety to dwadzieścia kilka złotych warto odżałować.