Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus RT-AC68U - Nieznane telefony w otoczeniu sieciowym

27 Sty 2017 15:26 915 3
 • Poziom 9  
  Witam
  Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz w otoczeniu sieciowym na komputerze z Windows 10.

  Zacznę od opisu mojej infrastruktury. Do internetu jestem podłączony światłowodem. Adapter - światłowód-LAN jest podłączony kablem LAN do routera (ASUS RT-N15NU) na górnym piętrze, który zarządza adresami IP, a następnie leci do switcha LAN, który przekazuje sygnał do routera (ASUS RT-AC68U). Większość urządzeń, z wyjątkiem Smart TV jest podłączone przez sieć WiFi, górne piętro tylko N, a dolne N i AC.
  Dziś rano na dwóch komputerach (stacjonarny i laptop) zauważyem w otoczeniu sieciowym pojawiające się urządzenia w części telefony.
  Są to urządzenia, których nigdy nie posiadałem i nigdy nie podłączałem do sieci w moim domu.
  Przykład; telefon Huawei o nazwie sieciowej VNS-L21 z adresem mac: E0:A3:AC:E0:9A;1F. Przy kliknięciu na tym urządzeniu pojawia się okienko z nazwą producenta, modelem, numerem seryjnym (niedostępny), adresem mac (podany wcześniej), oraz adresem IP (rónież niedostępny).
  Telefoy pojawiają się nawet o czterech różnych urządzeń równocześnie, generalnie powtarzające się nazwy. Jak na razie naliczyłem pięć różnych nazw. Odłączenie sieci od internetu - tylko sieć lokalna nie usunęła "duchów". Zresetowanie obu routerów przy odłączonym internecie nie usunęła "duchów". Sprawdzałem tabele adresów IP z mac adresami na obu routerach - na żadnym routerze nie pojawiają się na liście podłączonych urządzeń wcześniej wymienione przeze mnie urządzenia.
  Czy ktokolwiek wie, co to może być? W jaki sposób te urządzenia się pojawiły się w mojej sieci? Wcześniej czegoś takiego nie zauważyłem, ale możliwe, że po prostu nigdy się temu nie przyglądałem.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Ktoś ci się podłącza do twojej sieci WIFI ?
  sieci WIFI masz zabezpieczone ?
 • Poziom 9  
  Sieć wifi zabezpieczona przez WPA2 mieszkań w domu jednorodzinnym sygnał na tyle słaby że u sąsiada nie łapie. Na logach/tablicach IP/DHCP routerów nie ma śladu tych urządzeń.
  Dodatkowo przed chwilą zmieniłem hasło na inne. Nadal pojawiają się te same urządzenia o nieznanych mi adresach MAC, bez przypisanych adresów IP.
 • Poziom 1  
  Mam identyczny problem.
  router ASUS RT-AC58U
  W Windows 10 Pro w otoczeniu sieciowym pojawiają się nieznane telefony - tylko adresy mac (bez ip) i po chwili znikają (parę minut).
  W windows 7 podłączonym do tej samej sieci nic nie widać.
  skanowanie sieci lokalnej IPSCAN nic nieznanego nie pokazuje
  W logach na routerze nie widać żadnych oznak by ktoś inny podłączył się do WiFi (WPA2, filtrowanie MACadresów).
  O co może chodzić?