Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem HUAWEI E3276 LTE/HSPA+ sam odłącza się i podłącza

27 Sty 2017 16:48 1818 43
  • Poziom 3  
    Witam mam taki problem od którego zaraz coś mnie strzeli modem tak tak jak w temacie mimo iż jest ciągle w USB. Słyszę z głośników dźwięk jakbym go odłączał i wkładał spowrotem i tak w koło. Podłączyłem go juz do wszystkich gniazd USB i w każdym jest ta sama reakcja. Sam odłącza się i podłącza.
  • Computer Controls
  • Specjalista Sieci, Internet
    To "norma" dla E3276. To modem z przegubowym złączem USB i po pewnym czasie to złącze ulega awarii i nie zawsze kontaktuje. Stąd takie zachowanie, Huawei w następnych modemach zrezygnował z tego rozwiązania.
  • Poziom 3  
    Czyli poprostu mam iść do serwisu i poprosić o drugi?
    A czemu do serwisu i po drugi? To stary modem i pewnie bez gwarancji?
  • Poziom 3  
    Ale byłem z nim dzisiaj i podpieli u siebie pod komputer i powiedzieli że jest dobry. A jak nie będzie działał to mam iść w poniedziałek i dadzą mi drugi.
    A co to za "serwis' że podstawowej usterki nie potrafili zdiagnozować? Temat znany od wielu lat. No i na jakiej podstawie mają ci dać drugi, masz gwarancję na tego E3276?
  • Poziom 3  
    To biuro obsługi cyfrowego polsatu
    Zmiłuj się, biuro CP to nie serwis. Konsultanci nie mają pojęcia o własnej sieci, technologii LTE a ty im zanosisz modem do naprawy. Modem sprzed 4 lat więc bez gwarancji, chyba ze masz go na użyczenie i te 4 lata płacisz za niego 5-10 zł dzierżawy( spłaciłeś go już kilkakrotnie) więc wymienią ci go na E3372, z którego nadal będziesz płacił dzierżawę jak za zboże. Nikt rozsądny nie korzysta z CP, nie płaci tyle lat dzierżawy za modem wart ze 50-100 zł. Teraz korzysta się z dużo lepszego sprzętu a jak już ma się nie wiedzieć czemu parcie na Solorza to wybiera się Plus, ze sprzętem na własność. Jak masz tego E3276 na własność to konsultanci sprzedadzą ci E3372 za 500 zł. Na Allegro takie same są po 100 zł i tyle są warte. Jesteś w ogóle zadowolony z tego LTE w CP, jakie masz prędkości?
  • Computer Controls
  • Poziom 3  
    Tzn ja mam telewizję i internet w CP i to ostatnie 10 miesięcy jakie mam coś wspólnego z tą firmą przechodzę do T-mobile. A co do prędkości to cudem udało mi się wyciągnąć,,nawet" 3 mb
    A czemu do T-mobile ? Teraz wierzysz na słowo że ten operator jest cacy? Masz 10 m-cy, to kawał czasu, wiele może się zmienić. Trzeba zrobić testy każdego operatora zanim podpisze się kolejna umowę abonamentową, nic na słowo.Jesteś z Łomży ?
  • Poziom 3  
    Bo gdy podpisywałem umowe z CP gość powiedział że jestem na granicy gdzie dociera sygnał. I gdy tylko chciałem skorzystać z internetu musiałem chodzić przez 30 minut z anteną po podwórku żeby skorzystać chwilę z intwrnetu. Na szczęście teraz jest nadajnik bliżej i mam te 2 kreski zasiegu na lte. Tak jestem z Łomży
    Niepojęte, podpisałeś umowę z CP wiedząc że nie masz zasięgu. Gościu w CP nie ma pojęcia co sprzedaje i jaki zasięg ma sieć LTE w Plusie, na dodatek na pewno sprzedał ci coś co na pewno nie jest anteną czyli Akc2 uni. Gdybys miał antenę na wybrane pasmo to wycieczki po podwórku by cię ominęły. Ale to nic, czemu przedłużyłeś taki pseudo internet ponad rok temu, na dodatek bez sprzętu, zmuszali cię? Od dawna masz zasięg LTE innych operatorów a korzystasz nie wiedzieć czemu z najgorszego operatora czyli Plusa/CP. Ale nawet kolejna umowa z innym operatorem wymaga rzetelnych testów. Nie chcę być złośliwy ale znając życie ich nie zrobisz tylko uwierzysz konsultantom T-mobile. Tak postępuje 95% ludzi a potem narzeka. Jaka to ulica w Łomży , wiesz gdzie masz najbliższy BTS LTE1800 NetWorks z którego korzysta T-mobile, jak daleko do niego, jakie zapewnia parametry sygnału LTE ( ale nie w kreskach) i jakie prędkości? Spawdzaleś LTE od Play, ten operator ma ofertę bez umowy, bez limitu na LTE za 5 zł/m-c i porządna infrastrukturę w Łomży, jako jedyny ma komplet pozwoleń na LTE, w tym działa na LTE2600 i ma LTE-A.
  • Poziom 3  
    Jeśli możesz opowiedz mi o tych testach żebym znowu nie wpakował się na mine. Nie chodzi mi żeby internet działał z prędkością światła ale żeby w miarę szybko chodził i był bez limitu takiego prawdziwego a nie jak w cp pani powiedziała mi że gdy wykorzystam 25gb pakietu to internet zwolni do 25 megabitów na sekundę ale dalej będę mógł z niego korzystać. Tylko gdy te 25 GB wykorzystałem to później nawet Google mi się nie chciało otworzyć tylko ciągle ladowało stronę i nic się nie otwierało
    Podaj ulicę w Łomży to ci przedstawię czego możesz spodziewać się po operatorach LTE, jakie BTS-y i gdzie mają w pobliżu. Do tego obecne oferty internetu LTE bez limitu i ich zasady. Testy wykonuje się na kartach pre-paid operatorów i telefonu z LTE i aplikacją Network Cell Info, wewnątrz i na zewnątrz domu. Pokaże parametry sygnału LTE i dane BTS-a z którego korzystasz u danego operatora do tego speedtesty. BTS-y można na podstawie tych danych zlokalizować. Pozwoli to tez ocenić czy konieczna będzie antena zew. na wybrane pasmo. Do tego możesz zobaczyć obecną ofertę abonamentową ze sprzętem do LTE. Po nową umowę idzie się do operatora przygotowanym z określonym wyborem taryfy i sprzętu. Wcześniej zapoznaje się z regulaminami promocji, usługi, cenami sprzętu. Przygotowany klient potrzebuje konsultanta tylko do zawarcia umowy , nie słucha jego pseudo porad.
  • Poziom 3  
    Tak serio to jestem z okolicy Łomży a miejscowości nie chce za bardzo podawać:D
    To tym bardziej testy są konieczne i zapewne antena zewnętrzna. A co to za tajemnica podać nazwę miejscowości pod Łomżą? To jest w twoim interesie nie w moim, już raz dałeś się wykiwać konsultantom w CP. Teraz to samo zrobią ci w T-mobile , Orange czy Play. Oni kochają takich klientów. J
  • Poziom 3  
    Co do anteny zewnętrznej to mam ją.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Za 10 msc zrobię to co Samuel radzi i zrobię te testy za 5 zł
    A co to za cudowna antena z która musisz biegać po podwórku aby złapać zasięg, skąd ją masz, z jakiego pasma korzystasz obecnie w CP? Zdajesz sobie sprawę, że nie ułatwiasz ? Jak nie chcesz podawać nazwy wioski na ogólnym forum to pisz na PW. Co do ofert abonamentowych i sprzętem to jest z nimi róznie. Na dzień dzisiejszy w Orange bierze się ofertę ze sprzętem czyli Internet LTE dla domu za 59,90, w zamian 150GB w strefie domowej +60GB poza nią, noce 0-8 poza limitem. w cenie abonamentu za 0 zł router MF286 . To sprzęt z LTE-A, wart 600 zł. Innego się nie bierze. Zapłacisz za niego 24 raty po 15 zł wliczone w abonament 59,90. Składa się z 44,90 zł za usługę + 15 zł za router. W Play abonament za 69,90, 100GB bez limitu prędkości potem 2Mb/s. router w cenie abonamentu czyli tylko B618,na start za 99 zl. To najlepszy router LTE-A 11 kategorii, agregujący 3 pasma LTE. wart 900-1100 zł. w t-mobile abonament bez limitu( 100GB z maks. prędkościa potem lejek 2Mb/s) za 79,90 w nim router z LTE-a b525, wart 500-600 zł. Plus opłacalny w SmartDom z rabatem 50% czyli np. 25 zł za nielimitowany LTE( w praktyce około 150GB). do tego za 23/m-c zł router LTE-A E5186. W sumie 48 zł/m-c . Nie bierze się od tych operatorów innego sprzętu a już szczególnie mobilnych routerków LTE MiFi takich jak E5573, E5577, Airbox2 Plus. Są warte 100-150 zł, nie nadają się do pracy 24/7 jako stacjonarne routery domowe. Jak maja być stosowane mobilnie to tylko z LTE-A czyli e5786. E5785 , MF971 czy Netgear AC810S. w Play jest teraz opcja internetu LTe bez limitu za 5 zł/m-c i tylko do niej opłaca się zakup własnego sprzętu LTE, LTE-A.
    Działa normalnie a nie rewelacyjnie , jak na urządzenie warte 100 zł. Mam go od dawna , korzystam w terenie i do zabawy. To nie jest pełnoprawny router domowy , co najwyżej służy jako dostawca internetu dla urządzeń mobilnych/WiFi. Router domowy pełni wiele innych funkcji, brak mu LAN/WAN, delikatne złącza antenowe itd Pomijam fakt, ze przechodzi w stan uśpienia w celu oszczędzania baterii, nie można wyłączyć na nim WiFi. No i nie pisz bajek o 10h na baterii, nawet producent nie podaje takiego czasu działania http://consumer.huawei.com/pl/mobile-broadband/mobile-wifi/tech-specs/e5372-pl.htm Dla mnie dyskwalifikuje go brak możliwości wymuszania pasm LTE, co jest dziś często konieczną funkcją. nie działa też z programami LTEWatchH i Toolbox. Jego czas już dawno minął, podobnie jak jego nowszych następców. Teraz są do kupienia za około 100 zł czyli w cenie modemu. Od biedy może służyć za router domowy. Jeśli ktoś potrzebuje routerka MiFi do zastosowań mobilnych to od operatorów kupuje się te z LTE-A, które wymieniłem wyżej.
    Najpierw się poducz zanim zaczniesz wchodzić ze mną w dyskusje o sprzęcie LTE. Nie masz doświadczenia w temacie routerów LTE i dla ciebie E5372 to ideał bo z niczego innego nie korzystałeś. Sens wymiany jest szczególnie gdy bierzemy nowy abonament, bo teraz operatorzy oferują LTE-A czyli agregację pasm w celu uzyskania większych prędkości. Powtórzę jeszcze raz E5372 nie ma możliwości wymuszania konkretnych pasm LTE, nie działa też z w/w programami , które taka funkcję dają routerom stacjonarnym LTE B315s-22, E5180As-22, E5170, E5186, B525, B618 oraz mobilnym MiFi będacym następcami E5372 czyli E5373, E5377 E5573, E5577 ( Airbox 2 Plus) oraz najnowszym z LTE-A czyli E5786, E5785. Polscy operatorzy korzystają teraz z LTE1800, LTE800, LTE2600 a Play też z LTE2100. Funkcja wymuszania konkretnego pasma LTE pozwala skorzystać z tego mniej obciążonego pasma LTE czy w sytuacji gdy łączymy się przy słabym sygnale na wyzszych pasmach np. z wolniejszym LTE800 a chcemy skorzystać z szybszego LTE1800. Kolejna sprawa to brak portów LAN ,przy słabym sygnale WiFi w domu nie podłączysz do MiFi dodatkowego AP kablem LAN czy transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Stacjonarne routery LTE Huawei, szczególnie te z pełnym FW posiadają porty LAN/WAN Gigabit, te najnowsze WiFi w AC.Do tego mają wbudowaną bramkę GSM i funkcję VoIP obsługiwane przez porty RJ11. Nie wspominając o porcie USB do obsługi nośników pamięci USB, w tym dysków w FAT32 oraz drukarek bez WiFi( wbudowany print serwer). To funkcje przydatne przy tworzeniu pełnoprawnej sieci domowej. Do tego mają normalne złącza anten zew. SMA zamiast tych szajsowych CRC9/TS9, które non stop się rozłączją lub rozpadają.. A to wszystko można mieć za niewielka kasę w abonamencie od operatorów lub kupić np. B315 s-22 za 250 zł. Huawei nie dedykował i nie przewidział że mobilne MiFi będą pełnić rolę routera domowego. To polska specyfika, konsultanci w salonach wmówili nieświadomym Januszom, ze MiFi to routery domowe. Co jest oczywiście bzdurą. to że ktoś używa ich w domu nie robi z nich routera stacjonarnego LTE. To publiczne Forum i czytający oczekują pełnej informacji o Mifi oraz stacjonarnych routerach LTE i o różnicach między nimi. Istotna jest tez wartość sprzętu. Np. mobilny Airbox2Plus( E5577) w Orange na raty kosztuje w abonamencie 59,90, 24x15 zł=360 zł , jego wartość rynkowa 3 mniejsza. Tyle samo zapłacisz za MF286 czyli router z agregacją dwóch pasm LTE-A, jakie zapewnia modem LTE 6 kategorii. Na wolnym rynku wart 500-600 zł. Wybór biorąc pod uwagę możliwości techniczne i wartość MF286 oczywisty.
  • Poziom 3  
    Za 10 msc zrobię to co Samuel radzi i zrobię te testy za 5 zł
    samuel87 napisał:
    . I na koniec powiem ci że przeciętnego użytkownika Internetu mało obchodzi czy korzysta z pasma lte 800,1800 czy innego. Ważne jest tylko tyle by Internet działał jak najszybciej i myślę,że tego też oczekuje autor,a nie wykładu twojego.

@samuel, capi mi to "zapisałem się na forum i oczekuję prostych i konkretnych odpowiedzi na moje zapytania"

Jak sobie zamówisz i zapłacisz za usługę podłączenia internetu mobilnego to wtedy może cię g... obchodzić 800/1800 czy inne pasmai inne szczegóły techniczne.= Serwisant wykona wszystko za ciebie, ale tu na forum porady są darmowe i _zdalne_, do tego wymagany jest wkład własny pracy. Nie chcesz to nie korzystaj.

Jak ciebie osobiście nic nie obchodzą procedura wyboru optymalnego dostawcy LTE to rzuć monetą i idź z bogiem, a nie mieszaj w temacie o którym masz blade pojęcie.

To że twój 20 letni fiat seciento świetnie sprawuje sie i nie miał żadnej awari to nie oznacza że wart nawet rozważenia dzisiaj przy zakupie nowego pojazdu.
    Przeciętny użytkownik, który ma wiedzę podobną do twojej to bierze ofertę z Plus/CP, Orange, T-mobile czy Play z szajsowym sprzętem, za który płaci jak za zboże. Nie wie czy ma zasięg, jak naprawdę działa operator u niego a potem lamentuje i prosi o pomoc. Ty mu nie pomożesz , wręcz odwrotnie pisząc bzdury o tym aby nie brać w abonamencie najnowszego sprzętu z LTE-A i kupić samemu jakiś leciwy routerek MiFi samemu. Akurat ceny sprzętu u polskich operatorów są w abonamencie przystępne. Porównaj sobie ile setek $ kosztują na zachodzie routery LTE-A to ci szczęka opadnie. Własny sprzęt tylko w przypadku oferty pre-paid. Brak wiedzy kończy się z reguły kiepsko a prędkość LTE zależy min od pasma LTE z którego korzystamy. Szczególnie w Plusie gdzie LTE800 Sferii z założenia jest wolne. A co do autora posta to nie musi an czytać tego co piszę ani się stosować, zresztą powtórzył dwa razy ze skorzysta z twojej rady. Życzę mu powodzenia ale jestem pewny że dzięki twoim " fachowym radom" jeszcze tu wróci . Widać że nie wyciągnął żadnych wniosków z dotychczasowych przygód z LTE w CP. To fachowe forum a nie Pudelek i żeby na nim pisać trzeba posiadać jakąś wiedzę a jak się chce czegoś nauczyć korzystać z wiedzy innych. Zapewniam cię, że ci którzy nie chcą dołączyć do stada baranów strzyżonych przez konsultantów w salonach czytają do końca co piszę, co więcej jeszcze na PW proszą o rady.
    Kolego przypominam ci ze autor zapytał o nie działający modem E3276 i w tym temacie nie masz i nie miałeś nic do powiedzenia bo nawet pewnie nie wiesz jak on wygląda. W zamian zacząłeś pisać jaki to masz wspaniały MiFi i poleciłeś mu go. Moje pytania spowodowały ze autor pochwalił się ze LTE w CP działa u niego tragicznie . Rozwiązanie problemu wymaga podania kilku danych. Niestety autor ich nie podał, widać uznał że twoja pseudo porada rozwiąże jego problem. To że ci działa Plus to czysty przypadek a nie twój świadomy wybór , nie miałeś i nie masz pojęcia w zasięgu jakiego pasma LTE w Plusie jesteś. Gdybyś trafił na przeciążony BTS LTE800 Sferii śpiewałbyś cienko. a na swoim E5372 nie wymusiłbyś połączenia z szybszym LTE1800Aero2 jeśli taki byłby w okolicy. Nie posiadasz elementarnej wiedzy z jakich szerokich pasm korzystają operatorzy mobilni na LTE800, LTE1800 i LTE2600 a Play jeszcze na LTE2100 i jak to przekłada się na możliwe do osiągnięcia teoretyczne prędkości w LTE i LTE-A. To podstawowa wiedza jeśli wybieramy operatora, do tego czy te pasma są u nas dostępne. Pozwala ocenić jakich maksymalnych prędkości można się spodziewać. Dorobek masz cieniutki i na dodatek obrażasz innych a twoje posty w tym temacie wprowadzają autora w błąd. Tu masz temat o MiFi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3301602.html i jego zasięgu w domu, wykaż się i doradź koledze skoro uważasz że mobilne routerki nadają się do tworzenia sieci domowej. Wszak poleciłeś E5372 tutaj.