Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z telefonem Sony Ericsson T230

Yaro126 19 Jul 2005 20:20 1240 8
    Yaro126
    Level 20  
    Witam!!!
    Mam problem z tym fonem, upadł on mojej kumpeli i od tej pory na wyświetlaczu jest tylko niebieski obraz kiedy się go załącza, co może być nie tak?? Sam wyświetlacz nie wygląda na uszkodzony... I jeszcze jedno pytanie, jak zdjąć obudowę tak żeby jej nie uszkodzić?? Mam już odkręcone 4 śrubki i jeszcze gdzieś przy wyświetlaczu trzymają zatrzaski... Proszę o pomoc, jak uszkodzę go przy rozbieraniu to zginę...hehe...

Pozdrawiam!!!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Musisz zdjąć tą zaślepkę z tyłu telefonu i odkręcić jeszcze dwie śrubki, i najprawdopodobniej będzie wyświetlacz uszkodzony, musiałbyś podmienić na jakiś sprawny i będziesz wtedy wiedział czy to wina wyświetlacza czy trzeba szukać dalej.
    pozdr
    Yaro126
    Level 20  
    O jaką zaślepkę chodzi?? Czy to jest to okrągłe logo z tyłu telefonu?? Prosiłbym o dokładniejszy opis, bo pierwszy raz rozbieram ten telefon...
    Pozdro!!!
  • Helpful post
    munenori
    Level 27  
    Te okragle logo jest wlasnie na tej zaslepce,musisz ja zdjac i odkrecic 2 srubki na gorze.Podwaz ja delikatnie,ona schodzi do gory.
    Czy przy wlaczaniu fona masz jakies dzwieki,czy tylko blysnie ekran?
    Pozdrawiam
    Yaro126
    Level 20  
    Dźwięki są normalne jak przy zwykłym włączaniu, tylko ekran jest niebieski... Wyświetlacz przy wyłączonym telefonie nie ma żadnych skaz jak się na niego patrzy, może jest tylko obluzowany na złączach, co wy na to?? Zobaczę i napiszę na forum...
  • Helpful post
    munenori
    Level 27  
    Witam
    Moze nie miec zadnych skaz,ale byc uszkodzony.
    Mialem kiedys taki okaz.Jak masz drugi wyswietlacz,to podmien.
    Podswietlenie dziala?Bo nie pisales.
    Pozdrawiam
    Yaro126
    Level 20  
    Podświetlenie działa...

Dodano po 19 [minuty]:

Nie mam wyświetlacza na podmianę ale tutaj nic innego z tego co widzę nie może się zepsuć więc raczej to będzie to... Będę musiał zamówić sobie na allegro taki i go wymienić...

Dodano po 5 [minuty]:

W ogóle jakie mieliście najpopularniejsze objawy zwalonego wyświetlacza?? Bo tutaj muszę mieć na bank pewne że to jest to choć już raczej jestem przekonany...
    Pozdro!!!
    munenori
    Level 27  
    Witam
    Nie widac uszkodzen,tasma cala,a kompletnie nic nie widac.
    To byl akurat telefon po upadku.Po wymianie wszystko O.K.
    Pozdrawiam
    Yaro126
    Level 20  
    No to w takim razie kupię na allegro wyświetlacz, wymienię i napiszę z jakim skutkiem... Dzięki za wszystkie rady...
    Pozdrawiam!!!