Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terkotanie, buczenie, dziwny dzwięk z zasilacza

28 Sty 2017 08:24 1209 16
  • Poziom 5  
    Witam, około tygodnia temu kupiłem nowy komputer. W stanie spoczynku, internet itd śmiga cicho i sprawnie, komputer jak na swoje wnętrze powinien ciągnąc konkretne gry, lecz po kilku godzinach gry w SNIPER ELITE 3 (kiepskie wymagania) zasilacz zaczyna wydawać dziwne dźwięki piszczenie, buczenie, podczas szybszego ruchu myszką, lub strzału buczenie podnosi ton. Komputer oddawałem na gwarancję, stwierdzili, że testowali go kilka godzin na max wydajności i że nic się nie dzieje (powiedziano mi, że może coś się ułożyło przy transporcie). Gdy wyjdę z gry od razu przestaje (gra znika z pulpitu i cisza). Zauważyłem też, że trochę buczy wentylator na GPU, ma delikatne luzy na boki (czy tak powinno być?). Poniżej dodaję specyfikację komputera. Proszę o pomoc.
    Intel Core i5-7500, 3.4GHz LGA1151
    MSI B250M PRO-VDH DDR4 s.1151
    GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15
    GOODRAM CX300 SSD 120GB 2,5 SATA III
    Toshiba HDD 1TB DT01ACA100
    NeoTEC Magnus MG-600W
    MSI GeForce GTX 1060 OC 6GB
    Arctic Freezer 7 Pro Rev. 2
    Cyclone Rage R60 Pure Black
  • Poziom 33  
    Nie dodały się załączniki.

Podaj pełną specyfikację.

Co to za zasilacz?

sito1322 napisał:
    ... stwierdzili ze testowali go kilka godzin na max wydajności i ze nic się nie dzieje (powiedziano mi ze może coś się ułożyło przy transporcie) . ...

To następnym razem powiedz że chcesz to zobaczyć. Co się mogło ułożyć w transporcie? Gdzie Ty ten komputer kupowałeś?
  • Poziom 6  
    Jeśli masz taką możliwość, to radze oddać komputer. Problemy z zasilaczem są złym znakiem. Nie jestem ci w stanie powiedzieć więcej, gdyż nie podałeś mocy zasilacza i innych komponentów. Moim zdaniem może być to problem ze zbyt małą mocą zasilacza, po włączeniu gry zasilacz nie daje rady.
    Nie za bardzo rozumiem jak może buczeć wentylator od karty graficznej.
  • Poziom 5  
    atomic99 napisał:
    Nie dodały się załączniki.

Podaj pełną specyfikację.

Co to za zasilacz ?

sito1322 napisał:
    ... stwierdzili ze testowali go kilka godzin na max wydajności i ze nic się nie dzieje (powiedziano mi ze może coś się ułożyło przy transporcie) . ...

To następnym razem powiedź że chcesz to zobaczyć. Co się mogło ułożyć w transporcie ? ? ? Gdzie Ty ten komputer kupowałeś ?

Wpisałem specyfikację, podeśle viedeo na priv (jeżeli się da)
  • Poziom 6  
    Teoretycznie zasilacz powinien dać radę i nie mieć żadnych problemów. Natomiast nie jest on najlepszym zasilaczem i nie włożyłbym go do takiego komputera. Problemy które on posiada muszą być jakąś usterką z transportu bądź wadą fabryczną. Polecałbym ci abyś spróbował jeszcze raz iść z tym na gwarancję mając jakieś dowody. Jeśli nie przyjmą to zgłoś reklamacje i żądaj zwrotu pieniędzy.

Jeśli masz miernik energii elektrycznej to sprawdź ile komputer pobiera przy obciążeniu.
  • Poziom 33  
    @Rafal4412 Watomierza to raczej nie będzie miał.

@sito1322 Dodaj jakiś dłuższy filmik, tylko z dobrym oświetleniem (żeby było widać wnętrze komputera). Jak masz możliwość to z aparatu żeby była lepsza jakość.
  • Poziom 5  
    atomic99 napisał:
    @Rafal4412 Watomierza to raczej nie będzie miał.

@sito1322 Dodaj jakiś dłuższy filmik, tylko z dobrym oświetleniem (żeby było widać wnętrze komputera). Jak masz możliwość to z aparatu żeby była lepsza jakość.

Nagram dziś porządny filmik, tamten był nagrywany w nocy bez lampy. Na 99,9% dźwięk dochodzi z zasilacza, jak mogę wrzucić filmik tutaj?
  • Poziom 24  
    Nie powinno tak być. Może się uszkodził wentylator albo coś z elektroniką. Zależy jakie to jest dokładnie buczenie.
  • Poziom 33  
    To przy obciążeniu nagrywałeś?
    Chociaż te zmieniające się obroty pod koniec, to chyba grafika.
    Gdzie Ty kupowałeś ten komputer?
    Idź do tego sklepu i powiedz, że chcesz im pokazać o co Ci chodzi, bo albo wiedzą, że sprzedali bubla, albo są tak leniwi, żeby nie sprawdzić tego dokładnie.
    Istnieje jeszcze jedna możliwość, że są głusi.

Edytowałem post. Swiercm.
  • Poziom 5  
    Dzięki wielkie. Tak przy obciążeniu i to na śmiesznej grze Sniper Elite 3! Moja kobieta słyszała to terkotanie w pokoju obok! Obroty zmieniają się podczas biegania, ruszania myszką, strzelania itd.
  • Poziom 24  
    Wydaje się że nie jest tak strasznie na moje ucho, no ale może dlatego że to nagranie. Wygląda na zużyty wentylator.
  • Poziom 5  
    Łukasz.K napisał:
    Wydaje się, że nie jest tak strasznie na moje ucho, no ale może dlatego że to nagranie. Wygląda na zużyty wentylator.

Uwierz, że słychać ten dźwięk nawet mając słuchawki Siberia v2 na uszach.... To jest nowy komputer, jak mu odpalę Wiedźmina na pełnych detalach, to chyba wybuchnie, a to tylko Sniper Elite 3.
  • Poziom 43  
    To na pewno zasilacz? Nie przypadkiem karta graficzna?
  • Poziom 33  
    Kasek21 napisał:
    To na pewno zasilacz? Nie przypadkiem karta graficzna?

Te głośne dźwięki to raczej nie grafika, szczególnie od drugiej strony obudowy.

Te pulsacyjne to tak, ale to spowodowane temperaturą przy obciążeniu i może jakimś błędem w firmware karty graficznej. Można sprawdzić czy jakiś update nie wyszedł.