Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Android smart tv box jaki wybrać

darek2341 16 Sty 2018 20:47 34524 38
  • #31 16 Sty 2018 20:47
    386dx
    Poziom 15  

Maximus Magnus napisał:

Witam. Czy zakupiony przez Ciebie Smart TV BOX ma 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, z jakim Androidem? Jak to wszystko działa? Zależy mi na korzystaniu z tego w zakresie odtwarzania muzyki (pliki flac i mp3) z pendriva lub dysku i w przez DLNA oraz słuchania radia internetowego, czasami YT. Czy sprzęt przycina, resetuje się lub są jakieś inne z nim problemy? Mile widziany link (może być na PW do tego konkretnego sprzętu. Pozdrawiam.

Witam
    Ta sztuka niestety padła po 2 tygodniach użytkowania był to SCISHION V88 4 K Android 5.1 Smart TV Box Rockchip 3229 Quad Core 1 GB RAM 8 GB ROM 4 K 2 K H.265 WiFi Media Player box Set-top Box. Wszystko działało w nim dobrze, ale pewnego dnia padła w nim płyta główna prawdopodobnie po zaniku napięcia i reklamacja została mi uznana dostałem zwrot pieniędzy.

Zamieniłem go na kupionego już z Polski TV BOX MXQ PRO S905x ANDROID 6.0 64BIT SMART 4K i tu niestety Youtube tnie nie ważne czy z aplikacji czy przez przeglądarkę np. Google Chrome, ale to wina prawdopodobnie wersji Androida. Takie info można znaleźć w Internecie. Co ciekawe ten sam plik ściągnięty i odtworzony przez VLC działa dobrze. Tak samo filmy 4K. Radio Internetowe też działa chociaż ja go wykorzystuje do oglądania TV Internetowych np. Ipla, TVP Stream itp. i odbioru DVB-T. DLNA działa przyzwoicie przy jakości filmów max Full HD, 4K się tną. Może to kwestia rutera bo najszybszy i najnowszy to on nie jest.
    Pozdrawiam

• #32 16 Sty 2018 20:53
    Maximus Magnus
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Czy ta wersja TV BOX MXQ PRO S905x ANDROID 6.0 64BIT SMART 4K ma również 1 GB RAM i 8 GB wewnętrznej (swojej) pamięci?

• #33 16 Sty 2018 21:56
    386dx
    Poziom 15  

Jest tak jak napisałeś 1 GB RAM / 8 GB. Co do Twojego poprzedniego pytania o format flac nie znalazłem odpowiedzi, ale pewnie jest jakiś program na Androida, który go odtworzy. Pozdrawiam

• #34 17 Sty 2018 06:09
    Maximus Magnus
    Poziom 10  

Czy TV BOX masz połączony z siecią po kablu czy po WiFi? Ciekawe czy takie objawy z przycinaniem na YT są również na wersji tego TV BOXa z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej? Może na Android 7.1 Nougat nie ma już takich problemów z YT?

• #35 17 Sty 2018 08:53
    386dx
    Poziom 15  

W moim wypadku bez różnicy Youtube tnie przez LAN jak i Wi-Fi, ale nie jest to takim problemem, bo tylko kilka sekund na początku każdego oglądanego video potem jest ok. Pewnie na lepszych parametrach jeśli chodzi o RAM nie byłoby tego problemu.

• #36 17 Sty 2018 09:04
    Maximus Magnus
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję. Mam jeszcze pytanie czy nie ma problemu z instalacją programów ze Sklepu Play i czy wystarczy pilot do obsługi radia internetowego i odtwarzania muzyki?

• #37 18 Sty 2018 19:00
    386dx
    Poziom 15  

Wszystko zależy zapewne od aplikacji, niektóre pewnie będą działać z klawiszy kierunkowych, a inne będziesz musiał precyzyjnie ustawić naciskając najpierw przycisk myszki na pilocie. Ja używam klawiatury i8 i mam spokój :) pilota używam praktycznie tylko do wybudzania.

• #38 08 Mar 2018 08:29
    Maximus Magnus
    Poziom 10  

Witam. Mam TV BOX MXQ PRO S905x Android 6.0 64BIT SMART 4K (RAM 1 GB). Jest zainstalowany Kodi i chciałbym odpalić Weeb TV. Czy istnieje taka możliwość? Pozdrawiam.