Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator jako czujnik pnp -

28 Sty 2017 15:17 429 3
  • Poziom 2  
    Cześć,

Taki temat: mam urządzenie z kanałami cyfrowymi DI, których chcę użyć do zliczania impulsów. Muszę mieć coś do poda na te wejście sygnał PNP - mogę użyć jakiegoś czujnika ale by podać w miarę stabilny sygnał np. 1000 Hz, musiałbym coś zbudować - jakiś silniczek, tarcza z kropką i czujnik optyczny. Nie mam niestety na to czasu aktualnie, ale mam generator Rigol. Mogę z niego podać sygnał prostokątny. Pytanie czy mogę takie coś użyć zamiast zwykłego czujnika PNP. Nie ukrywam, że na szybko podłączyłem to coś i niestety wejście DI na module nie reaguje. O czym zapomniałem?
    ps.
    kabel do podłączenia pomiędzy generatorem a modułem DI wziąłem z oscyloskopa (BNC -> na chwytak)

Dzięki za sugestie.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 22  
    Po pierwsze 1000Hz może być troszkę dużo dla PLC na zwykłym wejściu (chyba że to jest licznikowe). Należałoby to sprawdzić w manualu do PLC/modułu DI). Pózniej jest sprawa generatora - trzeba zapewnić aby sygnał zmieniał się od 0V do +24V (zakładam że takie napięcie przychodzi na wejścia cyfrowe) a nie oscylował wzgledem 0V.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 2  
    Wejście przyjmuje sygnały do kilku kHz więc nie powinno być problemu. Sygnały PNP jest traktowany jako "1" przy > 11VDC i "0" przy < 5VDC. Pytanie jak taki sygnał uzyskać z generatora? czy trzeba tu coś jeszcze dostawić czy powinno dać się to "wyzwolić"?
  • Poziom 22  
    Zależy od generatora. Powinno się dać.